מס' צפיות - 696
דירוג ממוצע -
התכנית האומנותית של תיאטרון הקאמרי בעונה הבאה
פרוט הצגות וסיכום מספרי של 2008
מאת: elybikoret 06/04/09 (19:40)

תיאטרון הקאמרי הציג הבקר במסיבת עתונאים  בקפה התיאטרון את תכניתו לשנת 2009 וכן סיכום מספרי של שנת 2008  בשנת 2008הוצגו בת"א 1180 הצגות. ברחבי הארץ 667 ובקפה תיאטרון 279. סה"כ מבקרים בת"א בלבד היו מיליון ומאה אלף. הקאמרי ביקר ב19 ארצות שונות וב15 השנים האחונות עשה 45 מסעות בעולם.  

 

מנכ"ל הקאמרי נעם סמל והמנהל האמנותי עמרי ניצן סקרו את ההצגות שיוצגו ב2009. יועלו בין 10 ל15 הפקות חדשות מבין התכנית הרפרטוארית המרשימה והכוללת מחזאות ישראלית חדשה,קלאסיקה ישראלית ועולמית,פסטיבל חנוך לוין,מחזאות יהודית ועולמית עכשוית,קומדיה עולמית ,מחזות מוסיקליים ועוד.  

 

יוצגו ,כמובן שיתכנו שינויים,פחות או יותר לפי הסדר "משפחה חמה" מאת ענת גוב,"הבדלה"-שמואל הספרי,פסטיבל חנוך  לוין,"פדיון הבן"-חנן פלד,"ינטל"-עפ'י ספרו של בשביס זינגר,"הצוענים של יפו"-נסים אלוני,"לעוף מכאן"-אופרה קאמרית-נאוה סמל ואלה מילך שריף,"ימי שלישי עם מורי"-ג'פרי הטצ'ר ומיטש אלבום,"הרצל"-בשיתוף רינה ירושלמי,"פילינג"-דפנה רובינשטיין, "לילה לא שקט" עפ'י שיריו של שלמה ארציו אח'.  

 

בתכנית גם להציג את "חתונה בביירות" מאת המחזאי הלבנוני ווג'די מועווד,וכן את "חתונת הדמים"מאת לורקה בבימוי אמיר ניזר זועבי.   מספר המנוים גודל משנה לשנה וב2008 הגיע ל 38,000. מחירי המנויים לעונה הבאה יוקפאו וישארו כבעונה שעברה. בפרס התיאטרון הישראלי זכה תיאטרון הקאמרי במקום הראשון ב10 קטגוריות שונות. התיאטרון הבא אחריו נמצא במקום שני עם 4 זכויות בלבד וב14 שנות קיומו של הפרס הקאמרי זכה ב39% מהפרסים כאשר במקום שני 19%.  

 

מדיניות האמנותית של הקאמרי היתה והיא בין השאר לטפח את המחזאות הישראלית המקורית,הקלאסיקה הישראלית,מחזאות היהודית וכו'. בקיץ הקרוב יושלם אולם הצגות נוסף ויחד איתו יהיו לתיאטרון 5 אולמות וקפה תיאטרון.   כל זאת בנוסף  להצלחות הממשיכות ובראשן "כנר על הגג","המלט" ואח'.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר