מס' צפיות - 333
דירוג ממוצע -
מנוע חיפוש-ביקורת-שד'י-ם בן שמן-מנדל יפו
מאת: elybikoret 15/07/09 (12:15)

בית הספר "מנוע חיפוש" שהוא מרכז להכשרת שחקנים ויוצרים ומטרתו להכשיר את הסטודנטים במקצועות הבמה והמסך ולאפשר להם להתפתח כאמנים עכשוויים, משתף מפעם לפעם פעולה עם בתי ספר אחרים מסוגים שונים ומפגיש את הסטודנטים לצורך יצירה משולבת. בצורה זו יכול הסטודנט להפתח וללמוד את רזי העשיה השונה בשטחי אמנות רבים ושונים. הפעם שיתוף הפעולה היה עם muzik בי"ס הגבוה ליצירה והפקת מוסיקה.  

 

הסטודנטים משני בתי הספר עבדו במשותף משך השנה בפרויקט בו הם התבוננו במרחב שבין מיקום שני בתי הספר ביפו ויצרו 9 עבודות עצמאיות בהנחיית מנהלי שני בתי הספר אבי בלילי-muzik ואיציק ג'ולי-מנוע חיפוש.   בעבודות אלו ניתנה אפשרות לסטודנטים להתבונן בסביבתם וליצור עבודה אישית, ספק מיצג, ספק מונולוג, ספק פנטומימה, וידאו ארט, מחול או יצירה מוסיקלית.  

 

ראינו כאמור 9 עבודות שחולקו  לשתי קטגוריות, קטעים חיים שבוצעו בדרך כלל בידי סטודנט יחיד כשהרוב המוחלט היו סטודנטיות ועבודות וידאו.  

 

הביצוע של כל העבודות היה טוב מאוד.שפע של רעיונות. חלקם מובנים ממבט ראשון וחלקם אבסטרקטיים הנותנים דרור לדמיונו של כל צופה.מופע זה קשה להסבירו ועדיף לראותו ושכל אחד יסביר לעצמו את מה שראה.   קשה  להתעכב על כל עבודה ועבודה ולציין את היוצרים והמבצעים ואסתפק בציון שתיים בלבד. "צמא"-יוצרות ומבצעות תמי מילגרום-ישק-מוסיקה וענת ניסני -מבצעת. זהו מיצג נהדר קודם כל מבחינה ויזואלית. בקבוקי פלסטיק 1.5 ליטר בצבע כחול בהיר יוצרים מסגרת של מבנה וניסני בתוכו משחקת עם הבקבוקים,חותכת ומסדרת.המוסיקה המלוה דומה לרעש של טיפות מים מטפטפות. מוסיקה מיוחדת, שילוב נהדר.

 

 "do you wann'a see a scene from the movie?" זהו המיצג המסיים את המופע והוא התרחש בחוץ ברחבה. בכלל כל תשעת הקטעים מוקמו בחללים שונים במבנה של מנדל והקהל מטייל ועובר בכל קטע מחלל לחלל. שתי בחורות יושבות על הרצפה בשולי הדרך בשדרה .הן נראות ספק היפיות,ספק מקבצות נדבות,ספק מחוסרות בית. האחד מדברת ללא הפסק באנגלית שוטפת יוצרות ומבצעות הדס מושל וליטל שליט,השראה ג'יימס.   בכל העבודות היו רעיונות יפים, ביצוע טוב מאוד עם מוסיקה מיוחדת, לעתים סופר מודרנית שכללה רעשים מסוגים שונים. לא מצאתי אמירות חשובות בקטעים המוצגים, אך הם היו מענינים,מוגשים היטב ומהנים.  

 

לראות או לא לראות:בהחלט כן. נסיון יפה,מרתק ומומלץ לצפות בו.

 

צילום אלי ליאון

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר