מס' צפיות - 326
דירוג ממוצע -
בנגורה - ריקוד אפריקאי / אולם ענבל
מוסיקה אפריקאית קיצבית ביותר
מאת: elybikoret 16/06/09 (09:29)

להקת בנגורה הקיימת כבר כ 9 שנים הנה להקה ישראלית המתמחה בריקוד ותיפוף אפריקאי. בראשה עומדים סבולה בנגורה בן לשבט הלנדומה מגינאה -מערב אפריקה ואשתו רחל שניהם המנהלים והכוריאוגרפים של הלהקה. כעת מופיעה הלהקה בתכנית בשם "שירת התוף2"בלט אפריקאי אוטנטי.  

 

ההבדל בין התכנית הזו לבין התכנית הקודמת שראיתי של הלהקה הוא באופי התוכנית. בעוד שבתכנית הראשונה הדגש היה על הריקוד האפריקאי והתלבושות הססגוניות, הפעם הדגש היה על המוסיקה האפריקאית. להקת המתופפים על הכלים המקוריים הדונדון,הדג'מבה ואח' כללה 6 נגנים בכלי ההקשה האפריקאיים ושני נגני גיטרות חשמליות שהצטרפו לביצוע חלק מהתכנית.  

 

התיפוף בוצע בכשרון רב בקצב האפריקאי האחיד והסוחב המזמין אותך להצטרף ולרקוד. יש להקת רקדניות קטנה הרוקדת לצלילי התיפוף הקיצבי אך הצעדים חוזרים על עצמם, דבר שהוא אופיני לריקוד האפריקאי כאשר הריקודים מבוצעים היטב עד שהרקדניות נכנסות לאקסטזה בתנועות האופיניות לריקוד האפריקאי. לשם גיוון יש בתכנית גם זימרה והוספת הגיטרות להרכב האפריקאי התקבל היטב והשתלב מצויין.  

 

התכנית המבוצעת ללא הפסקה מציגה את המוסיקה האפריקאית ואת צעדי הריקוד האפריקאי הלהקה מקיימת סדנאות וחוגים לתיפוף,ריקוד,מיקצבים אפריקאיים מקוריים וכו' בבית הלהקה    

 

לראות או לא לראות: אולם ענבל היה מלא וזה סימן שהקהל מתענין בפולקלור האפריקאי שבוצע הפעם על כמעט טהרת הישראלים(פרט למנהל), שלמדו הן בארץ והן באפריקה.מענין,שונה ונחמד.

 

 

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר