מס' צפיות - 436
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 35 - התפכחות
רעיון של יובב, הביא למהלך אסטרטגי נכון ולפרק בסימן של התפכחות. אבל אל דאגה השורדים לא באמת נהיו נבונים, מדובר רק בהבלחה קטנה של תודעה במוחו של יובב שהצליחה להתפשט מהר כמו הידיעות המוקדמות על שפעת החזירים. כל הפרטים בפנים...
מאת: טמיר כהן 07/05/09 (09:43)

עורה עורה בני
 
הפרק של אתמול היה בסימן של התפכחות. בעיקר זו של יובב שנהיה פתאום פיכח כאילו אין לו מחר, כשחושבים על זה, במצבו, באמת לא היה לו מחר. אבל לא רק יובב התפכח, גם אריק התעורר וגילה שהוא לא שולט במשחק כפי שחשב, איתי התעורר למציאות שטפחה לו על הפנים ואנחנו הצופים גילינו שאולי השורדים אינם טיפשים כמו שחשבנו. מהלך הדחתו של איתי היה המתבקש ביותר ולכן אני ורבים אחרים לא העלנו על הדעת שהוא יכול להתרחש. במקרים קודמים של הדחות מתבקשות, היו אלו בדרך כלל המהלכים האחרונים שהשורדים העלו על דעתם או על פירורי דעתם במקרה של תושבי האי הנבובים.
 
והנה, הפלא ופלא, כשגבו אל הקיר, פתאום יובב הצליח להרכיב כמה משפטים רהוטים מתמיד, קוהרנטיים מתמיד, בעלי אחיזה במציאות יותר מתמיד ובעיקר משכנעים מתמיד. יובב פתאום גידל תבונה והראה שהוא יודע נפש חזירתו ומבין שהדרך הכי טובה לשכנע את נטע-לי זה לזרוק רעיונות ולתת לה לחשוב ולהתנהג כאילו הם היו שלה. כמו שיובב אמר בעצמו "אני מאמין שהיא תציג את הרעיון לאריק כאילו זה רעיון שלה אבל לצורך העניין זה לא משנה". זה היה בעיני הקטע המכונן של הפרק. יואב שכנע את נטע לי לירות גבוה ולא להסתפק בהדחת מירית אלא "ללכת על כל הקופה ולהדיח את איתי" ואנחנו קיבלנו קלוז-אפ על פניה של נטע-לי כשהיא חושבת על הרעיון שלו, שאחרי שהתגברנו על הזעזוע מהעובדה שפניה ממלאות את המסך, יכולנו אשכרה לראות את הגלגלים שלה מסתובבים כשהיא לוקחת פאוזה ממושכת לעכל ולעבד את המידע.
 
בארדו, באותו רגע נרגעתי והבנתי שהשורדים לא באמת נהיו נבונים, מדובר רק בהבלחה קטנה של תודעה במוחו של יובב שהצליחה להתפשט מהר כמו הידיעות המוקדמות על שפעת החזירים. אריק שנתן לאותה שפעת בדיוק להשתלט לו על המהלכים במשחק, נאלץ לשתף איתה פעולה. זו הייתה כמעט הפעם הראשונה בה הוא ויתר על שליטתו וכמעט הפעם הראשונה בה הוא העמיד פנים שקשה לו לתקוע סכין בגב של חבר. התוצאה הייתה שאיתי הועלה קורבן לתבונתו של יובב והמגלומניה הילדותית של החזירה ואנחנו קיבלנו מהלך נדיר של אסטרטגיה משובחת, שהצליחה גם להגשים את "קללת המכונית של הישרדות" או במקרה שלנו אופנוע ים. איתי זכה באופנוע הים ולכן לא יכול היה לזכות במשחק כולו, אי אפשר לנצח את המסורת.
 
בוקר טוב אליהו
 
אני חייב רגע לצנן את ההתלהבות ולהחזיר אותנו לקרקע מהאופוריה על החוכמה מאחורי הדחתו של איתי. מהאמת המרה אי אפשר פשוט להתחמק וגם הפרומואים לפרק הבא מדגישים את אותה אמת (הפעם, אפילו הפרומואים לא משקרים). נשארנו עם ארבעה - אריק, יואב, מירית ונטע-לי. שלושה מהם יהיו בגמר, אחד מהם יבטיח את מקומו שם, כבר בפרק הבא, כשיזכה בחסינות. אמת נוקבת ומטרידה זו, גורמת לי להעלות באוב את המילה הנפוצה ביותר מהעונה הראשונה, "ראויים", ובמקרה שלנו לא ראויים. מדהים איך בעונה עם ליהוק משעמם כל-כך ומתמודדים כסילים מתמיד, אנחנו נשארים עם חבורה כזו של נחשים, חלאות, זוהמות, מטומטמות וחסרות יכולת, פאקינג סרט תדמית בעד המוגבלות וטיפשות.
 
אריק לא זכה בשום אתגר ולמרות שחשבתי ששליטתו במשחק צריכה לזכות אותו במיליון, הוא הוכיח בשבועות האחרונים שהוא עדיין אותו ילד דחוי וחלשלוש, אותו ילד כאפות, ברגע שנתן למניפולציות העלובות של נטע-לי לדבר אל ליבו (מה הוא נזכר לגדל לב?). מירית נשארה מתחת לרדאר כל הזמן ונמצאת פה רק בגלל אלוקים והעצות של סבתא לה ואלפי ויכוחים במועצות שבט לא יוכיחו לי שהיא עשתה משהו. נחמדות לא צריכה לזכות אותה במיליון. נטע-לי שהייתה עסוקה בלטחון מזון לא מבושל ולקטר, לא עשתה כלום חוץ מלהגעיל את כולנו ויואב הצליח להגיע עד פה בגלל שהוא היה הילד המוגבל, שאף אחד לא סופר וגם שבוע של התעוררות לא ישכנע אותי שהוא מוצלח. בקיצור, אני יודע שזה משחק ושמי שמגיע לסופו זוכה. אני גם יודע שאין צורך בתווית "ראוי" כדי לקבל את המיליון אבל עדיין, לחשוב שאלו האנשים המוצלחים ביותר בעונה, שהגיעו הכי רחוק, זה מתסכל בריבוע.
 
