מס' צפיות - 573
דירוג ממוצע -
דלת פתוחה - מוסיקה דניאל גלאי-בית לייוויק ת"א
מוסיקה יהודית ומעשיות חלם
מאת: elybikoret 26/05/09 (10:56)

בי לייוויק שבתל אביב מקיים סידרה של ערבים  המוקדשים לתרבות היהודית. בסידרה זו נערך קונצרט בשם "דלת פתוחה" בו בוצעו מיצירותיו של דניאל גלאי הנחשבות כמוסיקה יהודית אומנותית כגון קטעי כליזמר,סויטה חסידית וכו'. גלאי הנו בנוסף למלחין פורה שכתב בין השאר קונצ'רטים, סימפוניות,מוסיקה לבלט וכו' גם מנהל המרכז הישראלי לתרבות יידיש  ויו' אגודת סופרי היידיש. המוסיקה היהודית שלו מלאה מוטיבים חסידיים,זכרונות העיירה היהודית,כליזמר וכו' היא מאוד קליטה, ערבה לאוזן,מרגשת ונוסטלגית.  

 

השתתפו בתכנית חיה ליבני- כינור וכן ישראל טרייסטמן שהקריא מסיפורי חלם. ליווה בפסנתר המלחין.   הסולנית ליבני נגינתה חמה,מלאת גווני צלילים שנכנסו ישר לנשמה.היא נגנה מוסיקת כיזמר בביצוע נהדר בכינור. למאזין היתה הרגשה שתזמורת שלמה מנגנת. לפי הבעת פניה הורגש שהיא חיה את המוסיקה,נהנת  לנגן אותה  ולגרום הנאה לקהל המאזינים ואכן היא הצליחה בכך. בקונצרט טרייסטמן הקריא  מעשיות חלם ואגדות עם מלאות הומור מצד אחד והמראות את האופי של היהודי מצד שני שהמוסיקה להם כתב גלאי .  

 

אלה היו צלילים ופולקלור של כולנו, שיתוף בין היידיש לעברית כדברי המנחה.  

 

לראות או לא לראות: היה זה קונצרט עם מוסיקה נהדרת, בביצוע מצויין וברגישות על ידי ליבני ויתר המבצעים.

 

צילומים-אלי ליאון ויח"צ

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר