מס' צפיות - 644
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 32 - בחירתה של אריק
אריק נאלצת לבחור, שתי בחירות הרות גורל ואנחנו נאלצים להשתעמם עם פרק מייבש בגלל שהמבקרים, משעממים בדיוק כמו השורדים אותם הם באו לבקר. רק יובב מבריק כהרגלו. כל הפרטים בפנים.
מאת: טמיר כהן 26/04/09 (12:24)

משהו לא טוב עובר על העונה הזו ולמרות שזה לא חדש, נראה שעניינים רק הולכים ומתדרדרים. אחרי שאיבדנו בשבוע שעבר את אחרון השורדים הצבעוניים, לא נשאר ממי ליהנות. עם כל הכבוד למוגבלות הגמלונית והחפירות האינסופיות של דר' סנייק, עכשיו כשלא נשאר לו אפילו על מי לעבוד (חסרי החוליות והאייקיו שנשארו אינם נספרים מבחינתי), כל מה שנשאר זה יובש יובש יובש, כמו הקיבה של נטע-לי אחרי ארבעים ושלושה יום על האי. הפרק של אתמול היה אחד הגרועים בעונה, למרות ביקור משפחתי שהרבה פעמים מספק רגעים מרגשים ומיוחדים. מה שהכי עצוב זה שגילינו שבני המשפחה של המשעממים שנשארו, משעממים לא פחות מהם ושאותה חברה של ייצור מזון שמספקת קופסאות מכוערות לפרסים של העונה סתם בזבזה עליהם כרטיסי טיסה. מה שנשאר לנו מהביקורים זה רק מופעי הדביקות של יואב ואופיר עם בני זוגם והטמטום מעורר הגיחוך של זוארץ. שוב חשבתי לעצמי לאן הגענו אם יואב הפך להיות נקודת אור בעונה עם משפטי אבשלום קור ופרשנויות אודטה דנין על המצב. כמה נמוך ירדנו והאם זה תחתית הבאר, רק ימים יגידו. בכלל, אם רגע השיא של הפרק הוא הרגע בו דר' סנייק נאלץ לבחור בין שני אנשים שהוא מעמיד פנים שהוא אוהב, איתי ונטע-לי בסוג של בחירה הרת גורל והשלכות (באיזה אי בדיוק? באי הלא רואים, לא שומעים, לא קולטים!?) משל הייתה החלטה של מי לחיים ומי למוות ובחירתה של אריק מספר שתיים, שבה הוא היה צריך לבחור בין עצמו שהוא מאוד אוהב לכל השאר שהוא ממש ממש לא אוהב, אז באמת שהתחלנו לחפור ולחפש דרמות עמוק במיוחד כאילו מדובר בעוד קידוח גז שווה מיליונים מול חופי ישראל. מכיוון שכבר שבועיים לא ביקשו מאף שורד להגיד "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול" אני ארשה לעצמי לומר את זה על הפרק של אתמול. בגלל היובש, אסתפק הפעם בתקצירון, אנקדוטות וציטוטים.

 

תקצירון

במשימת הפרס הביאו לכל שורד קרוב משפחה או בנזוג. במסגרת השאלה שאלו אותם שאלות ואם הם והקרוב כתבו על לוח את אותה תשובה, הם יכלו לבחור מי מהקרובים של האחרים יעלה צעד במדרגות, אחרי ארבע או חמש מדרגות הקרוב ייאלץ לעזוב. האחרון שישרוד את חמש עשרה הדקות הארוכות על המדרגות עם הלוח ביד, יזכה להישאר לארוחת ערב עם השורד שלו. הפעם אריק לא השוויץ שאחותו יודעת עליו הכול אז הוא ניצח במשימה. או אז הכריחו את אריק לבחור בין מפגש שלו עם אחותו לבין מפגש של כל השאר עם האורח שלהם. כמו שאופיר אמר, "רק בנאדם שרוצה להיות המודח הבא, לא היה מוותר" אז דרמה גדולה לא באמת הייתה שם, רק באסה גדולה של דר' סנייק שאשכרה הסתובב אחר כך על האי, איבד את התיאבון ושיווע לפרוזאק.

 

משימת החסינות הייתה לעמוד על עמוד וכל כמה זמן לפי הוראת זוארץ, לשחרר פלטה מהעמוד ולהפוך אותו ליותר צר. משימה שבפועל הייתה מפגרת כי עד שלא שחררו את כל הפלטות כולם הצליחו לעמוד על העמוד בקלות וגם אח"כ, היה צריך לשלוח אותם לעשות סיבובים, פליק פלאק באוויר סלטה ואז לעמוד על רגל אחת, כדי שהם ייפלו. בהיעדרה של מיכל ארוכת הרגליים, איתי קצר הרגליים ניצח, הרבה בגלל שיואב התחיל לשכנע את עצמו בשלב מסויים שהוא מוגבל ואז נאלץ להוכיח את זה לעצמו. עד אז היה נראה שהוא הולך לנצח בהליכה כשהמפגש עם מוץ' הכניס בו כוחות, זיו חיים ואפילו יכולות, מה שלא ראינו ממנו הרבה עד כה.

 

 

שמנו לב

 • שעד שאריק זכה במשהו, זה היה דווקא במשימה שעדיף לא לזכות בה, כי גורמים לך לוותר על הפרס השווה בסוג של ברירה שהיא אין ברירה.
 • שגבי לא בא לבקר את נטע-לי. אולי הוא יותר חכם ממה שהוא נראה? בעצם כשחושבים על זה עם הזקנה, לעיתים קרובות באה גם תבונה
 • שההפקה לא מצאה אף אחד שאוהב את אופיר בהווה, אז היא שכנעה את האקס שלו לבוא.
 • שערוץ 10 קינא בערוץ שתיים ובדיוק כמו ב"אח הגדול" ראינו זוג גברים מתאחד ומתנשק בפריים טיים ואפילו זוג פחות ייצוגי מאמיר פייגל'ה וינאי. איזה נאורות, איזה אומץ.
 • שיובב וג'קי מכירים אחד את השני כל כך טוב, שהיא ניחשה גם מה שהיא לא יודעת ושהיא אפילו ידעה שהוא לא זוכר מתי הוא התנשק פעם ראשונה. לא פלא, כמו כל האגדות בחיים בחור איכותי ורהוט (ועם כסף), מוצא בת זוג יפהפיה וגאונה. מוץ' ומוץ' מאוהבים לנצח.
 • שזוארץ קצת קינא באהבה של צמד מוץ'. יובב - "אוי מוץ' איזה גאונה". זוארץ - "נראה לי שאני מפריע פה". יובב -  "האמת? טיפה". עם קנאה כזו אני חייב לשאול, יב"ז (או יה בז'אז', איך שתעדיפו לקרוא לה) וגי"ז רוצים לספר לנו משהו?
 • שארוחת הערב של השורדים עם אורחיהם, הייתה מעניינת בערך כמו מימונה פולנית. פלא שהפעם ההפקה נזכרה שאפשר להשתמש בעריכה ולקצר את זה? האמת פלא, לא חשבתי שהם יודעים. גם את השאלון באתגר הפרס לא הראו לנו במלואו.
 • שיובב המעבול ניצל את הלוחות באתגר הפרס, לכתוב מסרי אהבה למוץ' שלו כמו, "התגעגעתי כל שנייה", "אני רוצה לחזור אלייך",  "אני אוהב אותך", "אל תשכחי את הכובע לשדה תעופה" ו"תפתחי את כל החשבונות שמגיעים בדואר". לא רק היא גאונה, גם הוא.
 • שאף אחד לא הצמיד לאריק כינוי חיבה. אין מילים.
 • שגם אמא של נטע לי שקרנית. כבר בשאלה הראשונה היא ונטע לי ניסו למצמץ אחת לשנייה את התשובה. יואב אמר שנטע לי אוהבת לעגל פינות במשימות ואני חשבתי שהיא אוהבת לעגל פינות גם בלחם ובכל מאכל אפשרי אחר. איתי רק ציין ש"התפוח לא נופל רחוק מהעץ". וואלה תפוח, נפוח ורקוב.
 • שנטע לי הכי אהבה ללמוד פסיכולוגיה בבית הספר, שאמא שלה הייתה חייבת לציין מיד שזה עלה שישים אלף שקל התואר הזה ובעיקר שלא יכולתי להתאפק ולומר לאמא שלה שלהאכיל אותה בטח היה יותר יקר.
 • שנטע לי לא שוכחת ולא סולחת, למרות שדר' סנייק ויתר על הביקור של אחותו בשביל כולם, היא עדיין חשבה שהוא חייב לה הסבר למה הוא בחר באיתי ולא בא. אין גבול כנראה לאהבה העצמית והמחשבה  שהכול מגיע לה.
 • שאמא של מירית ניסתה לעשות נטע-לי (ואמא שלה מסתבר) ולשכנע את הבת שלה להתחיל לחשוב רק על עצמה. לא נראה לי שזה יילך
 • שאריק קיבל פיתה ריקה בארגז המזכרות מהבית כי זה מה שהוא לקח לבית הספר. ריקה? גם ילד כאפות וגם עזוב?

 

המשפטים של הפרק

 • "אנסטסיה נראתה טוב, איגור לא ייחסר לי אפילו לרגע". אופיר, אחרי חודש וחצי עם איגור, משנה נטיות?
 • "איגור היה השותף האחרון שלי על המגרש, אני עכשיו זאב די בודד במערכה". יובב, מקפיץ אותנו שנים אחורה ושוב חושב על שבט הזאבים. רק שלא יעלה באוב את דיווה.
 • "עזוב אותי, אתה רכיכה אחי, אתה חסר חוט שדרה. אני לא מסוגל לשמוע אותך עכשיו שתוק". יובב לאופיר, אחרי שעבר סדנה למתחילים אצל איגור. אחרי סדנה למתקדמים הוא יסתפק ב "יה זוהמה חסר חוליות, תתנקז לי מהרשתית".
 • "אנחנו שישה עכשיו, אני מאוד שמח שאני בשישה. במיוחד אני, שאני לא מצליח בשום משימה, שאני הגעתי עם כישורים פיזיים ירודים, כמו גם כושר התמצאות במרחב, כמו גם אקרובטיקה ושיווי משקל ועדיין אני פה, איזה הישג. מבחינתי אני אחזור הביתה מנצח גם אם אני לא אהיה בגמר". דר' סנייק, סוף סוף מוכיח שהוא יודע בדיוק מה הוא שווה. מישהו מופתע שהוא ניצח במשימה? בדיוק כמו שכשהוא אומר שהוא נפלא במשהו הוא מגיע אחרון.
 • "פתאום הסתכלתי ימינה, ראיתי אישה נכנסת, הסתכלתי על הפנים, ראיתי שהיא לא נראית כמו איזה פנאמית". איתי, לא רק ספורטאי, גם בעל הבחנה דקה וכושר התמצאות במרחב. בקיצור כל מה שאריק לא.
 • "ראיתי אופיר אחר, האופיר שאני הכרתי הוא רובוט מכני נטול רגשות שכל מה שהוא יודע זה לפצח קוקוסים ולקטר ופתאום ראיתי אופיר אחר, בוכה, רגשי, יצרי". דר' סנייק רואה גם משהו שלא יכול לקרות לו עצמו ולא, אני לא מדבר על הרגשות הפורצים, אלא על העובדה שלאופיר היה בנזוג שסבל אותו חמש שנים. לדר' סנייק זה לא יכול לקרות.
 • "פול עשה רושם של בנאדם חמוד ואינטלגינטי, אני מסוגל להבין מה אופיר מוצא בו, אני לא מסוגל להבין מה פול מוצא באופיר". קנאי כבר אמרתי. אגב, אני לא מסוגל אפילו להבין מה אחותו של דר' סנייק מוצאת בו.
 • "יצא ממני משהו אמיתי, שלא יכול לצאת ממני במקום הזה או בכלל בלעדיו". אופיר, סוף סוף מודה שלא יתפסו אותו חי ומדבר אמת.
 • "לא האמנתי שהיא תדע, ככה זה כשמוצאים חברה עם שכל". מוץ', מתרגש מהיכולות השכליות של מוץ'.
 • דר' סנייק - "יואב איבד את ג'קי רק בגלל שהוא נמצא בברית הלא נכונה". יואב - "נגעלתי. ההתנהגות הזו בעיני הייתה בצד התחתון של הרפש, איפה שכבר מסריח הפלא ופלא סדר ההדחות מקביל בצורה כמעט מושלמת לסדר ההדחה הצפוי במשחק באותו רגע". בקיצור, משהו מסריח בממלכת אנגליה.
 • פול - "אתה יפה, אני מתגעגע". אופיר - "אתה עוזב את המשחק, אבל אתה תחזור לחיי". פול - "זאת הייתה השנה הגרועה בחיי". אופיר - "אני מאוד בטוח לגבייך ולגבינו". פול - "אני מתגעגע, אני אוהב אותך מאוד לעולמי עולמים, אני אחכה לנצח". אופיר - "אתה לא צריך לחכות לנצח, תאמין, בלי עוד המתנה בשבילנו". נשבע לכם שלא נגעתי, נשבע לכם גם שהיה מדובר על אופיר, פלאי ככל שזה נשמע.
 • דר' סנייק - "אמנם לא רואים את זה אבל כל יום אני הולך לחדר כושר. פעם היו לי שרירים לפני שהגעתי לפה". האמת היא שלא רואים וגם לא ראו בתחילת התכנית. אולי גם אנחנו עיוורים?
 • "אחי אתה רזית, יד של בחורה נהייתה לך". אח של איתי, יודע לזהות את הכוסית של המשחק. ממש כוסון.
 • "אין לי שום דבר בראש חוץ מאוכל, תביא עכשיו דוגמנית מדהימה ולידה צלחת קטנה של חומוס, אני קופץ על החומוס". איתי, מנדב יותר מדי מידע.
 • "הפנמתי את מה שאמא אמרה לי. עד עכשיו אני די היייתי בזנב, מעכשיו אני יתחיל להזדנב מהזנב לכיוון הראש". זה רק אני או שמירית אכלה יותר מדי דגים?!
 • "כשנטע לי מתעצבנת היא בלונדינית זועמת, אי אפשר להתווכח איתה בכלל. חנופה זולה תמיד תקנה לב של אישה. לפעמים כמו איזה זוג נשוי 20 שנה אתה מעדיף להגיד לאשתך וואלה ראבאק את צודקת סליחה ולהביא לה פרחים".  דר' סנייק, המבין הגדול לליבם של נשים. מפתיע איזו שליטה.
 • המשפט של הפרק - יובב כמובן למוץ' - "את מסריחה מבושם ומקלחת. אני לא מצליח לחשוב על שום דבר אחר, טוב נו אולי אוכל. אתה מצליח להבין משהו שחיים שלמים לא הצליחו ללמד אותך והוא המובן המלא של המילה אהבה". התרגשתי, הקאתי וצחקתי מדבריו של יובב. כל קשת הרגשות כמעט. מה עוד צריך?
 • המשפט של הפרק 2 - שוב יובב במשימת החסינות, הוא רהוט הבחור הזה  - "זה רק העמוד שלי שפיצי, עפרון מחודד נתנו לי, עפרון". נצפתה הידלקות קלה מהכיוון של אריק ואופיר, כשיובב אמר שרק העמוד שלו שפיצי.

בסיום, שוב איתי עם חסינות, שוב אריק והמוגבלת השנייה הלכו לאי הגלות כדי לא למצוא את הפסלון. נראה לי כולם שולחים אותם לשם רק כי אין סיכוי שהם ימצאו אותו

 

בפרק הבא נותנים להם משחק זכרון שצריך לדקור בו קלפים עם סכין, אריק אומר שהוא אוהב לדקור והפרומואים מבשרים שמירית בסכנה כמו שצפיתי. אז אולי אני שוב אטעה...

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
התקנות ה'דמוי' שאתה מטיל בשורדים לא חוקי
קורקוס 27.04.09 (15:42)