מס' צפיות - 290
דירוג ממוצע -
פסטיבל אינטימדאנס2009- מכוער / תיאטרון תמונע
קטעים של כרבע שעה יצירות עצמאיות. מענין אך לא מחול לדעתי. כדאי לראות..
מאת: elybikoret 07/07/09 (08:24)

הרבה פסטיבלים נערכים בארץ על נושאים שונים והם מכסים כמעט כל שטח בענפי התרבות השונים. החל משנת 2000 נערך בתיאטרון תמונע פסטיבל הנקרא "אינטימדאנס" דהינו מחול אינטימי. בכל שנה נבחר נושא המאחד את כל היצירות המועלות בפסטיבל. זהו פסטיבל ,בהתאם לכוונותיו המוצהרות להוות " מסגרת לעבודות מחול קצרות" המעלה בבכורה עבודות מחול של יוצרים עצמאיים באמירה אישית המרחיבה את השיח האמנותי במחול הישראלי".  

 

כנושא השנה נבחרה המילה "מכוער". ראינו שמונה יצירות בשתי תכניות נפרדות. העבודות היו שונות, מגוונות,מענינות ומבוצעות היטב אך שני דברים לא הסתדרו לי היטב. שם הפסטיבל ושם הנושא שנבחר.   כדי שלא אובן לא נכון ברצוני להדגיש שנהנתי מהעבודות,יש מקום לפסטיבל כזה,נכון להציג את כל מה שהוצג אך שם הפסטיבל מטעה. אין זה פסטיבל של עבודות מחול.אפילו ונרצה לכנות בשם מחול כל תנועה מינימלית סופר מודרנית השם של הפסטיבל לא יתאים.   מה היה המכוער בעבודות שראינו. האם המכות שנתנה בחורה לבחור או פיזור עלים מענפים על הבמה(דווקא היה ריח מאוד נעים)או ריקוד גברי בערום בחלקו התחתון או אולי פנים מכוערות המשתקפות דרך מסך טלויזיה. לא מצאת כל דבר המצדיק את המילה "מכוער". נראה לי ששם הפסטיבל מטעה .שם הנושא היה סתמי אולי פרובוקציה כדי למשוך קהל ואם כך הדבר היה לגיטימי והצליח כי בשתי ההופעות שהיתי, האולם היה מלא מעל לקיבולת שלו.  

 

מה ראינו: קשה היה להבין את כוונות היוצרים גם אחרי שאתה קורא את ההסברים הקצרים שבתכניה המתארים כל קטע וקטע אך הדבר אינו מפריע בדיוק כפי שאינו מוסיף או גורע . ההנאה היתה מעצם הראיה וכל אחד יכל היה לו רצה למצוא ולפרש את שראה כרצונו וזה היה טוב ומקובל. לצורך המחשה אצטט מילה במילה מהתכניה בבחירה מקרית את שנכתב כהסבר לעבודה הראשונה בתכנית הראשונה.   שם היצירה היה "אנגורה" ראינו צעצועי סוסים,מכונת כתיבה,אקוריום וכו' והתעסקות איתם. נכתב:  "פואמה בימתית לשני שבעים בעולם דקדנטי. אנגורה מכילה דימויים הסובבים סביב הדוניזם מול הטבע.כמו דת אבודה שהוכפפה ,הייצוגים יותר נוכחים מהמקור". כעת ההסברים מיותרים...  

 

התרשמתי מהקטע"ישראליקה" מאת ובביצוע רותם תש"ח .דיבור ללא הפסק בתנועה והגשה מצויינת עם טקסט מענין מלא רעיונות ומשחק טוב אך קשה לקרוא לקטע זה ריקוד. בכל הקטעים ,וקשה לפרט את כולם,היה משהו מענין, משהו חריג,משהו שמשך את תשומת הלב.כולם ביצעו אותם היטב.   יש מקום לפסטיבל כזה וטוב שישנו אך שמו קצת  הפריע לי.  

 

לראות או לא לראות: בשנה הבאה אלך לראות ברצון ובענין את הפסטיבל מחדש.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר