מס' צפיות - 412
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 38 - מושחתים, השחתתם
יתד אחרון ננעץ בליבו של הפורמט. בדיוק כשכבר חשבנו שנמוך מזה אי אפשר לרדת, ההפקה טורפת את הקלפים וקוברת את הפורמט. יובב מקפל את הזנב ובורח בנסיעת שטח מהירה ושלישיית הגמר גם היא מתדרדרת נמוך משחשבנו.
מאת: טמיר כהן 17/05/09 (10:34)

אפילוג - קוברים את העונה !
 
נפתח בשאלה: מי חירב את הפורמט יותר? ההפקה שהציעה ליובב ג'יפ או יובב שלקח אותו ומימש את הרס הפורמט?. ונמשיך בשאלה שנייה: מה הורס את הפורמט יותר, להציע למתמודד ברביעייה האחרונה לפרוש עבור פרס או לתת לקהל להדיח בsms את אחד משלושת הפיינליסטים?. האמת שמדובר בשאלות רטוריות ואין טעם להכביר שוב במילים על נושא שנידון פה רבות. אסכם ואומר שלאורך כל העונה אני מתחבט אם יש לאן להתדרדר נמוך יותר מבחינת הרס הפורמט ובעיקר מודאג האם כולם שמים לב להתערבות העקיפה של ההפקה או שכולם פשוט שמחים שיש הפתעות. והנה, מגיע סיום העונה ומסתבר שערוץ 10, הפקת התכנית והתכנית עצמה עוד יכולים לרדת נמוך יותר משחשבנו.
 
למי שלא מבין מה כל כך נורא, אני אסכם בקצרה. הגענו לקו הסיום, רק הגמר עוד לפנינו. יואב לא יהיה שם בגלל שפיתו אותו עם פרס גדול לפרוש, פרס שהוא הרוויח אגב ביושר. זה דבר שלא נעשה מעולם ב"הישרדות" המקורית. שלושה שורדים כן יהיו שם, או בעצם לא בדיוק שלושתם, כי גם כאן יש קונץ של ההפקה. מירית אולי תהיה בגמר למרות שהודחה כבר מהתכנית בתחילתה, בגלל שההפקה שילבה מיליון טוויסטים ואחד מהם כלל החזרה של אחד המודחים. אריק אולי יהיה בגמר אבל הסיכויים שלו יהיו נמוכים יותר מהאייקיו של אנסטסיה בגלל שכבר כמה חודשים יושב חבר המושבעים בארץ ורואה אותו מלכלך עליהם בלי מעצורים. נטע לי אולי תהיה בגמר רק בגלל שהיא מגעילה ת'שועלים אז אף אחד לא סופר אותה ולכן היה שווה לסחוב אותה עד לגמר ולא היה שווה לרגע להדיחה. ליד נטע לי, אפילו אריק נראה צדיק כמו האפיפיור (כשהוא לא מבקר ביד ושם). שלושתם אולי יהיו שם כי הקהל, כן הקהל, ייקח מהמושבעים את זכותם הטבעית מתוקף הפורמט לבחור את הזוכה כשאחד מהשלושה יודח בsmsים עוד לפני הגמר. רק תחשבו על זה, אם הקהל מדיח את מירית, האם ירשו למושבעים לשים פתק לבן? מי שם ירשה לעצמו לכתוב אריק או נטע לי על הפתק?. אסיים בשאלה רטורית נוספת, אם זו לא השחתה של הפורמט, אז מה כן?
 
מישהו עדיין רוצה לשאול למה אני לא משתמש בכרטיס הvip שהוצע לי לגמר?
 
 
מה עושים?
 
לא שהייתי משקיע שקל בהפקה הבזיונית הזו ומשתתף במהלך ההדחה השערורייתי, אבל אם הייתי מתעלם מכל זה, הייתי נותן את קולי למירית. בעונה כזו מגעילה, אחרי הפקה כזו דוחה ומרתיחה, הפרס צריך ללכת לאופציה הפחות גרועה מבין השלושה, בין אם מגיע לה או לא. אריק ונטע לי מגעילים ת'שועלים, זכייה של אחד מהם במיליון תהיה קשה מנשוא וזכייה של מירית, בדיוק בדומה לקלף שלה אצל המושבעים, היא משהו שאפשר לפחות לחיות איתו. כולי תקווה שבכל מקרה ערוץ 10 יפגין שפיות זמנית ולא יסדר לזוכה איזה תכנית "שורד מהבית". מספיק הענשתם אותנו עם ליה ונעמה מהעונה הראשונה, בעצם כשאני חושב על זה, הענשתם את הערוץ שלכם.
 