שמנו לב

 • שזוארץ ממשיך לחפור לשורדים במועצת השבט עד שהם חושפים בדיוק את התכניות שלהם, את השקרים שלהם, את הדקירות בגב ואת כל תכניות העתיד וסיפור חייהם על הדרך ושאחרי שזה נגמר נותנים גם למושבעים להמשיך לחפור עם "שאלת המושבעים" המיותרת כל כך. מה עם להשאיר לשורדים לחשוף מה שהם רוצים לחשוף בלבד ולהמשיך לשחק את המשחק? או שזה אסור?. בכל מקרה לאור זאת, משתנה שמו של זוארץ מעכשיו ל"חפראווי".
 • שאפילו איתי לא הצליח לעזור לדר' סנייק המוגבל למצוא את פסל החסינות באי הגלות. שמונה פעמים באי בלי למצוא את הפסלון. מהיום אפשר לקרוא לזה, "קללת דר' סנייק של הישרדות" - אם אתה לוקח איתך את אריק אל האי, אין מצב שתמצא את הפסלון.
 • שדר' סנייק שוב הכריז על עצמו כ"נסיך הגלות והשפל" ואני חשבתי שהוא בסה"כ "נסיך המוגבלות והשפל".
 • שבמשימת הוטו נתנו לשורדים לשחק באולינג עם קוקוסים ושנטע-לי לא טחנה את כדורי המשחק
 • שמשחק הבאולינג הפך לבאולינג מוגבלים ושגם עם חמישה קוקוסים אף אחד לא הצליח להפיל את כל עשרת הפינים. משחק למוגבלים, מישהו מתפלא שהילד המוגבל יובב ניצח?
 • שהנשיקה של מירית ליואב אחרי נצחונו במשימת הווטו העבירה אותו על דעתו והוא נישק גם את סנייק. אחרי אריק ואופיר וגיא שעבר מחנה, גם יובב פוזל למחנה השני?
 • שבמועצת השבט כולם רצו להיות אלו שיזמו את ההדחה של אופיר. לא רק שהם שונאים אותו עד כדי כך, הם גם חושבים שהמושבעים שונאים אותו עד כדי כך שזה יעמוד לזכותם אצלם.
 • שיואב מצא קובו על הרצפה במועצת השבט והתרכז בלאכול אותו. זה גורם לי לשאול, מה זה פאקינג קובו? איזה איש הפקה הפיל אותו שם והאם זו קונספירציה שהוא הפיל אותו בכוונה לכיוון של יובב? וחוצמזה, אהבתי את העובדה שיואב הקדיש משהו שנראה כמו עשר דקות לטחון את הקובו, הכל רק לא להקשיב לחפראווי.
 • שאיתי בזבז את נאום המשפחה שלי מסכנה, אין להם כסף ובאתי לעזור להם על המושבעים, שנייה לפני שהוא עף הביתה. לא חבל? ככה להוציא את המשפחה שלך מסכנה לעיני כל עם ישראל? לא עדיף לשקר לעיני כל עם ישראל?
 • שכשמירית אמרה שלא צריך לשקר במשחק הזה, דר' סנייק אשכרה נעלב בשביל השקר. ככה זה כשפוגעים לסנייק במשפחה. בהמשך סנייק התגאה שהם שיקרו בשביל מירית ולכן היא יכולה להתרברב שהיא יצאה נקייה וחפראווי הרגיש צורך בלתי נשלט להסביר לכולנו שזה היה נאום בשביל המושבעים. מזל שהוא הסביר אחרת לא היינו יודעים
 • שבדיוק כפי שחשבנו, הויתור של איתי בפרק הקודם על החסינות, יכול לעלות לו במקומו במשחק. אז נכון שלא חשבנו שהכסילים מסביבו ישימו לב לזה אבל ברגע שהם כן שמו לב הוא יצא יותר דביל מכולם.
 • שחפראווי עשה להם סוציומטרי ושאל את מי הם היו מעיפים אם היה מדובר רק בלשרוד על אי בודד לא במסגרת משחק. איתי ומירית בחרו בחזירה, החזירה בחרה באיתי, סנייק התלבט בין יובב ומירית ויובב התלבט בין שתי הבנות.
 • שהחזירה לא שמה לב שאמרו לה שהסוציומטרי הוא בלי קשר למשחק ואמרה שהיא בוחרת באיתי "כי התקשורת בינינו ירדה וגם מבחינת המשחק". לא קולטת.

 
המשפטים של הפרק

 • נטע-לי למירית - "את ניגשת אלי כי יש לי שרשרת". מה היא ציפתה? שהיא תיגש אליה בגלל הפנים היפות או הריח הטוב שלה?
 • "את לא צריכה אותי שאגיד לך עם מי עדיף לך להיות בגמר, איתי או איתה". יובב, מצליח לשכנע את החזירה שהיא מספיק חכמה לדעת לבד. איזו רהיטות, איזה כושר שכנוע. מלך !
 • "אני אחפור כל בור, אני ארים כל אבן, אני אצא למסע חפירות ארכיאולוגיות ברחבי האי הזה, אני אמצא את הפסלון". דר' סנייק, שוב מכין את כשלונו בנאום חוצב לבבות. בינתיים הוא יצא למסע חפירות ארכיאולוגיות במוח שלנו, הוא וחפראווי.
 • "אני לא סומך על נטע לי. יואב מספיק חכם ונטע-לי מספיק טיפשה בשביל ליפול מהשטויות של יואב". איתי, מגלה כושר נבואי אבל לא מצליח לקלוט מה זה אומר לגביו.
 • "אבא שלי היקר הוא בליגה והוא שחקן מצויין אז אולי הוא העביר אלי את הגנים". מירית, עושה דר' סנייק ובמו פיה מכינה אותנו להפסד שלה באתגר הוטו.
 • "האמת היא שבכיתה ט', המורה שלי לאנגלית, היידי גרינברג, לקחה את כל הכיתה שלנו לשחק באולינג והצלחתי לא רע". דר' סנייק חוזר על התרגיל שלו עצמו ומכין אותנו להפסד שלו. רעיון להפקה, להוסיף קטע תיעודי לפרק הבא, על היידי גרינברג. אני סקרן ! 
 • "לא נורא יהיה לה מספיק זמן להתאמן בבית". החזירה, חוגגת על הכשלון של מירית בבאולינג בשלב שיואב עוד שכנע אותה שהרעיון שלה הוא להעיף אותה, שניה לפני שהוא ישכנע אותה שהרעיון שלה הוא להעיף את איתי.
 • "לאריק סוף סוף יש הזדמנות לזכות במשימה. לא צריך להיות חזק, לא צריך להיות מוכשר, לא צריך שום דבר. גלגל ת'קוקוס, תפיל ת'חיילים, אפילו אריק יכול לעשות את זה". יובב, מוגבל, יודע לזהות מוגבל אחר.
 • "מרגע הדחתו של איגור, בן הברית האחרון שלי במשחק, אני הפכתי לג'וקר, קלף פרוע שיכול ומוכן לשים את הקול שלו איפה שצריך כדי להישאר במשחק, עשיתי שופינג בקיצור". "מפה קיבלתי יציבות (מצביע על מירית) ומפה קיבלתי תחמנות  (מצביע על נטע-לי) אמרתי נלך עם היציבות והשתלם". יובב, בעקבות ההתפכחות, יודע להציג בדיוק את יחסי הכוחות ומי נגד מי. היה צריך להגיד את זה בתחילת מועצת השבט ולחסוך מאיתנו חצי שעה של להקשיב לחפארווי.
 • המשפט של הפרק - איתי, "אני לא אעשה הכול, אם זה לתקוע סכין בגב  לחבר קרוב אני לא אעשה את זה. אני מעדיף להגיע עד לסוף לגמר ולהפסיד את הכסף מאשר להצטער כל החיים על שטות שעשיתי". הוא חסך לדר' סנייק להגיד את אותו משפט, רק הפוך.
 • המשפט של הפרק 2 - מירית נשאלת ע"י אופיר אם היא חושבת שהנחמדות שלה והאמונות התפלות שלה יקנו לה את קולות המושבעים והמיליון. היא עונה לו שלא ילגלג על האמונות שלה כי הוא אמר שהיא מזכירה לו את אמא שלה. אופיר מתעקש שהיא לא עונה על השאלה ומירית עונה "אני עונה בדרך שלי, אל תפחיד אותי, אתה קצת מזכיר לי את עידן קפון שדיבר לדן". מלכה, גם שמה את הנחש הנאלח במקומו וגם יודעת לזהות רגעי שיא גדולים !

 
בפרק הבא, מבטיחים לנו שיהיה הפרס הגדול ביותר בהישרדות, אחרי שכבר חילקו אופנוע ים, רוצים שנסתקרן. לדעתי הם מקבלים נופש ואוכל אבל נראה. עוד בפרק הבא משימת חסינות שלפי המסורת היא משימת סיבולת. תולים את השורדים על מגלשה בזוויות הולכות וגדלות כשיש מעל ראשם מיכל גדול עם מים שמקשה עליהם להחזיק מעמד. אחד מהמוגבלים יבטיח את מקומו בגמר, מסקרן ומעצבן גם יחד
 

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר