מס' צפיות - 243
דירוג ממוצע -
גמר האח הגדול VIP- כי אם הוא לא זכה במאיה, לפחות שיזכה בגמר
דודי מליץ הזוכה- השילוב של כריזמה ובחירת מחנה האופוזיציה הביא לו את הניצחון.
מאת: עדית- יועצת ארגונית 03/04/09 (01:57)

דודי מליץ זכה בגמר. למעשה זה אומר, לפחות מבחינת מאיה, שהקהל, שלאהבתו היא כל כך זקוקה, העדיף לתת אותה לדודי ולא לה. דודי, שנכנס כאנדרדוג, שכל הקהל חש שרצה לסגור מעגל עם אהובתו, שזנחה אותו, וביטלה את חתונתם ברגע האחרון בלי להסתכל אחור, יצא מבית האח הגדול סלב.

 

לכל אורך הדרך, עקב הקהל אחרי נסיונות ההידברות שלו עם מאיה בתחילה, ואחר כך על תהליך ההתנתקות ממנה, שכלל תובנות כמו: "יש אנשים שכל החיים שלהם הצגה", וכלל התיידדות עם פנינה.

 

לכאורה, דודי יכול היה להתקבל יפה בשני המחנות- מחד הוא צעיר ואטרקטיבי, מאידך, הוא בוגר ומעמיק. הוא בחר את "מחנה מנחם", בשעה שמתמודדים אחרים בחרו לעבור לחדר השינה השני למשך התחרות.

 

גם קורין התקבלה יפה בשני המחנות- מחד היא אשה אינטליגנטית, וזמרת איכותית שמוערכת על כלל הזמרים שהתמודדו, ומאידך היא בעלת ראש צעיר, והשתתפה במשוגות הנעורים של חדרה (אליו עברה, כמו אמיר, מחדר השינה של מנחם, שימי, פנינה ודודי). אפילו מנחם ביקש שיצביעו בעדה אם לא בעדו. רק את שרונה היא לא הרשימה במיוחד. כשמודיעים לה שהיא מודחת, היא עוזבת את בית האח הגדול והולכת בלי לחבק אף אחד (למעט שימי) למרות שכולם קמים אליה. ונשאלת השאלה- מאיפה היא הצליחה להשיג את מטרית הממתקים הקטנה לבן שלה, איתה שיחקה כל זמן ההמתנה לתוצאות?

 

במהלך תכנית הגמר שואלים המנחים את המודחים במי היו בוחרים, ומקבלים תשובה זהה מכולם, חוץ משרונה. הקבוצה מתחלקת לשני תתי קבוצות שעונות אותו הדבר- אמיר, כוכי, מילשטיין ומאיה אומרים שאוהבים את קורין אבל מנחם שיחק את המשחק. עדי וגיא לא מדברים על מנחם. לא זוכרת מה דניאלה אמרה, אבל ניכר שהקבוצה, שהיתה מאוחדת בבית, נשארה מאוחדת גם אחר כך (גם יצאו לבלות יחד אחרי תום התכנית). מה שלצערנו לא יקרה עם הקבוצה השניה. בקבוצה השניה יש התפוררות גם במהלך השהיה בבית ביממה האחרונה. שימי ופנינה מרכלים על מנחם במטבח. מנחם קוטל את כולם מול המצלמה. פנינה מתבקשת מהאח הגדול להגיד מה היא חושבת על השאר, ולא מותירה אף אחד נקי. כשפנינה מודחת היא מחבקת רק את דודי ואת שימי. בסופה של התחרות, מנחם ושימי פונים כל אחד לדרכו, ורק דודי ופנינה נשארים לחגוג ביחד. זהו גורלן העצוב של האופוזיציות, במיוחד כשהן עולות לגמר, ורק אחד יכול לזכות. החברות לא אמיתית, והדבק שאיחד אותם מתפורר כשהיריב מנוצח.

 

הזוכה הוא צעיר כריזמטי, שבחר להיות באופוזיציה. השילוב של תכונותיו ושל בחירתו הביא לו את הנצחון.

 

בברכה,

עַדית- יועצת ארגונית

התמודדות עם אנשים שמקשים עלינו

www.lila.co.il/users/adit/?l=hebrew

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר