מס' צפיות - 456
דירוג ממוצע -
ריאליטי חדש בשכונה - ניו קידס און דה "הבלוק"
כבר בשבת הזה, ינסו כוכבי תכנית הריאליטי החדשה של ערוץ 10, "הבלוק", חמישה זוגות שכרגע הם זרים לחלוטין עבורכם, לשפץ את דרכם את ליבותיכם, אל התהילה, ואל הפרס הגדול. איך התכנית? כל הפרטים בפנים
מאת: טמיר כהן 29/05/09 (11:28)

ממש בקרוב, ליתר דיוק ביום שבת, ינסו כוכבי תכנית הריאליטי החדשה של ערוץ 10, "הבלוק", חמישה זוגות שכרגע הם זרים לחלוטין עבורכם, לשפץ את דרכם את ליבותיכם, אל התהילה, ואל הפרס הגדול.
 
מה זה הבלוק הזה?
 
התכנית "הבלוק" מבוססת על פורמט ריאליטי אוסטרלי בעל שם זהה. במרכז התכנית עומדים חמישה זוגות, אשר כל אחד מהם מקבל דירה בשטח זהה, בבניין במרכז תל אביב. לקרוא למה שהם קיבלו דירה, זו ההפרזה של המאה. מדובר בארבעה קירות שמה שנמצא ביניהם אלו הן הריסות שאפילו ההומלסים וחתולי הרחוב של תל אביב היו נגעלים לגור בתוכן. כל זוג מקבל תקציב של 200 אלף שקלים אשר ישמשו אותם לשיפוץ ועיצוב של הדירה שקיבלו ולכל הכלכלה שלהם במשך שלושה חודשים. הם נעזרים בבעלי מקצוע אבל כל ההחלטות לגבי השיפוץ ובעיקר העיצוב הן בלעדיות שלהן. אבל מה שהופך את הכול למציאותי, זה העובדה שהזוגות נכנסים לבניין ההרוס כבר בתחילת השיפוצים ולא יכולים לצאת משם לכל אורך חודשי השיפוצים. כמו שאמרתי, לעומת לישון במקום כזה, שינה על החול מלא הג'וקים והסרטנים של איי הפנינה, נראה כמו מלון חמישה כוכבים. כבר עכשיו אפשר לומר שזו "הישרדות" הרבה יותר מהפורמט המבויים שהתהדר בשם זה באותו ערוץ ממש, עד לא מזמן.
 
כל הזוגות מקבלים בעלי מקצוע וחופש מלא לעצב את הדירה כרצונם. התחרות נעשית בשלבים ולהבדיל משיפוץ רגיל, כל פעם הם צריכים לשפץ בשלמות את אחד מחדרי הדירה - הסלון, חדר השינה, המטבח, האמבטיה וכל שיפוץ כזה של חדר, צריך להסתיים תוך שבועיים ומשמש תחרות נושאת פרסים אותה ישפטו שופטים מקצועיים בתחום הבנייה והעיצוב. מי שמנצח בשיפוץ חדר, זוכה בפרס שבמקרים רבים הוא תקציב נוסף לשיפוץ, שיכול להטות את הכף לזכותו. אבל מה שהכי יפה בכל הפורמט הזה, זה שבסופה של התכנית, מציעים את כל הדירות למכירה פומבית ומי שמקבל הכי הרבה כסף על הדירה ששיפץ ועיצב, זוכה בתכנית ובפרס הגדול (שבפורמט המקורי הוא סכום הכסף שתמורתו נמכרה הדירה), מספיק אדם אחד עשיר שיאהב את מה שהם עשו כדי לנצח. תשכחו מהדחות, תשכחו מהצבעות מושבעים, בפורמט הזה כולם מגיעים לקו הסיום ומה שקובע זה רק הדירה שהם יצליחו להרים בשלושה חודשים ועם 200 אלף שקלים.
 
לשם כך נתכנסנו
 
גם הפעם הוזמנתי על ידי ערוץ 10 למפגש השקה מיוחד לבלוגרים שנערך בבניין "הבלוק" בתל אביב. במפגש זכינו לאכול חומוס במסעדת פועלים מיוחדת, לעבור שיעור גרפיטי ולהתחרע על הקירות עם ספריי והכי חשוב, לכלות את זעמנו בקיר ולשבור אותו עם פטישים. חוץ מההפעלות הנ"ל, זכינו לראות את הפרק הראשון בסדרה ואת חמשת הדירות כפי שהן נראות אחרי שלושה חודשי שיפוצים. הזוגות יחזרו לבניין, כמו בכל ריאליטי ישראלי שמפחד מהדלפות, לצילומי הגמר. בהזדמנות זאת אני רוצה לומר שזה היה פשוט מפגש מושקע ומשובח. שאפו.
 
במפגש גם זכינו לפגוש את המנכ"ל של החברה שקנתה את הבניין והציעה את הפורמט לערוץ 10 (ושכמובן לא נזכיר את שמה). זה אמנם פחות קשור לתכנית אבל החברה הזו היא חברה יזמית שמאמינה בשיטת הבלוק ולכן, קנתה בניין שלם, סיפקה חמש דירות לתכנית הטלוויזיה אבל מתכוונת למכור את שאר הבניין באותה שיטה. למצוא אנשים שהחלום שלהם לקבל שטח, ארבעה קירות ולעצב את הדירה לגמרי בעצמם. להבדיל מתכנית הטלוויזיה, הזוגות שיקנו דירות, יסתייעו בבעלי מקצוע להגשים את חלומותיהם אבל לא ישפצו בעצמם ובטח שלא יכלאו בבניין בעת השיפוצים. אהבתי את הרעיון של החברה הזו, כי אני אוהב לשמוע רעיונות חדשים ואני אוהב את השימוש שלהם בתכנית כדי לקדם את הרעיון, אם כי אני חייב לציין שלא צריך בשביל זה ליווי של חברה או בניין שלם, מספיק לקנות דירה יד שנייה ולשפץ בעצמך.
 
נו אז שווה או לא שווה?
 
אחרי צפייה בפרק הראשון, אמנם קשה קצה לשפוט אבל אני יכול לומר שאהבתי את תחושת המציאות החזקה. את העובדה שהזוגות אשכרה נזרקים לתוך ההריסות ונאלצים לגור שם מהרגע הראשון כולל מקלחות בברזייה למטה. אהבתי את זה שהם נסגרים שם לכל אורך התקופה וביחד עם לחץ השיפוץ אני בטוח שתיווצר שם מדורה גדולה ואיתה הרבה עניין. מבחינת הליהוק נראה שעשו עבודה טובה וכבר בפרק הראשון נראה שיש לכל אחד עם מי להזדהות ולא פחות חשוב על מי להסתלבט. כמו בכל תכנית ריאליטי הליהוק כולל מספר מרכיבים מעניינים כמו זוג שעד כה לא גר ביחד, זוג שייצא במהלך תקופת השיפוצים להתחתן ויחזור לשיפוצים, זוג מאוהב פוצי מוצי, זוג ערסים וכמובן גם זוג הומואים מתבקש.
 
על התוצר הסופי, הדירות המשופצות, אני לא אכביר במילים כדי לא להרוס, אבל אני חייב לומר שחשבתי שאפשר להגיע להרבה יותר עם 200 אלף שקל. מצד שני כשלוקחים בחשבון את ההריסות שהם קיבלו, את העובדה שזה צריך היה להספיק גם לכלכלתם ובעיקר את העובדה שמעולם לא שיפצתי בעצמי דירה, אפשר להעריך את מה שהם השיגו ובכל מקרה שווה בהחלט לחכות לראות את התוצר המוגמר. אני בהחלט מתכוון לתת לסדרה הזדמנות כי אני אשמח לראות את תהליך השיפוץ שהוא מרתק בעיני ובעיקר את מה שכור ההיתוך יוציא מהזוגות. בשורה התחתונה, הכל ייקבע בעיני על ידי העריכה. לאיזה סוג תכנית ההפקה תחליט להפוך את החומרים המצולמים. בגלל שראינו פרק אחד וגם הוא בעריכה ראשונית בלבד, מוקדם להעריך מה הם יעשו.
 
יש לי לא מעט ספקות לגבי הצלחת המכירה הפומבית ושיטת שיווק שאר הדירות בשיטת "הבלוק". הבעייה היא שכרגע יש בניין שרובו איי חורבות ורק חמש דירות שופצו בו. סביר להניח שהבניין יהיה במצב דומה גם בסיום התכנית, בגמר. מי יהיה מוכן לשים הרבה כסף על דירה כזו כשהוא יודע שבמשך שנה או שנתיים ימשיכו זוגות לשפץ שם את ארבעת הקירות שהם קנו בשיטת "הבלוק". ייתרה מזו, זוג שיבוא לקנות דירה כזו מחוץ לתכנית, גם הוא יצטרך לקחת בחשבון שגם אחרי שהוא יגמור לשפץ ויעבור לגור שם, זוגות שקנו דירות אחריו, ינשיכו לשפץ לו את הדירה "על הראש".מעניין אותי מאוד לראות איך יפתרו את הבעיה הזו.
 
לסיכום דעתי על הסדרה - המנחה פאתט, הדירות קצת תל אביביות (והמבין יבין), הליהוק מעניין וביחד עם הפורמט, שהוא אחד מהפורמטים האהובים עלי, נראה שיש בסדרה מספיק כדי לעניין, בתנאי שלא יבחשו לנו בפורמט. האם זה מספיק בשביל להפוך לקאלט? אם הייתי יודע הייתי כנראה עשיר.
 
והכי חשוב, הדירות אמנם קצת קטנות אבל היי מי שרוצה בקרוב יוכל לקנות דירה בתל אביב יד ראשונה מכוכב ריאליטי, לא שווה?
 
אסיים בקריאה נרגשת להפקה - תעשו לנו ולעצמכם טובה ואל תערבו בזה אסמסים. ואם אתם ממש מוכרחים, אז תתנו לקהל לבחור את הזוג האהוב עליו (או הדירה האהובה עליו) ותתנו לזוג הזה פרס נוסף. תעשו לנו טובה, בואו תשמרו על הפורמט ואל תאפשרו לקהל להשפיע על זהות הזוכה. ואגב, אם עוד לא ערכתם את הפרקים, יש מצב שאתם עורכים את חיים אתגר החוצה מהתכנית, מדובר במנחה פאתטי למדי. חסרים לכם כישרונות בארץ?
 
"הבלוק", יום שבת בשעה 21:00 בערוץ 10
 

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר