מס' צפיות - 660
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 27 - מדובשו ומעוקצו
מהלך מבריק של דר' סנייק וההומו השני בחסות כל ההצלות שההפקה זרקה למשחק, שהפעם התפוצצו להם בפנים וגרמו להעפת החביב של ההפקה. ניתוח הפרק המפתיע והמשמעויות שלו בפנים...
מאת: טמיר כהן 05/04/09 (09:22)

הפרידה ומשמעותה
 
אחרי שידור פרק לקט הפורנו בו גיא ואפרת שיחקו במשחק אדון ומשרתת ובו גם גילינו שלגיא, מסתתרות קוביות מטושטשות מתחת לתחתונים, שודר אתמול פרק ההדחה הגדול ביותר בעונה, לפחות על פי הפרומואים. הפרומו של שבוע שעבר הראה לנו את עידן שמדבר על כך שהמשחק זה הוא ושאם הוא ילך, הוא ייקח את המשחק איתו. התרגלנו כבר לראות שאין שום קשר בין הפרומואים למה שקורה בפרק ולרוב גם מדובר בדברים שהוצאו מהקשרם, אבל הפעם אין ספק שמחלקת הפרומו התעלתה על עצמה ויצרה משהו הזוי במיוחד. בפרק עצמו הסתבר לנו שעידן בכלל דיבר על התהפוכות במשחק ואמר "המשחק הזה כל פעם מחנך אותנו מחדש ואומר לנו בקול די ברור, אין לכם מושג לאן אני הולך, אני המשחק ואני הולך לאן שאני רוצה ולאן שאני אלך, כנראה שאתם תלכו אחרי ואם במקרה אתם הולכים ואתם לא רואים אותי, סימן שיצאתם ממנו". צחוק הגורל בפרומו העלוב ששודר בשבוע שעבר, הוא שבפרק של אתמול גילינו שעידן אכן הלך הביתה. האם זה אומר שהמשחק הולך איתו כפי שההפקה רמזה? האם זה אומר משהו על חבורת המשעממים והנכשלים שהוא השאיר מאחור? להפקה הפתרונים. לפחות הבטחה אחת קוימה אתמול, אכן היה מדובר בפרק הדחה גדול במיוחד בו (עידן) חביב ההפקה הודח ונשלח לשבת על ספסל המושבעים.
 
על הדבש ועל העוקץ
 
מעבר לפרומו המיותר, הפרק אתמול היה סיפור על דבש ועל עוקץ. מצד אחד, הדבש, הוא מהלך ההדחה שהיה מבריק ללא צל של ספק, אחד המבריקים ביותר שראיתי, אפילו בהשוואה לעונות אמריקאיות. מצד שני, העוקץ הוא חותם ההפקה על מהלך זה. אין אני בא לומר שהם התערבו, אבל אין ספק שהם יצרו את ההזדמנות למהלך זה עם כל המשחקים המיותרים בפורמט ובעיקר עם אתגר הווטו. אחרי שבשבועות קודמים ההפקה התאמצה כל כך להכניס הזדמנויות שניות למשחק וסיפקה אפשרות לשבט בארו לשרוד למרות נחיתות מספרית ברורה, הפעם, אותם תרגילים בדיוק התפוצצו להם בפנים וחביב ההפקה מצא את דרכו הביתה. אמרתי ואומר שוב, הטוויסטים האינסופיים שההפקה מכניסה למשחק, לא מאפשרים לשום אסטרטגיה להיות רלוונטית. תמיד יש את אותו אתגר ווטו או גרזן משולש או העברת שבטים או פסלון שימחקו את כל מה שהאסטרטגיה בנתה. ההפקה רצתה שקניבה לא תחוסל ופתאום כל הכוח עבר אליהם, אחר כך רצתה שבארו לא תחוסל או שלפחות החביב שלהם ישרוד, שוב זרקו כמה הצלות לתוך המשחק וזה אמנם החזיק מעמד פרק אחד אבל הנה, נגמר המזל עם הטריקים ואת התוצאה ראינו אתמול.
 
לאחר שאופיר עבר לשבט קניבה, עידן, איגור ויואב נשארו בנחיתות מספרית של שלושה מול שישה. איגור זכה בחסינות בפרק הקודם ויואב ועידן נשלחו לאי הגלות עם אפשרות למצוא את פסלון החסינות ומצאו אותו. אם זה היה נגמר שם, הימור נכון על המודח (מה שבדיעבד עידן עשה), היה גורם שוב למהפך דומה לזה שגרם להדחתו של גיא. אבל ההפקה זרקה לקלחת גם את אתגר הווטו שהפעם דרש כישורים "אדירים" של ניחוש ואחרי שקניבה זכו בווטו, נחיתות מספרית של שישה מול שניים בהצבעה אפשרה לדר' סנייק וההומו התחמן השני, לחשוב על התרגיל המבריק שסיים את הפרק ולפצל את ההצבעה בין יואב ועידן, שלושה קולות לכל אחד כך שלא משנה מי ישתמש בפסלון, השני יודח. אין ספק שמגיע לשני התחמנים צל"ש על שחשבו על פיצול הקולות. התוצאה הייתה שעידן השתמש בפסלון ספק בגלל טוב ליבו שלא אפשר לו לשים את עצמו לפני יואב, ספק בגלל פני ה"פוקר" של דר' סנייק ש"הסגירו" לו בדיוק מה הוא אמור לעשות והתוצאה הייתה שיואב שרד והוא הלך הביתה באציליות ההולמת את תפקידו במשחק עד כה.
 
האבסורד הגדול הוא שללא אתגר הווטו המיותר, דר' סנייק היה הולך הביתה, מה שלא הגיע לו כלל וכלל אחרי שהשיג שליטה מספרית על המשחק. זו בדיוק הבעיה שלי עם כל האלמנטים של ההצלה שההפקה מכניסה למשחק. אחרי שקניבה השיגו רוב, הייתי מצפה שהדרך היחידה שבארו יוכלו לשרוד, היא לנסות לשכנע את הבנות או מישהו אחר שנמצא בתחתית שרשרת המזון, לחבור אליהם. זהו בעיני החלק הכי קשה והכי מעניין ב"הישרדות" וראיתי את זה קורה בהרבה עונות בארה"ב. כשיש כל כך הרבה אלמנטים של הצלה בתוך המשחק, אין צורך או טעם להפעיל את כוחות השכנוע. הברית של קניבה כוללת שישה אנשים שאין ביניהם כמעט שום נאמנות ושלכולם דר' סנייק פיזר הבטחות בלי כיסוי, האם אי אפשר לדעתכם לפורר כזו ברית? אי אפשר לאתר את אותן חוליות חלשות שברור שאינן חלק מהרביעייה הסופית, שאינן בגרעין החזק של קניבה? זה בדיוק מה שהייתי רוצה לראות את חברי בארו מנסים לעשות, אבל כשזורקים לך גלגלי הצלה כדוגמת הפסלון והווטו, למי יש זמן להתמקד בזוטות.
 
בכל מקרה, אפשר לברך גם על הדברים הטובים בפרק אתמול. סופסוף קיבלנו מועצת שבט מותחת ומפתיעה מאוד, סופסוף ההפקה הבינה וערכה רק את תמצית הדברים כך שמועצת השבט הייתה קצרה ונסבלת. הוצאת הקשקשת המיותרת מהפרק, היא בעיני ההישג הגדול ביותר.
 
המשפטים של הפרק

 • "ברור לי שאופיר לא בדיוק בנאדם שאפשר לסמוך עליו. הוא מבטיח הבטחות לכולם, כורת בריתות עם כולם. מזכיר לי אגב מישהו". דר' סנייק ברגע מפתיע של מודעות עצמית.
 • זוארץ - "יואב, אתה הולך על חבל דק". יואב - "לא חבל דק, זה יותר כמו חוט דנטאלי". זוארץ מדליק את יובב באתגר על אי הגלות. אם זה היה איגור, הוא היה אומר שהוא הולך על חוטיני?
 • איגור מביא סרטנים ואופיר כרגיל מתלונן שזה לא מספיק. איגור שולח אותו לתפוס כמה בעצמו. אופיר - "אני פותח קוקוסים, שגם לך יהיה מה לאכול". איגור - "אופיר כל היום מביא קוקוסים כי הוא דואג לקיבה שלו, לפה שלו. קודם כל כשהוא מפצח שלושה קוקוסים, שתיים מהם הוא אוכל". אופיר, לוטש את עיניו, או את בטנו, לתפקיד החזרזירה.
 • הרמז על אי הגלות שולח את עידן ויובב אל הסלע שמזמין. יובב - "מה זה סלע שמזמין, אותי אף אחד לא הזמין". יובב, מבריק כהרגלו.
 • "אני למדתי בצבא משפט מאוד חכם. "בטחון שדה הוא האמונה העיוורת שניתן לחסום מידע, במקום התובנה שעל ידי הצפתו, אתה תשיג תוצאות הרבה יותר טובות". דר' סנייק, משתמש במילים גדולות כדי להסביר למה הוא אמר לעידן שעומדים להדיח אותו. אגב אני מבולבל, זה הוא שהיה במצ"ח   , המנאייק, או ההומו השני?

שמנו לב

 • שבאתגר הווטו בה היה צריך לנחש איזה דברים חדשותיים הם אמת ואיזה שקר או בקיצור להתמודד עם טמטום כמו "פרס עבר לעבוד באו"ם", "בריטני ספירס יצאה עם ישראלי שקרואים לו לי", "יודה ונינט חתן וכלה", "מדונה רכשה בית בארסוף", אנסטסיה ה"מבריקה" ניצחה. אלופת הטמטום בלי שום ספק.
 • שדר' סנייק התבלבל וחשב שמדובר באתגר שדורש מחשבה ואמר "הייתי בשוק, מישהי עם מוח של ציפור לקחה את כולנו". טוב נו, לפחות הוא לא אמר שהיא לקחה את המשחק ולאן שהיא תלך גם אנחנו נלך. 
 • שאנסטסיה המבריקה, כששמעה שיש מופע של פול מקרטני בארץ,שאלה למה הביטלס לא באו הנה בכל השנים ומישהו הסביר לה בשפה שתבין "שניים מתו שם, הם לא קיימים כבר". זה רק אני או שהיא ויובב נמצאים בתחרות קשה על תואר השורד הכי מבריק?
 • שיובב, התרגש מזה שכולם הצביעו יחד "ספין" באתגר הווטו. כמה סמלי שהיה מדובר דווקא ב"ספין".
 • שיובב הבטיח לעידן שאם הוא טועה בכך שהוא נותן לו את הפסלון חסינות, הוא הורג אותו ושלמרות הסיכוי שנראה סופסוף קצת אקשן, ההפקה לא הראתה לנו מה קרה אחרי ההדחה.
 • שברגע נדיר, אופיר אמר את האמת כשאיגור שאל אותו אחרי ההדחה למי הוא הצביע והוא ענה עידן. שרק לא יתרגל, להגיד את האמת.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אין כאן לא עוקץ ולא טקטיקה.מקריות לשמה
סמי קורקוס 05.04.09 (15:49)
2.
איזה מקריות ואיזה בטיח?
ס 05.04.09 (17:22)
3.
אל תסחף, קרא את הכתבה של לביא
ס.קורקוס 06.04.09 (08:13)