הבלוג נותן את קולו למירית, למען עתיד טוב יותר וקניית צריפים לכל אחיה ואחיותיה ובל נשכח את דודיה מדרגה שלישית. כי העם צריך מאמי של זוכה !
 
נפרדים הישרדות סטייל
 
באופן מפתיע קיבלנו את טקס הפרידה מכל המודחים שעפו, בדיוק כמו בפורמט המקורי. רק בעוד בפורמט המקורי מארגנים טקס פרידה מרשים, בארץ הם הרימו כוסיות יין עם שם המודח וזרקו אותן לאש. עשרה שקלים הושקעו בהפקת טקס הפרידה. שיא הקמצנות של העונה. בכל זאת היו שם שני רגעים ראויים לציון, שניהם על האיש והאגדה, מאיר שהלך בלי שסיפרו לנו למה:

 • סנייק על מאיר -  "לא סבלתי אותך, שמישהו שסבל יגיד כמה מילים". אמנם עוד יש המון שנים עד אז, אבל איכשהו אני די בטוח שאת אותו משפט יגידו גם על סנייק בלוויה שלו.
 • יובב על מאיר - "התחלת ברגל ימין וסיימת איפשהו הרחק מעבר לרגל שמאל". עם כזו רהיטות, יובב יכול להיות כותב הספדים מפורסם, אולי הוא יצליח להוציא את סנייק טוב?

היי הג'יפ היי הג'יפ
 
בלי מילים, נאום הבחירה בג'יפ של יובב הוא משהו שצריך לקרוא שוב ושוב כדי להאמין לו:
 
"אני כבר לא ישן הרבה הרבה שעות. על כתף אחת ציפור שלוחשת לי אל תהיה חמור, קח את האוטו וסע ועל הכתף השנייה ציפור המשחק שלוחשת לי, חודשיים אתה עובד פה, לא אוכל כלום, אתה בשיא השוונג שלך. יש סיכוי שאם אתה ממשיך לגמר אתה זוכה במיליון שיקנה לך שני "פורסטרים" ועוד יחזיר לך עודף. מה אתה עושה? אל תהיה חמור, אתה כבר רגע פה לפני, הרגל שלך... האצבעות נוגעות במים. כל ילד בעולם המערבי שמכיר את הפתגם "עדיפה ציפור אחת ביד משתיים על העץ", אני אומר לעצמי לא יכול להיות שכולם מדקלמים את זה מגיל שלוש, כולם מכירים את הפתגם, אז מה זה סתם הפתגם הזה? חייב להיות בזה משהו נכון. נטע לי אומרת סמוך על האינטואיציות שלך ואני חושב שגם אבא שלי שם אומר לי, תגיד מה אתה נפלת על השכל? קח את האוטו. בקיצור יש שם הרבה חבר'ה, הרבה חבר'ה דוחפים לי את הסובארו מאחורה ולא כל כך הרבה דוחפים את הציפור של המשחק. אתמול כשכבר לא ראיתי את האוטו ממש מולי אמרתי לעצמי לא קצת חבל, הגעתי ממש לבאר, קח שלוק לפחות, תנסה לשתות, מה אתה יודע? אולי ייצא לך צ'ק של מיליון שקל".
 
הבנתם? מה הבנתם? לא הבנתם!
וזה בסדר, גם הצופים לא הבינו וגם המושבעים המאוכזבים לא ואפילו סנייק ונטע לי ומירית לא הבינו מה הם עשו שמגיע להם כזה פרס?
 
שמנו לב

 • שבמשימת הווטו חפראווי אמר "אפילו הפיראטים לא תכננו שהעינוי הזה ייקח על כך הרבה זמן" ואני דמיינתי שהוא מדבר על העונה הזאת כולה.
 • שבמשימת הווטו יובב גנב לחפראווי את הפרשנות ואמר "זה היה מדהים לראות איך שהרוח מחזיקה את הגוף".
 • שבמשימת הווטו נטע לי אמרה "הרגשתי שכאילו פה פעם ראשונה שהגוף בוגד בי, שהגוף לא יכול להכיל את זה כאילו". ואני הייתי בטוח שהיא מדברת דווקא על גבי, גם הוא בגד בה ועזב, גם הוא לא יכול היה להכיל אותה יותר.
 • שאפילו סנייק לא אוהב את סנייק. הוא אמר בעצמו  "אני נמצא פה על האי ואני עובר פה שינוי שלא עברתי הרבה מאוד זמן, זה איכשהו "שוק תרפיה" בבת אחת אתה עובר שינוי. באופן כללי אני לא אוהב שינויים, אז אינטואיטיבית אני לא אוהב את אריק החדש. זה שבוכה כמו ילדה קטנה, שלא מדחיק דברים שפתאום דברים שהוא חשב שמגוחכים חשובים לו". ואני התנחמתי כל הזמן שלפחות הוא אוהב את עצמו, גם את זה הוא היה חייב לקחת לי, הנחש?
 • שנטע לי סיפרה שאריק שר לה את "ירח כחול", "כן אלך בשבילך עד קצה העולם יבשה וגם ים" והיא התרגשה. אני באמת חושב שזה זיווג משמיים, שני מגעילים שכנראה נועדו להיות ביחד. שאריק ישכנע את עצמו שהיא גבר ונסגור עניין.
 • שסנייק אמר בהרמת הכוסית עם חפראווי על האי "שלא נהיה שיכורים במועצת שבט ונגיד דברים שאנחנו לא רוצים" וחפראווי ענה לו "אריק אתה אומר הכול תמיד". סוף סוף נמצא אותו אחד ויחיד (חפראווי) שאשכרה מקשיב להם במועצת השבט?
 • שיובב העביר את שרשרת החסינות דווקא לסנייק שנייה לפני שהכריז על פרישה ושנייה לפני הפסקת פרסומות, שמישהו יגיד לי שזה לא מבוים !
 • שהפרומו לשבוע הבא ניסה להיות שנון - "אריק, דוקטור לרפואה, פרופסור לתחמנות". מי כותב להם את זה???

 
 
המשפטים של הפרק

 • "המניפולציות הזולות של מירית ונטע לי, לנסות לשכנע אותי לקחת את הג'יפ רק עושות לי חשק להגיע לגמר ולהדיח אחת מהן". יובב, מעמיד פנים שהוא נבון ולא יבחר בג'יפ?
 • יובב - "תגיד, למשוך ככה בזקן עוזר לך לחשוב?". סנייק - "לא, מגרד פשוט". קטע מזוכך כל כך שמספק הצצה למוחו המיוחד של יובב. וסנייק כרגיל מחזיר אותו בכוח למציאות הקשה.
 • "הכנסתי לעצמי למוח, זאת המשימה שלי, זאת משימת רגליים, את פייטרית ברגליים ויש לך את זה". מירית, מוכיחה לנו שהיא לא מדברת רק עם סבתא שלה ועם אלוהים, אלא גם עם עצמה. אגב, זו פעם ראשונה שהעורכים הראו לנו הצהרת "אני עומד לזכות" והיא התממשה. האם הם מתבגרים? האם בעונה שבע הם כבר יידעו לערוך?
 • "אתה תקוע בתוך כלוב, מין שילוב של קליאופטרה עם אסיר סיני. אתה נעול מימין, קשור משמאל, לא יכול לזוע ולא לנוע". יובב במשפט מחץ חדש. אם זו לא רהיטות אז מה כן? אגב ממש עינוי, לא רק שאי אפשר לנוע, אי אפשר גם לזוע ! בזיון
 • "יכול להיות שהעבודה המנטאלית שלו והראש שלו כל היום לחשוב על אסטרטגיות ואז הוא לא משאיר מקום למה שחשוב באמת, לעבודה המנטאלית במשימות". מירית, גילתה את סוד הגרעין הנחשי, מדוע סנייק מצליח לזכור ספרי רפואה שלמים בעל פה אבל לא מצליח לזכור כלום על האי.
 • נטע לי שרה במהלך משימת הוטו "בובי בובי בינבה בינבה". מירית בתגובה - "ילדות קשה יש פה לאנשים" ואני אומר גם בגרות קשה. חפראווי בתגובה "נטע לי, יכול להיות שאת מנסה את הפסיכולוגיה ההפוכה של יואב מהמשימה הקודמת?". הבלוג גאה בחפראווי על ההבחנה הדקה, הוא הולך ומחכים או שנדמה לי? הבלוג גם גאה בכך שחפראווי זיהה את חוכמתו האסטרטגית של יובב וכינה מהלך על שמו.
 • "אחרי רבע שעה, הרגליים שלי שרפו ברמה כזאת שדאגתי להסתכל למטה ולוודא שלא יצאו לי להבות. יש לי הרגשה שהעצים זה לא הדבר היחיד שנשרף פה". יובב, במשפט שאם לא הייתי רואה הייתי בטוח שסנייק אמר.
 • חפראווי "אריק תתרחק מהמשענת". אריק - "נשבע לך, אני לא נוגע כלום". מירית אומרת בקול רם מה שהיא התכוונה רק לחשוב "אם אריק נשבע תאמין לו, כשאריק לא נשבע קצת קשה להאמין לו". אני בעיקר בשוק שמישהו מהטיפשים שם, שם לב סוף סוף, שסנייק משקר ישקר וימשיך לשקר.
 • "הוא פעמיים שיקר לי מה שהופך את זה לשקר שלם וכמובן לשקר וחצי כשהוא הדיח בעצם את איתי". מירית מדגימה חשבון על פי הישרדות איי הפנינה.
 • "אם בעזרת השם אני זוכה במיליון, נראה לי אני מוסיפה לרשימת הקניות שלי מצלמת וידאו". מירית, אשכרה חושבת שיישאר כסף אחרי שהיא תקנה צריפים לכל אחיה ואחיותיה ובני דודיה מדרגה שלישית.
 • מירית על סנייק במועצת השבט - "הוא נאמבר וואן בתחמנות ובנחשיות שלו במשחק הזה". סנייק - "בשביל נאמבר וואן אני צריך לצבור התנהגות סדרתית". קחו את השיחה הזו ואת העובדה שיש מושבעים נוכחים, לא נשמע קצת כמו משפט?
 • מירית על סנייק - "אם לא היה את איתי וגיא שחיזקו את אריק פיזית והוא התקדם בעצם על גבם אז הנה הוא התקדם על גבם וחפר להם בור". סנייק - "היא קצת חוצפנית. אם היו לי שקרים ורמאויות במשחק הזה, הם אלו שהביאו את החוצפנית עד הלום". יובב - "אני חשבתי שלהיות נאמבר וואן בתככים ומזימות ונחשיות זה תואר כבוד פה בעסק הזה. לא ידעתי שזה דבר רע. אני ידעתי מראש שאני מגיע למאורה של נחשים, ערמומיים, דוקרים בגב, סוכנים כפולים וסמויים". יובב, כמו תמיד, בתפקיד השופט הרהוט. על הדרך עושה פרומו לתכנית החדשה של ערוץ 10.
 • "מירית יכולה להתכחש על זה מהבוקר עד הלילה, אבל ההדחה של איתי נפלה עליה כמו מן מהשמיים, להתמודד מול איתי בגמר היה מבחינתה כמו סרט אימים מהתנ"ך, כמו אוריה שלקח את מכתב המוות של עצמו אל הקרב". יובב, פתאום מפגין שליטה בתנ"ך, איפה הוא היה כשחפראווי עשה לו את החידון? ישן כמו שלושת רבעי העונה הראשונים?
 • יובב - "הפן הפיזי של אריק לא קיים אבל הוא מכפר על כך בערמומיות וזה בסדר". איזה מלך. מה נעשה בלי יובב בגמר?
 • הקטע של הפרק - נטע לי - "עידן מאוד חסר לי". חפראווי סוף סוף עונה תשובה שלא נכתבה לו מראש - רק שאני לא יהיה מבולבל, עידן חסר לך אבל את בעצם הדחת אותו".
 • מירית - "אני לא מתחרטת על שום דבר, אני לא מתחרטת על הכנות שלי, על הנחמדות שלי שהם מציירים פה בזלזול גמור". סנייק - "אני מצטער שנשאתי את מירית על גבי לאורך תקופה ארוכה". זה רק אני או שהם התחילו את נאומי הגמר. מצטערים נמאסתם !
 • יובב בנאום פרידה - "אני גאה בדרך שלי, מתוחכמת כשצריך, לא מתוחכמת יותר מדי, חזקה כשצריך ומאופקת כשצריך שזו גם חוכמה לדעת מתי לא לדחוף את האף". האם הוא דיבר על האף של נטע לי? בכל מקרה, נתגעגע !

 
אם אתם עדיין רוצים כרטיס לגמר, לא שאני מבין למה, זכותכם. בכל מקרה התחרות נמשכת
 
עד כאן. תם הטקס, נקברה העונה ! נראה אתכם אומרים שלא...

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר