מס' צפיות - 599
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 30 - משקרים ומשכרים
במקום מופע פיתוי, קיבלנו מופע קבצנות, מנחה פאתטי במיוחד ומשימת מכירה פומבית שהייתה מביכה ומשעשעת כאחד. חוות החיות מאבדת כיוון.
מאת: טמיר כהן 19/04/09 (11:22)

על שני בנים, זה שנח וזה שלא
 
לכבוד חג החירות, לקחתי גם אני חופשה קצרה מהכתיבה על "הישרדות". זו הייתה מנוחה מבורכת. מי שלא לקח חופשה, זה ההפקה, שהמשיכה לשמור על ממוצע שלושה טוויסטים לשבוע. אני לא כל כך אוהב טוויסט, תמיד הייתי יותר אדם של מקופלת ולמען האמת התקליט של "התערבות ההפקה" כבר נשחק לי לגמרי. אז הם נתנו פתאום חסינות לארבעה אנשים, שוב פעם כדי להציל שבט מהיכחדות סופית ושוב כדי להכין את הקרקע לעוד הפתעה. לי נשאר רק לומר שגם עם כל ההפתעות האלו, הרייטינג רק הולך ויורד, אז כנראה שזהו לא סוד ההצלחה.
 
תקציר הפרקים הקודמים
 
גולת הכותרת של הפרקים הקודמים הייתה ללא ספק אתגר האכילה הקורע מצחוק, בעיקר בזכות איגור ויואב. אם במרוץ למיליון חנה ומרגלית אכלו חולדה, פה השורדים קיבלו ישר את התרכיז, את המעיים והאיברים הפנימיים ואם זה לא הספיק אז גם של צב וקיפוד ונשר ומה לא בעצם. אם מוח הציפור של אנסטסיה היה יכול להבין משהו, היא הייתה נפגעת בשם החיות. עוד זכינו לראות את יובב מתעורר ומצליח לחבר כמה משפטים בהירים, בעיקר על זה שאנסטסיה לא מסוגלת לחבר שום משפט ברור בעצמה. נטע לי אכלה ג'וקים ואמרה שעכשיו היא תנקה את הפה עם אקונומיקה ואני בעיקר הצטערתי שההפקה לא סידרה לה איזה בקבוק של חומר ניקוי, כדי שנראה אותה מנסה. החזרזירה נראתה מגוחך מתמיד כשסידרה לעצמה צדף על המצח כאילו הייתה מלכת היופי של איי הפנינה, השמש כנראה גורמת לה להזיות.
 
אופיר הצליח לשמור על מקומו בעזרת סחיטה של אריק, אבל לא הצליח למצוא תכנית שלא תדרוש ממנו לבזבז את פסלון החסינות. בסופו של דבר אופיר רצה להיפטר מהחזירה ודוקטור סנייק הגיש לו בלית ברירה את הציפור על מגש של כסף. ממש חוות החיות. כאילו זה לא מספיק, אופיר שסחט את אריק קנה לעצמו אויב נוסף שבינתיים גם שולט ברוב המטומטמים העיוורים של השבט שעושים כל מה שהוא אומר. לפי הפרומואים בשבוע הבא היריבות הזו תתפוצץ ופניו האמיתיים של דוקטור סנייק יחשפו. מצד שני מי מאמין עדיין לפרומואים (מישהו הבטיח מופע פיתוי? כבר ציפיתי למראות זוועה חזיריים) ובכלל נראה שאיתי ומירית לא יבינו שאריק מסבן אותם גם אם ישתילו להם את העובדה הזו במוח או ידחפו להם את זה עמוק לתעלות של האוזניים.
 
קונים בלבד
 
אתמול הגיע זמנו של אתגר המכירה הפומבית שהוא מסורת חשובה של "הישרדות" ותמיד מספק רגעי עונג וצחוק. כאשר מנפנפים לשורדים באוכל מול העיניים ובכסף בארנק, תמיד יוצאים כמה רגעים של עונג. תוסיפו לזה מנחה הזוי ותקבלו מרקחה מביכה ומשעשעת כאחד. להלן רגעי השיא של המכירה שכרגיל ארכה כאורך הגלות:

 • אופיר, התולעת, קונה מגש סגור שבתוכו ציוד דיג לכל השבט. עכשיו אולי ישתמשו בו בתור פיתיון!?
 • זוארץ מפציר באיגור להעלות את התשלום מעל לסכום שאופיר יכול לשלם "תן לי חמישים ואחת קטן, דולר אחד קטן?" ואיגור מתלבט "אני בארדו לא כל כך רציתי את זה אבל היה כל כך כיף לראות את הפודל המוכה הזה יורד על ארבע ומסתכל עלייך כאילו".
 • אופיר זוכה בקוקטייל פינה קולדה בתוך קליפת אננס ומרוב רעב אוכל את הקליפה. איגור שמפנטז על אלכוהול, מפרשן לנו את זה ואומר שזה "כמו לתת אגוזים למישהו בלי שיניים" ועל הקליפה הוא אומר "סיבים תזונתיים". אפשר בהחלט למנות את איגור לפרשן הרשמי של העונה. הוא הפך להיות משעשע
 • אופיר מתחנן לאוכל לאורך כל המשימה כברגע השיא הוא מנסה את זה גם בגוף שלישי "למישהו בא לקנות את זה בשביל אופיר?, אופיר מאוד ישמח".
 • אחרי שזוארץ אומר במפורש שאסור לחלוק את האוכל, אופיר שואל את אריק "יש איזה משהו ללקק שם אצלך?". לזכותו ייאמר שיכול להיות שהוא לא דיבר על האוכל.
 • זוארץ מציע לשורדים את שירותו של "אלחנדרו פידל סנטיאגו חואן קרלוס אל סקונדו" בתקווה להרשים אותם עם השם. באופן לא מפתיע בכלל יובב הראשון ליפול בפח. הוא אומר "קיוויתי שאיכות השירות כאורך השם" ואני תהיתי איזה דבר ארוך הוא ציפה שיהיה לגברבר הפנמי. בסוף איגור קונה את שירותו וזוכה למהפך, מקפיטן מסוקס לפועל רומני.
 • אריק זוכה בצלחת כנפי עוף ומתעקש לקרוא לה שניצלונים. אם הוא כבר משלה את עצמו למה לא לקרוא לזה סטייק ולסגור עניין. בעצם שיקרא לזה ארוחת שבע מנות, אם כבר ההזייה עובדת.
 • המשפט של הפרק - זוארץ תוהה מדוע נטע לי לא הציעה אפילו כסף על הכנפיים וגורם לי לתהות למה גם הוא קורא לה חזירה. היא עונה שהיא מחכה לראות מה עוד יש. אריק בתגובה "נראה לי שהמנות פשוט קטנות על נטע לי, בשבילה זה כמו מנות ילדים". בקיצור, העיקר שהיא החברה הכי טובה של אריק על האי.
 • זוארץ מציע צ'יפס שתפור ליד השניצלונים של אריק ומפתה את נטע-לי עם טעימה. אריק זועם "אני ממש לא מתכוון לתת לחזירונת הזאת להרוס לי את החוויה שבלאכול שניצלונים וצ'יפס. מצידי שתאכל חצץ רק שתרד לי מהמנה ומיד". זוארץ לא נותן לזה להפריע לו ושואל את נטע-לי "למי את מאמינה? לאריק או לצ'יפס החם?". באמת לא ברור לי איך היא לא האמינה לצ'יפס, לפחות הוא לא יכול לשקר.
 • איתי קונה בייבי דול ומעניק אותו לנטע-לי. כבר אז היה ברור שמראות הזוועה של חזירה בבייבי דול לא יחסכו מאיתנו וחבל.
 • נטע-לי קונה ערכת שינה הכוללת כרית מתנפחת לצוואר, כיסוי עיניים ואטמי אוזניים. היא שמחה שתוכל לא לשמוע את השטויות של איגור ושלפחות היא זכתה במשהו שישמש אותה לטווח ארוך, אבל לכולנו היה ברור שהיא עדיין בעיקר רעבה. פרשנינו המסוקס, איגור מסכם "הבחורה הכי רעבה בכל הפאקינג אי ומה היא קונה ערכת פאקינג שינה? מה אנחנו באל-על עכשיו?". אחלה פאקינג פרשנות.
 • יואב קונה מגש סגור גדול וזוארץ מפתה אותו להחליף למגש קטן יותר. זה מזכיר לי מאוד שעשועונים אחרים וגם ליואב שאומר "כל העניין של הטריק הזה עם קופסא גדולה מול קופסא קטנה, אנחנו מכירים את זה. אלה שעשועונים של שנות השמונים. זה גורם לך לחשוב אולי זה הפוך על הפוך. אבל מי לא מכיר את ההפוך על הפוך? אז אולי בעצם זה הפוך על הפוך על הפוך". אפילו אני התבלבלתי אז פלא שיובב הלא מתוחכם התבלבל והחליף מגשים. זוארץ אמר שזה משהו שקשור לישראל וחשף שיובב זכה במים קדושים מהירדן וחול מהארץ. במגש השני היה פלאפל עם טחינה.
 • במכירה האחרונה, נטע לי זוכה בבקבוק רום ולא זוכה לאכול כלום בסוף. יובב ביציאה חד פעמית אומר לה "לחיים, לפחות לא תזכרי שאת רעבה".

המשימה נגמרה ואנחנו נשארנו משועשעים אבל גם מובכים. הנסיונות של זוארץ לבחוש כמו ילד קטן, חשפו שוב את יכולותיו העלובות כמנחה. קשה לי להבין למה מפיקים עונה שלישית של הישרדות, אבל עוד יותר קשה לי לקלוט שלא משנה כמה עונות יהיו, אנחנו כבר תקועים עם מנחה עם יכולות מביכות. מחדל אמיתי.
 
שוברים סטיגמות
 
בתחילת הפרק נטע לי מנסה להשיג אווירה יותר טובה בשבט ומנסה להשלים עם איגור כדי להשיג שקט. היא אומרת לו שהיא רוצה שהם ינסו לכבד אחד את השני, לפחות לנסות. איגור קורע אותי מצחוק ומסרב אפילו לנסות.  "אני לא מתכוון לנסות להסתדר איתך, אני לא מתכוון אפילו להסתכל לכיוונך". אבל זה כמובן החזיק עד שנטע-לי זכתה בבקבוק רום. הבטיחו לנו שהיא תנסה לשקר ולשכר אותו כדי לפגום ביכולותיו במשימת החסינות שלמחרת ואני, סטיגמטי שכמותי אמרתי לעצמי שבטח הרוסי הזה יכול לשתות שלושה בקבוקים כאלו לבד בלי שזה יזיז לו.
 
אחרי משימת המכירה הפומבית, איגור מתווכח עם עצמו אם לשתות מהרום של נטע לי ומחליט "אמרתי לעצמי מה זה משנה נטע לי שמטע לי, יש פה אלכוהול אני שותה אותו". הוא מנסה להיות נחמד אליה ומציע לה קוקוס והיא מוציאה סופסוף דברי טעם מפיה "הוא קצת שכח שהוא לא אוהב את נטע לי. אותי הוא לא יקנה עם קוקוס אבל אני אותו יכולה לקנות בבקבוק רום פשוט וזול". בלילה נטע לי מבצעת את המזימה שלה ומשכרת את איגור ואני מגלה מה הסטיגמות שלי שוות על בטן ריקה. איגור מתחיל להתנדנד, נתקע בעץ, נופל על החול ונרדם שם. למחרת הוא גם מתפקד גרוע למדי באתגר החסינות, אולי בגלל השתייה, מי יודע. בכל מקרה השורה התחתונה היא שאיתי לוקח את החסינות ואיגור ויואב שוב נראים בדרך החוצה אלא אם כן הפרומואים לפרק הבא שווים משהו, כי מראים לנו את איגור משכנע את אריק להדיח את אופיר ומבטיחים לנו כאמור שהשקרים של אריק ייחשפו. מה אני חושב על זה, כבר אמרתי בתחילת הביקורת.
 
המשפטים של הפרק

 • "אני אישית לא הייתי נחמד אליה, הייתי נחמד יותר לבקבוק שלה". איגור, כל כך שיכור שהוא לא שם לב שהוא התחנף לנטע-לי.
 • "אני מדבר עם אופיר ואני רואה שבורג אחד הוא חופשי". אריק, שולח את ידו לתחומים אחרים של הרפואה.
 • איתי על נטע לי - "היא נראתה קצת כמו חנהל'ה בשמלת השבת". לי היא סתם נראתה כמו כונייפה בשמלת שוק הכרמל.
 • "דילגתי מעל הקורות כמו איילה". נטע לי, שיכורה מהצלחת המשימה שלה ולא שמה לב שהיא סיימה אחרונה.
 • "כנראה שאם שותים, אין חברים במשחק הזה". איתי, מוציא אותנו להפסקת פרסומות.

למרות שמשימת המכירה הפומבית סיפקה מספר רגעים משעשעים, אי אפשר היה להימלט מתחושת המריחה המוכרת כל כך. שוב קיבלנו פרק ארוך שלא קורה בו כלום, שוב מרחו כל משימה על שעות ושוב ניסו למרוח אותנו עם פרומואים שקריים. אם יש נקודת אור אחת בפרק הזה, זה שלא באמת זכינו למופע פיתוי של נטע לי. מופע כזה היה יכול להיות קשה מנשוא, אפילו יותר גרוע ממופע הקבצנות של אופיר או מופע השכנוע הפתטי של זוארץ. בפרק הבא איגור שוחט את התרנגולת למגינת ליבה של החזירה שבטח הצטערה שהיא לא פשטה עליה לבדה איזה לילה. הפרומואים מבטיחים לנו שהשקרים של דוקטור סנייק יחשפו, האם זה אומר ששוב שיקרו לנו ונתאכזב? נחכה ונראה. לי יש תחושה שסתם מנסים ליצור הפתעות ושללא התערבות של ההפקה, עם איזה טוויסט נוסף, איגור או יואב ילכו הביתה.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
עם כול הכתבה ה"ממצה" שלך, אנא היה בן-אדם
אביבית סתו 20.04.09 (09:59)