מס' צפיות - 389
דירוג ממוצע -
תם האח הגדול VIP - מאיה והצהובונים
מפגש חוזר עם הסלבס אחרי תום העונה, חשף בפנינו כמה אמיתות, חידד לנו כמה חידודים. מיהי מאיה בוסקילה? האם היא אותה אחת שהצהובונים מכרו לנו? האם אנחנו מכירים אותה? האם הזמן בווילה גרם לנו להכיר אותה, או שסירבנו להאמין? האמת וכל האמת, נמצאת בפנים...
מאת: טמיר כהן 06/04/09 (08:45)

בעקבות התכנית אתמול, התחדדה לי מחשבה, שעלתה לי מספר פעמים במהלך העונה. מה כבר אנחנו יודעים על מאיה בוסקילה? מה אנחנו יודעים עליה מעבר לתרגילים שסידרו לה היחצ"נים כמו אותו גיוס מתוקשר לצבא? או יותר נכון מה אנחנו יודעים עליה מעבר לדמות שבנו לה ב"ארץ נהדרת" או בצהובונים והשמועות על התנהגות של דיווה שמקורן בעיקר מאותו אקס שהתפרסם על גבה? אותו אקס של הסתפק בכתבה מלאה קטילות שהתפרסמה במעריב שבועיים לפני הכניסה לבית האח הגדול, אלא ניצל את ההזדמנות לתפוס עוד קצת פרסום בתכנית? אותו אקס שאמר בעצמו שהוא מעולם לא הכחיש את הסיבה שבגללה הוא התפרסם.
 
אני נוטה להאמין שזה בדיוק מה שגרם למאיה, כנראה היחידה שהיה לה מה להפסיד בכניסה לבית האח הגדול, להסכים להשתתף. שנים של צליבה בצהובונים, שנים של שמועות, שנים של רדיפה על ידי צלמי פפראצ'י שלא בוחלים בשום דבר בדרך ל"אמת" ואנחנו קיבלנו את דמותה ה"ציבורית" של מאיה בוסקילה. מישהו מכם משלה את עצמכם שקיבלתם משהו אמיתי? מישהו חושב שלצהובונים יש סיבות לחשוף אמיתות? או שהם בונים דמויות שערורייתיות כי זה מה שמוכר עיתונים. אני אישית מאמין שאנחנו לא יודעים דבר וחצי דבר על מאיה בוסקילה, שום דבר אמיתי, שום פיסות אמיתיות מאישיותה לא נחשפו בפנינו, עד הכניסה לבית האח הגדול.
 
אבל כאילו זה לא מספיק, ברגע שהיא נכנסה לאח הגדול ורצתה לחשוף את האמת שלה, היה לנו נוח להתייחס להכל כהצגה, בעיקר אם זה סתר את מה שמכרו לנו הצהובונים והאקס שלה. איפה הדיווה שהבטיחו לנו? איפה הבחורה שחושבת שהכול מגיע לה? איפה אותה אישה רעה ושתלטנית שהאקס שלה, לכאורה לפחות, נאלץ לסבול? אני אישית, לא ראיתי אותה יוצאת ממאיה בתוך בית האח הגדול. אז מי יודע, אולי היא לא שם? אולי היא אינה קיימת? הפעם היחידה שמאיה ניסתה להשתלט על משהו הייתה כשהם הרימו את מופע "הלהקה", שם היא הרגישה שזה המקצוע שלה, מה שדחף אותה להתערב יותר, כנראה באופן טבעי. אבל אנחנו הצופים בשלנו, הכל הצגות, כל מה שהיא עשתה מול המצלמות זה מה שהיחצ"נים שלה אמרו לה. מה לא ?
 
אתמול, שודר מפגש חוזר של המשתתפים בעונת הvip, שנערך יום וחצי אחרי הגמר. במרכז המפגש עמדו כמובן מאיה והאקס שלה. לדעתי המפגש הטעון הזה, אחרי שנגמר המשחק, חשף את האמת הכואבת כל כך. מאיה באה בוגרת ורגועה למרות האכזבה שהייתה לה כשראתה איך דודי התנהג אליה בבית האח הגדול, איך הוא שתק כשהתופרת הגמדית המשוגעת, פתחה עליה ג'ורה. איך הוא צחק כשהיא אמרה שהיא פרחה ואם לא היה לה קול היא הייתה יכולה לרקוד ב"קליפסו" ורק כשהמשוגעת ביקשה ממנו לאשר את זה הוא נזכר לומר די. האקס הסביר שכששותקים זה מחליש את העניין ומאיה אמרה את מה שכולנו הרגשנו, "שתיקה רועמת", "שתיקה כהודיה". אתם בטח שואלים, אם הוא השמיץ אותה או שתק כשהשמיצו אותה, למה זה לא גרם לקהל לשנוא את האקס? התשובה לכך היא מאוד פשוטה. הרי בסך הכול הוא חשף אותה כפי שהיא, מעבר לכל ההצגות שהיא עושה למצלמות, מה לא? או שזה פשוט התאים לנו לתדמית שהצהובונים הכניסו לנו לראש?
 
לדעתי, אתמול נחשפנו סופסוף לאמת כלשהי יותר מזוככת. השיחה חשפה בצורה אמיתית וכואבת, למי יש כבוד אל בן זוגו לשעבר, כשמאיה פרגנה לדודי ואמרה שהוא ניצח כי הצופים ראו את מה שהיא ידעה מזמן שיש בו, חכמה, טוב לב ועוד. ראינו גם למי אין כבוד אמיתי, למרות ה"הגנה האבירית" שהוא טען שהוא ייתן לה כל העונה, למרות שהוא אמר שהוא לא יגיד עליה מילה רעה. האם יש באמת הבדל כשהוא פותח עליה שולחן עם המשוגעת ורק מקשיב? מיותר להגיד שגם זו לא התמונה כולה כי היו גם לא מעט רמיזות עקיפות על מאיה מצד דודי וכולנו שמענו אותם.
 
כאילו זה לא מספיק, למרות השיחה הבוגרת שהתנהלה אתמול, האקס סיכם את הכל ב"זה ידוע שאני ומאיה לא מסתדרים". כל ההצגות בתוך הוילה על ניסיון כנה להשיג סגירה, להסתדר ולהמשיך הלאה, היו כנראה הצגה מבחינת האקס. ואנחנו הצופים, רובנו לפחות, קנינו את ההצגה, קנינו את המנטרה שהוא מכר לנו על אנדרדוג ו"אחד מהעם" ומאיה, היא חסכה לנו ושאלה במקומנו, "אם אתה כל כך שונא את תרבות המפורסמים, למה באת לvip? יש גם עונה רגילה" והאקס ענה בפשטות "כי הציעו לי" ולא הבין שזה אומר כל כך הרבה עליו. המפורסמים מוקצים, המפורסמים צבועים, אבל אם מציעים לי לרכב על הגב שלהם כדי לקדם את ענייני, אני בדיוק כמוהם. גם מנטרת ה"אני הכי אמיתי" של האקס עלתה אתמול, הוא אמיתי וכל השאר לא מודים באמת שהם באו לקדם את מכירת הדיסקים שלהם. גם פה מאיה חסכה לנו וענתה במקומנו, "העסק היחיד שמישהו קידם היה המסעדה שלך". בקיצור, מכל השיחה הזו אני יצאתי בתחושה שמאיה ראתה את אותה עונה שאני ראיתי והאקס, הוא ראה תכנית אחרת.
 
מאיה ואחריה גם אמיר, אמרו את מה שאני אמרתי פה לכל אורך העונה, שדודי שיחק את המשחק כמו כולם, שהוא בחר באסטרטגיה של "אחד מהעם" ו"אנטי סלב" מהיום הראשון. אמיר אפילו אמר שכבר בוידוי ביום הראשון, דודי שם את עצמו במקום מנוגד והתלונן על הצביעות של כולם בוידוי. אז אולי הוא עבד על רוב הצופים, אבל אותי לפחות, הוא לא שכנע ואחרי אתמול, ברור לי בדיוק למה. אתמול ראינו בדיוק מי חי בעבר, מי מעדיף להישאר בריב עם האקסית שלו כי זה מקדם את ענייניו יותר מאשר להסתדר איתה ולהשאיר את הכול מאחור (אם אני רב איתה, לפחות מדברים עלי), מי חי באשליות שהוא לא לכלך והוא יותר אמיתי מכולם, מי המשיך להגן על המשוגעת בעיניים עצומות ומי לא שם לב שהוא מצץ וינק מאותה "תרבות מפורסמים" וצביעות שעליה הוא מתלונן, בעצם זה שהוא נכנס לבית האח הגדול בעונת הvip.
 
ומאיה, היא הוכיחה לי בכמה דקות, את מה שלא הצליחה להוכיח בכמה שבועות בתוך בית האח הגדול. היא הוכיחה לי שהיא בוגרת ויודעת לעמוד על שלה ברוגע, היא הוכיחה שהיא יודעת להתעלות מעל הטינה הקטנונית ולפרגן גם למי שהשמיץ אותה, היא הוכיחה שהיא יודעת להתמודד, היא הוכיחה שהיא יותר פיקחית ממה שרוצים להאמין שהיא, היא הוכיחה שבאופן לא מפתיע, לא כל מה שאומרים עליה בצהובונים מגדיר אותה ובעיקר היא הוכיחה לי שאני לא ממש מכיר אותה. הדבר היחיד עליו אני מתחרט, הוא שהיינו עסוקים כל כך, כולנו, בלחפש איפה היא עושה הצגות ולא נתנו לעצמנו להכיר אותה באמת בזמן שהיא הייתה בבית האח הגדול. מבחינתי, לפחות אתמול, היא יצאה מנצחת. שאפו.
 
והערה קטנה לסיום, זה רק אני או שהקוקייה יצאה אתמול יותר מטורפת מתמיד? איזה כיף.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר