מס' צפיות - 335
דירוג ממוצע -
אוצר תרבות והילה קומם-ראיון
ראיון עם אשת יחסי הציבור הילה קומם לרגל 250 גליונות אוצר תרבות.
מאת: elybikoret 11/08/09 (16:13)

לרגל גליון ה250 של מכתב המידע "אוצר תרבות" החוגג 5 שנים מיסודו קיימתי שיחה עם אשת יחסי הציבור הילה קומם שיסדה ומוציאה אותו לאור עד היום.   הילה הנה אישה שאחת ממטרותיה היא לקדם אנשים לא ידועים בשטחי האמנות השונים ,לפתח להם דלתות וליעץ להם בתחומים שונים בדרכם האמנותית וזאת בנוסף לעיסוקיה ביחסי ציבור וקידום יוצרים ואירגונים ידועים בתחומי התרבות והחינוך לתרבות. היא מתמקמת בעיקר באמנויות הבמה,קונצרטים קלאסיים,ג'אז,מוסיקת עולם,תיאטרון פרינג' ועוד.  

 

הילה בוגרת "תלמה ילין "מגמת ציור. בעקבות זאת בזמנו גם הקימה את עמותת בוגרי תלמה ילין הממשיכה את פעילותה עד היום. הילה היא אשה נשואה ואם  אשר צירפה לעסק גם את בעלה ועוסקת בעניני תרבות למרות שהנה בעלת תואר שני בתקשורת וראשון בפסיכולוגיה וצרפתית. היא גם סופרת והוציאה ספר בשם "מסיה יכין לך שמלה"שהנו ספר פרוזה הכולל שלוש נובלות.היא גם שרה בחוגים פרטיים שנסונים צרפתיים. הילה טוענת שהידע התיאורטי הנלמד באוניברסיטה נעלם מהר אם לא משתמשים בו תוך זמן קצר ומה שנשאר זה רק התואר.  

 

כיצד היא פועלת כדי לעזור לאמנים הצעירים. הם מגיעים אליה ורוצים להופיע אבל אין להם מופע.היא עוזרת להם בקביעת מבנה התוכנית,מציעה להם מקומות להופעה.עיקר הייעוץ שלה הוא איך עם המופע הקיים שלהם אפשר לפתוח קופה ולמכור כרטיסים- כי רק כך אפשר לקיים קמפיין יחסי ציבור  וכו'.   לדוגמה היא נותנת את ג'ודי בכר . היא היציעה לה להציג את תכניתה  "בין ברודווי לשאנז אליזה"  בקפה תיאטרון הקאמרי  ושם היא הופיעה בפני כ100 איש בהצלחה גדולה.היא חיברה למופע את עמוס אטינגר  והענין התפתח עד להופעה בכל הארץ כולל בגן שפר בפני 1200 איש.  

 

מקרה אחר הנו זוג הפסנתרנים טמי קנזאווה ויובל אדמוני. הזוג הכיר כאשר הם היו בהשתלמות בפולין, התחתנו ולאחר שפנו אלי התחלתי לפלס להם דרך כדי שיכירו ויעריכו אותם גם בארץ. אני עזרתי להם כאן במקביל לעבודה רבה שהם עשו ועושים בעצמם ומאוחר יותר עם האמרגן שהתחילו לעבוד איתו . היום הם מופיעים עם כמעט כל התזמורות כאן ובפסטיבלים מוכרים בארץ ובעולם. הם זכו להכרה בכל התחומים של המוסיקה הקלאסית.דבר נוסף שפירסם אותם הוא הדיסק שהוצאנו עם הפואמות הסימפוניות של מאהלר בביצועם כמובן.  

 

אמנם קשה לפלס דרך לאמנים לא מוכרים אך מאחר ואני בא משטח האמנות אני יודעת שהרבה אמנים ושחקנים בפרט יושבים בבית ומחכים לאודישן. אני עוזרת לאמנים אלו לעשות משהו כדי שיכירו אותם ויעריכו את כשרונותיהם וכך יתפרסמו. אני מאמינה בדרך שכל הזמן צריך לעשות משהו ,לחפש, לפעל. אדם צריך לעשות משהו בעצמו כדי להתפרסם ואני עוזרת לו בכך.  

 

הנה מיקרה שאדם עשה משהו לעצמו והצליח. הכנרית הישראלית חגית חלף הגרה במילנו שהיא גם הישראלית היחידה בלה סקלה, לא היתה ידועה בארץ. היא גרה שם עם כריסטוף לנגהיים ויולן גרמני. שתינו יצרנו קשר בין היכל התרבות פתח-תקווה לבין המלחין האיטלקי  ריקרדו מורטי והועלתה התכנית. "סודות פוצ'יני" ביחד עם הזמרת לריסה טטויב .זה עזר ,ביחד עם דברים אחרים ,שחגית תיכנס לתודעת הציבור כאן ולקבלת הצעות  נוספות.  

 

מכתב המידע" אוצר תרבות" שאני מוציאה אינו עיתון מסחרי  ואני משתפת פעולה עם גורמים תרבותיים אחרים. בצורה זו אפשר להכניס בו גם ידיעות בתשלום לאחר שאני בודקת את נכונותם והקשר שלהם לתרבות,הופעות,אמנים וכו'.אני בודקת ומפרסמת רק מופעים שאני רואה אותם כמופעי איכות. אני לא פרסמתי ולא אפרסם מודעות שאינן קשורות לתרבות כגון משקאות,סיגריות,בנקים, תרופות  וכו'. כעת לאחר אישור חוק הספאם אני שולחת את המכתב רק לאנשים המבקשים זאת ואישרו לי את רצונם זה בכתב. למעשה המכתב נולד כשניסיתי לקדם קונצרטים של  מוסיקה מודרנית כי קשה להביא קהל לקונצרטים ובעיקר עם מוסיקה מודרנית. מאז אופיו השתנה והדגש הוא על מופעים איכותיים ומתקשרים.    

 

החזון שלי הוא שהאנשים יהיו עסוקים יותר בתרבות כך לא יהיה להם זמן לריב אחד עם השני ,יחשבו יותר חיובי והעולם יהיה טוב יותר. מי שרק רוצה לקחת ולא נותן בעיני זה לא אתי ואני מתרחקת ממנו. לכן אני משתפת פעולה לצורך מטרה זו עם אנשים בעלי חזון דומה.


נשארתי גם אשת יחסי ציבור מהסוג המוכר וחלק רב בעבודתי הוא לשלח חומר לאנשי התקשורת במטרה שהם יפרסמו אותו. את המכתב " אוצר תרבות " התחלתי להוציא כדי לידע את המעונינים בפעולות תרבות הנערכות בארץ.עם הזמן יש לו היום מעל ל5000 מינויים והוא נשלח  ללא תמורה לרוצים בכך.בצורה כזו נוצר קשר וערוץ ישיר לאנשים המתענינים בפעילות התרבותית ובידיעות הקשורות בתרבות. זאת גם דרך לקדם אנשים או מופעים שלא כולם יודעים עליהם.

 

(המעונינים לקבל את המכתב הביתה באי מייל יכולים לפנות אל.http://www.otzartarbut.com/newsletter.php והמכתב ישלח אליהם עם צאתו)   אני מפתחת מאוד את התחום של מופעים בבית. כגון מופעים הנערכים במרפסת ביתה של יעל בדיחי ובחצר של גילה בשארי. גם הזוג עדי עציון ויונתן זק  המוזכרים במכתב עורכים קונצרטים בסלון ביתם. כמו כן אני מקדמת את תיאטרון הפארק -תיאטרון ילדים שנמצא בפרק הירקון וכרגע מעלה בהצלחה רבה הצגה מאת מורן איזנשטיין בשם "הדוד חום בא לביקור". אני מקדמת את הופעותיה של רולנדה שגרן שחזרה בעצתי ובהשפעתי לבמה לאחר העדרות מסוימת עם תכניתה "רולנדה שגרן-המיטב". הצעתי לה לפתוח קופות לקהל הרחב ולא להסתפק רק בהופעות וחוגים סגורים. היא עשתה זאת ומצליחה מאוד.   

 

כמו כן גם תמי ספיבק קשורה איתי.היא , אחרי  שהופיעה ב20 השנים הראשונות שלה כשחקנית על הבמה בתיאטרונים מקצועיים החליטה ב20 השנים האחרונות לעבור להצגות יחיד וכעת מופיעה בפני אולמות מלאים בתכניתה"תמי-פרישמן 10 על יד הים"   יש זמרת ומספרת סיפורים נפלאה בשם יעל בדיחי שהזכרתי לפני כן  שהקהל לא כל כך ידע עליה למרות שהופיעה והיו לה   תכניות רבות. לאחר פרסום ויחסי ציבור ,כעת היא מופיעה בהצלחה גדולה מאוד גם במופע שהוא שילוב של סיפורים ושירים בשם שירי רחל בו היא מספרת על רחל ושרה משיריה.זה מופע המיועד לקהל הרחב בכל הגילים.   ז

 

מרת אחרת ששרה ועבדה כמנהלת חשבונות במקביל הנה גילה בשארי. יש לה קול מיוחד עמוק ושרה מוסיקה תימנית.כעת יש לה מופע בשם "בשארי שרה דמארי" בו היא שרה משירי שושנה דמארי.בין השאר בינתיים היא גם הופיעה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית.   אני עובדת עם מוסד הנקרא"פניני המוסיקה"אנו עושים קונצרטים במקומות אקזוטיים ומיוחדים כגון כנסיות,מנזרים,מערת הפעמון-בית ג'וברין,אמפיתיאטרון על גג מגדלי עזריאלי בתל אביב ועוד מפעלים ומופעים רבים.   לסיכום מדגישה הילה כי קשה הדרך לאמן להתפרסם ולהכנס לתודעת הציבור. הדרך קשה וארוכה לכן היא ממליצה לכל אמן צעיר שיהיה קשור עם איש יחיסי ציבור שיהיה אחראי לתדמית שלו שידעו עליו וידברו דברים טובים,דברים המאפשרים לו חשיפה וכן אמרגן שיארגן לו הופעות.    

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר