מס' צפיות - 649
דירוג ממוצע -
תמיד פלורה
יש ספרים, כאשר מסיימים את קריאתם , יש טעם של עוד, כך קרה לי עם סיפרו של יובל אלבשן, תמיד פלורה,,
מאת: zvidoc 17/05/09 (09:58)

במסגרת הסדר עם הוצאה לאור בה בני  וצמד מחבריו, מקבלים כל חודש שלשה ספרים לקריאה , שניים אשר כבר נמצאים בשוק ואחד "לבן" אשר נועד לבדיקה של קבוצת קוראים לפני הפצה, הגיע לידו ספר , אשר כבר מופץ, בשם:  תמיד פלורה, ברוב המקרים הספרים מגיעים גם לידי וכך יצא לי לקרוא ספר מדהים זה.

 

בספרו , תמיד פלורה, טווה יובל אלבשן, סיפור בתוך סיפור בצורה מתוחכמת ופשוטה כאחד, כבר בדרך זו הוא מושך את הקורא לסקרנות לבאות.

 

הספר חושף בפני הקורא עולם ומציאות ישראלית דרך סיפורם , אשר נראה כביוגראפי, של שמשפחה ממוצא עירקי, אשר נאבקת על קיומה בקטמונים על כל המשתמע מכך, לפחות בתקופה בה מתגולל הסיפור , ועד ימינו . אסור לספר יותר על תוכן העלילה אלא לומר רק כי הספר משקף בצורה ברורה ובלתי מתפשרת את ההיסטוריה של המדינה על משברי העלייה הן של יוצאי מדינות ערב ומתוך מבט מעמיק אל פליטי שואה ועד קבלת עצמם של כל השחקנים בחברה יותר הטרוגנית אך עם צלקות קשות לריפוי.

 

הכתיבה השוטפת של הספר כמו גם עריכתו ועמודו יוצרים מוצר נעים ומעניין לקריאה ואשר קשה להניחו לפני "בליעתו" בשקיקה.

 

להשיב את גלעד שליט להוריו ומיד !!!  זה בהישג יד,,

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ספר מדהים.
עדי 25.06.09 (20:10)