מס' צפיות - 546
דירוג ממוצע -
דרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית בנושא התנהלות ההוצאה לפועל
לא ניתן כבר להתעלם מהליקויים והעיוותים הקיימים בהתנהלות ההוצאה לפועל.
מאת: דוד יוסף 23/07/09 (06:40)

התנהלות ההוצאה לפועל מצביעה על ליקוי מאורות חמור  מעין כמותו בהוצאה לפועל והגיעה השעה שמישהו ייתן על כך את הדין. כל יום נגרם עוול למאות ואלפי משפחות הנשאבות לתוך מעגל חובות שסופו מי ישורנו . ועכשיו ניגש לעובדות  החמורות ביותר. לפי דברי מר יוסף הרמן יש מספר שיטות בהם נוקטים הבנקים שהם עיקר הזוכים בהוצל"פ כדי "לנפח" את החוב והם: -על ידי "טבלאות"חישוב ריבית לכל בנק ובנק כראות עיניו (בנק מזרחי טבלה 101 לאומי טבלה 115 טפחות 117 וכו`). ה"טבלאות"הללו חורגות לחלוטין ממה שנקבע בפסק הדין של החייב ומגדילות את חובו לאין שיעור.(כבר במהלך זה יש חריגה של כ25 אחוז בשיעור החוב.

 

מעל "טבלאות " הבנקים מעמיסים את טבלת הפיגורים של ההוצאה לפועל ומעל שני הטבלאות מעמיסים חיוב הצמדה. כך שהתוצאה הסופית חיוב של כ44 אחוז לשבה במקום כ15 אחוז לפי פסק הדין. -אי דיווח להוצאה לפועל על קבלת כספים ישירות לבנק ולעורכי דינו, תקנה 17 א` ההוצאה לפועל מחייבת דיווח על כל קבלת כספים מהחייב תוך 7 ימים הבנקים אינם מדווחים על כך וחשבון החייב ממשיך להיות מחויב בריבית של 44 אחוז בשנה. -קבלת כספים לבנקים ולעורכי דינם  דיווח באיחור של חודשים ושנים, האיחור בהעברת הכספים גורם לעיוות חמור בו בזמן שלא מועברים הכספים החוב צובר ריבית של כ44 אחוז בשנה  בה בעת שזיכוי החייב הוא לפי 6 אחוז בשנה. -הקפאת תשלומים בעת הקפאת הליכים  מצב הגורם לחוב ל"תפוח" בריבית מטורפת של כ44 אחוז בשנה בה בעת שכספים המשולמים לזכות החייב אינם מקבלים ריבית כלל וכלל. - הבנקים מונעים מחייבים לקבל דפי חשבון בנק במקרה הטוב מערימים קשיים רבים,בדפים אלה טמון סוד עצום והם יכולים להצביע לאן התגלגלו הכספים ששילם החייב, (בפסק דין השופט בנימיני  לוק נגד בנק מזרחי נקבע בין השאר כי אסור לבנק לחייב בחשבון הבנק שום חיוב ללא אישור רשות שיפוטית.ועוד)

 

זהו חלק קטן ממעשים פסולים המתקיימים בהוצאה לפועל, לאחרונה שמענו שהבנקים נקנסו ב280 מיליוןן שקלים  על תיאום עמלות ( מדוע לאזרח הקטן לא מוחזר כספו,ומדוע אף לא אחד מבכירי הבנק הועמד לדין) בינואר 2008 פורסם על גביית יתר של ריבית פיגורים עד פי 3  לפי קביעת הרשם נמרוד פליקס (מדוע לא זוכו חשבונות החייבים).

 

בדיון בוועדה בכנסת נתגלה כי הבנקים חילקו בינם לבין עורכי הדין את שכר הטרחה שזו עבירה פלילית (היכן בתי המשפט והשופטים המלומדים). העוול המתמשך גורם לתוצאות הרסניות שרובם אינם מתפרסמות כלל וזה בעיקר עקב הסיבה שבה נפש החייב נאכלת בצורה איטית ובייסורים רבים, אנו נחשפים רק למקרים קיצוניים כמו הנער שקיבל צוו פינוי לפני כ3 שנים והתאבד,ועתה הוריו תובעים את מערכת ההוצאה לפועל. העוול זועק חייבים להתגייס לשינוי המצב.

הכותב הוא אקדמאי בוגר מדע המדינה בן 46 נשוי ואב ל3 ילדים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר