מס' צפיות - 293
דירוג ממוצע -
אובמה, התקווה השחורה של השמאל
נברתי בארכיון, וזה מה שמצאתי: רון פונדק מאשר, שיצחק רבין שלח שליחים לדבר עם אש"ף, בימים שהמפגשים האלה היו עבירה על החוק. הייתכן שרבין יעשה דבר כזה? מסתבר שכן. יצחק שמיר: "זה גובל בבגידה"...
מאת: נרי אבנרי 01/05/09 (19:55)

קבלו כותרת: "בכירים בישראל פועלים בארה"ב להפלת נתניהו" (ישראל-היום" / 26.4.09). מדובר בציטוט מפיו של הרמטכ"ל לשעבר, המשנה לראש-הממשלה בוגי יעלון. בכותרת המשנה קראנו: "הם מעבירים מסרים כאלה גם לרמאלל'ה". מהכתבה למדנו ששמאלנים מעבירים מסרים לנשיא אובמה, כדי שזה יקשה על נתניהו, במטרה להפיל את שלטונו.

 

יעלון לא הראשון שמדווח לציבור על הניסיונות של אנשי שמאל שלוחצים על הנשיא האמריקאי להקשות על ראש ממשלת ישראל. עשרה ימים קודם, ב"מבט" שמענו את איילה חסון מדווחת (ציטוט): "אנחנו שומעים על גורמים ישראלים בוושינגטון שלוחצים על אובאמה ללחוץ על נתניהו" (ערוץ הראשון / 16.4.09). בבוקרו של אותו יום העבירה את אותו המסר בתוכנית הבוקר שלה "הכול דיבורים" ברשת ב'.

 

השמאל משחק מלוכלך. ב- 2008, עמי איילון היה התקווה הלבנה של השמאל, אלא שהוא קפץ ראש לבריכה בלי מים. עשר שנים קודם, התקווה הלבנה של השמאל, היה אהוד ברק, אלא שהוא חבר ל...קואליציית נתניהו. באין תקווה לבנה (לבני זה פארש), מצאו השמאלנים תקווה שחורה שגם היא נושאת את השם "ברק". ברק חוסיין אובמה.

 

אמרתי שהשמאל משחק מלוכלך. נברתי בארכיון, וזה מה שדליתי (יש עוד): הראשונה, שרת החינוך לשעבר, ח"כ יולי תמיר לגאולה אבן: "נידו אותי משלום-עכשיו בשנות ה-80 בגלל שדיברתי עם אנשי אש"ף. אפילו בשלום-עכשיו לא רצו לדבר עם אש"ף" (היום בחדשות / הערוץ הראשון / 7.4.08).

 

עוד ציטוט: "בלילה שבין ה- 19 ל- 20 בינואר 1993, ביטלה הכנסת את החוק שאסר להיפגש עם נציגי אש"ף, ולמחרת, ב- 5:30 בבוקר, היינו- ד"ר יאיר הירשפלד ואני- על הטיסה לנורווגיה" (רון פונדק / ידיעות-אחרונות / 21.1.08).

 

עכשיו שימו לב לתאריכים, זה חשוב: רק מינואר 93, השיחות והמפגשים עם אש"ף, הפכו מותרים על פי החוק. עד אז, כל ישראלי שנפגש עם נציגי אש"ף, עבר עבירה. אייבי נתן ישב בכלא בגלל פגישה עם ערפאת. והנשיא המושחת עייזר ויצמן, עת כיהן כשר בממשלת שמיר, סולק מהממשלה בגין מפגשים שקיים בסוף 89 עם אנשי אש"ף. יולי תמיר מעידה על עצמה שנפגשה עם אנשי אש"ף בימים שזה היה אסור על פי החוק. לא רק היא...

 

קבלו עוד ציטוט: "רבין שלח שליחים לאש"ף עוד לפני שאני חלמתי לדבר איתם. רבין הבין שאין אופציה אחרת אלא אש"ף, הרבה לפני שהוא תפס את הגה השלטון.  באופן פרדוקסאלי חששנו לבוא לרבין עם רעיון השיחות עם אש"ף, לא ידענו שאנחנו מגיעים לארץ חרושה וזרועה, שכבר בעצם החלה להניב פרי" (רון פונדק / הערוץ הראשון / בין המהפכים מאי 2001).

 

במילים פשוטות, רון פונדק מאשר, שיצחק רבין שלח שליחים לדבר עם אש"ף, בימים שהמפגשים האלה היו עבירה על החוק. הייתכן שרבין יעשה דבר כזה? מסתבר שכן. ואם יש בין הקוראים מי שסבור שמדובר במפגשים חשאיים ברשות ובסמכות, אז התשובה היא- חד משמעית לא!

 

בספרו "דרך אוסלו" כתב אבו מאזן על מפגשים שקיימו אנשים של רבין בתקופה (שימו לב) שיצחק שמיר היה ראש ממשלה. וזה, מאחורי גבו של שמיר, ובימים שפלשתינים וישראלים קיימו מפגשים מדיניים במדריד.

 

העיתונאי אהרון ברנע חשף את הסיפור מול המצלמה (ציטוט): "זהו סיפרו של אבו-מאזן "טאריק אוסלו" (דרך אוסלו) שעורר מהומה. מחמוד עבאס (אבו-מאזן), מי שניהל את המו"מ מהצד הפלשתיני באוסלו, ובעל התיק הישראלי בוועד הפועל של אש"ף מספר בעזרת מסמכים ופרוטוקולים על מפגשים בין נציגי אש"ף, לבין נציגי מפלגת העבודה, לפני הבחירות האחרונות (ב- 92) בזמן שלטון הליכוד. מה שעורר את המהומה הגדולה, זה התיאור בספרו של אבו מאזן על תיאום בין אש"ף למפלגת העבודה לטרפד את המו"מ שיתחיל במדריד כדי להביא להפלת הליכוד... סוף ציטוט (חדשות ערוץ 2 / 7.1.95).

 

תגובות (מול המצלמה): יצחק שמיר: "זה גובל בבגידה". אפרים סנה: "לא היה ולא נברא". סעיד כנעאן: "נפגשנו, דיברנו על שלום. לא על בחירות"... עיתונאי "הארץ" צבי בראל מאשר את המפגשים ומוסיף פרטים (הניסוח המסורבל באחריות בראל): "בתוך המפגש עצמו תוך כדי הכתבת הבקשות של אפרים סנה, נכנס יצחק רבין. אבו-מאזן כותב לצורך שתי מטרות: אחת, להראות שהם רציניים מפלגת העבודה, ושנית, פשוט הוא מצטט את רבין בתוך המפגש הזה שבו הוא אומר: תדעו לכם אנחנו רציניים, ואנחנו רוצים להמשיך במפגשים האלה, בתנאי שהם יישמרו בסוד מוחלט". סוף ציטוט.

 

עכשיו זה אובמה. מבחינתם של ממשיכי הסזון, לחץ חיצוני להפלת ממשלה ימנית נבחרת, זה בסדר. כי ככה הם השמאלנים: לעולם לא ישלימו עם אובדן השלטון. מנקודת מבטם, הלגיטימיות של ראש ממשלה מהליכוד- כל ראש ממשלה- תמיד פגומה, אלא אם כן יתחייב לעקור עוד ועוד ישובים...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר