מס' צפיות - 287
דירוג ממוצע -
על חוכמה ופיקחות טיפשה
מאת: חיים צ 07/07/09 (17:39)

אומרים כי אדם פיקח הוא אדם שיודע להיחלץ מבעיות אך אדם חכם יודע לא להיכנס לבעיות הללו מלכתחילה.

מבחינתי יש כמה סוגים של פוליטיקאים, שניים מהם הם : החכם והפיקח . בעוד שפקחים יש לא מעט בפוליטיקה הישראלית מקומם של הפוליטיקאים החכמים ניכחד והולך.

 

ראשי הממשלות האחרונות למעט שרון ורבין היו פיקחים: הם תמיד ידעו לצאת ממלכודות שטוו לעצמם בדרך, אם היו חכמים יותר לא היו אלו נכנסים למלכודת אלו מלכתחילה.

ביבי הוא סוג של פוליטיקאי פיקח אך בספק אני אם יצליח לצאת מהמלכודת האחרונה שטווה הוא לעצמו אולי בלא יודעין.

 

לאחרונה מקדמת הליכוד את הצעת החוק של מופז הנושאת אף את שמו-הצעת מופז  האומרת כי מעתה לא צריך שליש סיעה בכדי לפרוש ממפלגה קיימת אלא יש צורך בשבעה חכי"ם בלבד.

מהלך זה מבחינתו של ביבי אמור לנגוס בכוחה של מפלגת האופוזיציה ואולי לשים סוף לשאיפת השלטון של קדימה-ביבי רואה בחזיונו כיצד שאול מופז עורק בחזרה לליכוד עם מספר מסוים של חברי כנסת מקדימה ישירות לליכוד.

 

מה שביבי לא לוקח בחשבון שלדברים יש נטייה להשתנות וכי כיסאו אף בקדנציה זו עדיין לא לא בטוח

הרי חוק מופז יפעל נגד הליכוד בדיוק כמו על קדימה. והרי,לא מכבר גילה בנימין שמחויב הוא ללכת בדרך שהתוותה לא ארה"ב ומערב אירופה,הליכה בתלם זה תגבה מחיר מהליכוד והכוחות הניציים שבמפלגתו יגבו מחיר  ולהערכתי האישית ישנם קצת יותר משבעה איש דוגמת כצ"לה וחבריו שיכנו לביבי מקלחת קרה ויפרשו ברגע שיסכים לויתורים שכופים עליו מחוץ ,שהרי ברירות יותר מדי אין לו

מדיניו החוץ האמרקאית נכון להיום היא בחישה בסיכסוך הישראלי-"פלסטינאי"

 

בלי משים ביבי ניכנס בין הפטיש לסדן שהרי חוק מופז יהיה לרועץ במיוחד כאשר יתהפכו היוצרות ואלו יהיו באופוזיציה עצתי לביבי להקשיב לאיש חכם - ליושב ראש הכנסת שבינה בקדקודו מר ראובן ריבלין שלא להעלות את החוק הנלוז הזה שמלבד ניסיון פגיעה באופוזיציה אין בו דבר וחצי דבר,שום הגיון ניראה לעין והרי שלפי חישובי קודם יפגע חוק זה בקואליציה בדיוק כשם שיפגע באופוזיציה-חוק זה יעודד את רף סחיטות המפלגות הגדולות מצד חבריהם ויגרום למצב בו יהיו פגיעות וסחיטות יותר אל מול המפלגות הקטנות מיותר לציין שתנאים אלו לא מאפשרים ממשל תקין ומסודר

 

לו אני הייתי יועצו הפוליטי של ביבי הייתי ממליץ לו להוריד חוק זה מה שיותר מהר מסדר היום פן יגלה את כיסאו וכיסאות חבריו מתנדנדים ושומטים מידיהם  את מושכות השלטון .

ויפה שעה אחת קודם.

הכותב הוא חיים צימבלרו,סטודנט לתקשורת ומדעי המדינה באוניברסיטה הפתוחה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר