מס' צפיות - 272
דירוג ממוצע -
ברייקדאנס- ביקורת- להקה מקוריאה- בצ א-ת א
מאת: elybikoret 18/08/09 (03:18)

לרגל 61 שנה לעצמאות קוריאה החדשה הגיעו לארץ מקוריאה חברי להקת new challence gambler  crew  שלהקת האם שלהם  gambler crew  הנם אלופי האולם בבריקדאנס. הם נתנו הופעה בבצ"א בתל אביב כאשר בסמוך לבואם ב13.8.09 יתקימו בטיילת חוף הים ברשל"צ תחרויות מוקדמות אליפות העולם של ישראל.  

 

בהופעה בבצ"א נכחו שגריר קוריאה בישראל ושר התחבורה מר ישראל כץ כנציג הממשלה. לאחר דברי ברכה קצרים והשמעת ההימנונים הופיעה הלהקה האורחת. לדברי השגריר הקוריאני הערב היה הדגמה של חלק מהתרבות הדור הקוריאני הצעיר החדש.  

 

לחימום ראינו ושמענו שני בחורים ישראליים human beatbox שהשמיעו שני קטעי בייטבוקס. הביצוע שלהם היה יפה,נחמד מענין ומסקרן. הלהקה הקוריאנית שהופיעה הורכבה משמונה בחורים ותוגברה בבחורה אחת ששרה שירים בין הריקודים כדי שהבחורים המוצאים בריקוד אנרגיה ומרץ רבים יוכלו לנוח. הן הבחורים והן הבחורה היו יוצאי המזרח הרחוק והלהקה כאמור מקוריאה אך המוסיקה ששמענו היתה כולה מערבית ובשפה האנגלית.לא הושמע  שיר קוריאני אחד לרפואה.  

הביצוע של הבחורים היה קיצבי ביותר,היה בו תיאום מלא בין המוסיקה לתנועות שלהם,גמישות רבתית וריקוד המתבצע בחלקו על הידיים או הראש בסיבובים מהירים והגובל באקרובטיקה. אלה ריקודים בהחלט ארקובטיים מאוד הדורשים כח פיזי רב ,קיצביים ונרקדים למוסיקה בסגנונות שונים. בחורי הלהקה כל אחד לפי תורו רקדו כסולנים בקצב המוסיקה כאשר כל חלקי הגוף היו בתנועה מתמדת,רקדו על יד אחת או שתיים, קפצו עליהן,התעופפו באויר,עשו סיבובי ראש כסביבון בפורים בתנועות מסוגננות וחדות,בקצב בילתי פוסק ובתנועה בזרימה בלתי פוסקת ומתמדת.  

 

אמנם מולדת הבריקדנס הנה העיר ניויורק  והלהקה המבצעת הפעם היתה מקוריאה אך עם עריכת המוקדמות לאליפות העולם כעת בארץ נראה לי שריקוד זה יש לו סיכוי לתפוס תאוצה גם כאן.   היה זה מחוה יפה   של השגרירות הקוריאנית לחגוג את חגה הלאומי בישראל עם הלהקה הצעירה ,הטובה והרעננה בריקודי הבריקדנס שאינם נפוצים בארץ ומהוים אטרקציה מושכת.    

 

לראות או לא לראות: ערב מענין, מהנה, מבוצע על רמה, אינו מוצג כל יום וענין את הקהל בכל הגילים שבא בהמוניו ומילא את עולם בצ"א עד אפס מקום.

 

צילומים-אלי ליאון   

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר