מס' צפיות - 483
דירוג ממוצע -
בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב י-ם / עבודות גמר
עבודות גמר של מסיימי מחזור 100
מאת: elybikoret 19/07/09 (16:41)

האקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל"נוסדה ב1906 ע"י פרופ' בוריס ש"ץ ונושאת את השם של בצלאל בן אורי שעליו הוטל לבנות את בית המקדש. לומדים בה היום כ2000 סטודנטים לתואר ראשון ושני והשנה במחזור ה100 שלה מסימים את הלימודים כ400 איש.  

 

אמש נפתחה תערוכת עבודות הגמר של המחזור הנוכחי והיא כוללת עבודות ממחלקות האקדמיה השונות דהיינו אמנות,ארכיטקטורה,עיצוב קרמי וזכוכית,עיצוב תעשיתי,צורפות ואפנה ,צילום,תקשורת חזותית,אמנות המסך,וידאו ואנימציה.  

 

ראינו עבודות רבות שהוצגו ב5 קומות מהבנין ע"פ המחלקות השונות. העבודות שהוצגו היו מלאות השראה, דמיון, המצאות, העזה, תעוזה, מקוריות, רעיונות שגבלו לפעמים בטירוף. הכל היה מסודר להפליא. ליד כל עבודה עמד הבוגר וענה לשאלות המבקרים אם היו שאלות. חדרי הלימוד ,חדרי משרדים,שטחים ריקים,חלק מהפרוזדורים הענקיים הכל פונה, הוכשר והפך לשטח תצוגה.  

 

היתה זו תערוכה מקסימה ביופיה, מרתקת במוצגים שלה ,מלאת חן ויופי,עשירה בתוכן. הוצגו בה עבודות גמר שכללו  עיצובי בגדי ותכשיטי אפנה,ציורים,פסלים,צילומים,סירטי וידאו ואנימציה,עיצובים לתעשיה,כלי קרמיקה וזכוכית ומה לא.   אדם יכול לבלות יום שלם בתערוכה,להתעכב ליד כל מוצג זמן רב ולא להרגיש איך הזמן עובר לו .

 

כמובן שלא כל שטח מענין כל אחד אך בטוחני כי גם שטח שלא בהתענינותו של המבקר יעורר את תשומת ליבו ויזכה להתבוננות מעמיקה. בכל  הקמפוס היתה אוירה צעירה,עליזה,רעננה והוא דמה להפנינג אחד גדול מלא אמנות,תרבות,שמחה וגיל.  

 

כל עבודת גמר היתה ראויה לכתוב עליה אך הדבר אינו ניתן לביצוע וזו כנראה היתה גם הסיבה שלא הוצא קטלוג מסודר לתערוכה שיכול היה לשמש גם כספר מחזור מה עוד שזה מחזור בעל משמעות- מחזור מס' 100. אתעכב על כמה עבודות בלבד ולא מפני שהן הטובות ביותר אלא כוון שיש בהן חריגה מסויימת מהמקובל,משהו יוצא דופן,רעיון שנראה לי מוצלח במיוחד או סתם בחירה מיקרית עפ"י טעמי האישי.  

 

כל מינויי elybikoret יוכלו לראות את התמונות שמצורפות לאי מייל עם הביקורת. קוראים מזדמנים לאתר יוכלו לפתוח את הקובץ בו  כדי לראות את התמונות.(כל המעונינים להיות מינויים ולקבל לאי מייל שלהם כל ביקורת של elybikoret באופן סדיר יכולים לכתוב לelybikoretֲgmail.com ויצורפו לרשימת התפוצה.)  

 

שם הבוגרת-טלי זכרוני-תמונה מס' 1 כסא עשוי חלקים מתכתיים לגינה,לדשא,לחול ההולך איתך ומתחבר אליך כחבר וידיד. אסלי אלובי-שקית שהיא ארון-מס'2 נועה אלמגור-כלים הנראים שבורים,הרוסים-נימה פוליטית מזכרונות ילדות-מס'3 אלה ליטביץ-סדין מקופל של לוחם שנפגע מקליע אוייב שחדר דרך הסדין אחרי פרישתו-מס'4 אורי נועם-אמנויות המסך- מס'5 רונן פרידלנדר-שולחן מורכב משלושה חלקים שאפשר לשנות את הציורים שעליו-מס'6 דיאן איתן-ענק צבעוני -מס'7 גיא גליקסמן-טירונים רשלניים-מס'8 אנסטסיה קוצרובה-שמלה אוורירית-מס'9 רחל גץ סלומון-סדין כיסוי למיטה ונבטי עדשים חיים עליו מס'10 גיל בר-מתנחל-אסוציאציה מצילום של האינטיפדה-נימה פוליטית מס'11 איש שמן-לפי מימדי גופו של היוצר-מס'12 סוס-שילוב של חומרים שונים-מס'13 הילה אהרוני-נברשת עשויה מסכי אב"כ-מס'14 בגד צבעוני-מס'15 כובע ברט-מס'16  

 

בעבודות שהוצגו, הבוגרים בחנו חומרים חדשים,הורגשה סקרנותם לבחון דרכים חדשות,להציע עיצובים שלדעתם חסרים בנוף שלנו והעולמי,ליעל ולהפתיע. אלה פרויקטים אישיים של המסיימים שבחרו אותם בהתאם לטעמם,התענינותם,גם לפי השקפתם הפוליטית,מבנה גופם,אישיותם,מסורת היהודית וכו'.  

 

התערוכה שהכניסה אליה חופשית תיהיה פתוחה לקהל הרחב עד סוף חודש יולי.   בטוחני שכל מבקר יזכה לחוויה בלתי נשכחת ויצא מוקסם מכשרון הדור הצעיר ,משפע המוצגים, העיצובים וההמצאות שמחר או מחרתיים יהפכו לשיגרתיים ונחלת הכלל.    

 

לראות או לא לראות: אין לי אלא להמליץ בפה מלא לבקר ולהנות.

 

צילומים-אלי ליאון  

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר