מס' צפיות - 348
דירוג ממוצע -
מנגינת החליל- עיבודים קלאסיים לשירי א"י / האופרה
שירים א"י בביצוע עם תזמורת וחליל כסולן
מאת: elybikoret 07/07/09 (19:32)

בין הסדרות הסימפוניות הרבות שהאופרה הישראלית מקיימת בביתה ובירושלים ישנה גם סידרה של שלושה קונצרטים בשם "הסידרה הקלאסית הקלה"   אמש התקיים קונצרט סיום הסידרה לשנה זו בתל אביב בהשתתפות התזמורת הסימפונית ירושליים רשות השידור עם הסולן נועם בוכמן-חליל צד והקריין צחי סיטון. הופיעו כאורחים גם  קלייר מגנאג'י-סופרן וראובן סרוסי גיטרה.   היה זה קונצרט על טהרת שירי ארץ ישראל. שמענו כ15 שירים עבריים בעיבודים קלאסיים מיוחדים לתזמורת שנעשו על ידי שמעון כהן,עודד זהבי,רפי קדישזון,שלמה גרוניך,מתי כספי ונעם שריף.  

 

הקונצרט התחיל בשיר החליל בביצוע סולו של החלילן. החליל הוא פשוט ועדין קולו כמו קול של הלב כמשב הרוחות בפרדס מלבלב... אך הצלילים העדינים והמנגינה המקסימה הופרעו ע"י שיעולים ברוטליים בלתי פוסקים של מספר אנשים בקהל.    המנצח דורון סלומון שהנו היום מנהלה המוסיקלי ומנצחה הראשי של הסינפוניטה הישראלית באר שבע שלט היטב בתזמורת והוציא ממנה נגינת רוך דיקנית והיתה מלוה נאמנה לסולן מבלי לכסותו ומבלי להפריע לצליל החליל העדין.  

 

רוב השירים ששובצו בתכנית היו שירים שקטים ליריים אטיים והדבר יצר בחלק הראשון של התכנית מין חדגווניות. רצוי היה לגוון את התכנית ולבחור שירים רבים יותר בקצב אחר ובסגנון אחר.   שמענו את "היו לילות","חורשת האקליפטוס","עין גדי","ערב בא","ואולי" ורבים אחים.  

 

הקונצרט היה מלווה בקרינותו של צחי סיטון שהקריא בפאתוס רב את השירים  הסנטימנטליים והבלתי נשכחים והשתלב היטב ביופי הקונצרט.   בביצוע  השיר "השמלה הסגולה"השתתף ראובן סרוסי בנגינה על גיטרה בביצוע פושר.   היה זה קונצרט  בביצוע אמנותי מרגש  הן של החלילן והן של הזמרת האורחת קלייר מגנאג'י שביצעה את השירים "חופים" ו"התרגעות" .    הקונצרט היה  חריג משהו במסגרת המוסיקה הקלסית הסימפונית של הסידרה והתקבל מצויין על ידי הקהל שהאזין לשירים הידועים שבמרוצת השנים הפכו לקלסיקה.    

 

לראות או לא לראות: קונצרט על טהרת השיר הארץ ישראלי שהיה כדאי לשמוע.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר