מס' צפיות - 736
דירוג ממוצע -
האח הגדול VIP, פרק 9 - מתקפת בננות אכזרית
ציפינו לפרק הדחה, אבל לקוקייה זה לא התאים ולכן הפרק הפך למעשייה הזויה וקורעת בבננה קטלנית. זה סיפור שאסור להפסיד. ואל דאגה, הייתה גם הדחה בסוף. כל הפרטים בפנים, כולל סיכום לקראת הגמר...
מאת: טמיר כהן 30/03/09 (10:30)

מעשה בבננה
 
היינו מצפים שפרק הדחה מפתיע עאלק, יעסוק בעיקר בהדחות, אבל לא אישה משוגעת כמו פנינה, תיתן הזדמנות לפרק לעסוק במשהו שהוא איננו שלה, איננו מעצים אותה, איננו מעמיד אותה במרכז, איננו מספק את הצומי לו היא זכאית במסגרת היותה מכובדת ואהובה כל כך. לכן, במסגרת שיגעון מספר 322 של הקוקייה הגמדית, הפרק הפעם עסק ברובו בתופעת הטיל הצהוב, הבננה. אצל אנשים נורמאליים, סלידה ממאכל מסתכמת בחוסר היכולת לאכול אותו. אבל הקוקייה איננה בנאדם נורמאלי ולכן כמו כל שאר התופעות שקשורות בה כגון תסביך הגובה, גובה השתלטנות, השליטה הרודנית בסובבים אותה ובסביבתה, עוצמת האהבה לעצמה, היהירות הבלתי פוסקת, כמות הניתוחים הפלסטיים, כמות פיצולי האישיות ועוד ועוד, מקבלת גם הסלידה של הקוקייה מהבננות, העצמה קולוסאלית ואסור שאחרים יאכלו אותן לידה, יזכירו אותן או אפילו יחלמו עליהן בלילה.
 
הפודל של פנינה, דודי, החליט שהפוביה הזו מצחיקה אותו והתקרב אליה עם בננה בטענה שזה המשחק החדש. פנינה קצת הזדעזעה כי היא בסה"כ שחררה את הרצועה לכלבלב שילך לשחק בחצר ובטח לא תיארה לעצמה שהוא ירצה לשחק "לך תביא" עם בננה. כדי שיפסיק, פנינה מיד תפסה את הנשק של המעצבות, הקולב ואיימה על הקולב לשעבר, כמה סמלי. דודי אומר שהוא לא יכול לעכל את זה (ומתכוון גם לבננה כי מאסטר קוקייה לא מרשה לו לאכול אותה) וש"זה כמו מציצת האצבע של שימי, זה באותה רמה", פנינה עונה "כל אחד יש לו את בעיית המציצה שלו". לדודי זה מזכיר את החיים עם מאיה, גם שם אמרו לו מה לעשות, מה למצוץ ומתי. בקיצור החיים שלו בווילה נראים בדיוק אותו דבר, רק שהשליטה שלו יותר זקנה, יותר נמוכה, יותר משוגעת ויותר משופצת. מילה טובה מגיעה להפקה שניגנה לאורך הקטע הזה, קול של שעון קוקייה מזייף. השיגעון של הקוקייה מעוות, אפילו בהשוואה לאנשים משוגעים.
 
בהפיכת כל מפגש עם בננה לדרמה כזו גדולה, פנינה עשתה את הטעות הגדולה שלה ותסלחו לי שאני לא קונה את האלרגיה המופלצת שלה לבננה. לא בנאדם חריף כמו מנחם ייתן לדבר כזה לעבור לידו בלי התייחסות ראויה ולכן הוא מנצל את ההזדמנות לסמן עוד קו על החגורה ונכנס עם בננה לחדר השינה. פנינה אומרת שהיא תקיא ושהריח יהרוג אותה. מנחם אומר "איזה ריח? ריח רענן של שדה, טרופי? של עצי בננה מקסימים כמו שיש בכנרת?". בשביל פנינה זו כבר הכרזת מלחמה והיא מנסה לגייס את כל הווילה לעמוד מאחוריה, לדודי היא אומרת "פעם אחת אתה תבגוד בי וחסר לך, או שאתה חבר אמיתי עד הסוף, או שאתה נמושה, גם כן צלופח. אתה לא יכול להגן עלי?". דודי מתקשה להאמין ואומר בפשטות את מה שכולנו חושבים "מבננה? מבננה להגן עלייך? את לא נורמאלית".
 
אבל הקוקייה לא עוצרת שם, כי דודי במילא נמצא תחת שליטתה ובמלחמה, צריך להשיג צבא גדול ככל האפשר. פנינה הולכת לדבר עם עדי ומבררת מדוע היא הכינה טוסטים למנחם. עדי אומרת שהוא הכין לעצמו והם לקחו לו אותם אז כשהוא חזר הם הכינו לו טוסטים. פנינה אומת לה "בשבילי הוא חצה קו אדום, אני לא יכולה להיות באיזשהו קשר חברי איתך ברגע שאת, זאת אומרת את בקשר". עדי מנסה לברר "כשלך אמרו לא לדבר עם מישהו אז את אמרת מי אתם שתחליטו לא לדבר" ופנינה מתעקשת שהיא לא אמרה לה לא לדבר איתו, אלא רק אמרה שאם היא תדבר איתו אז היא תבחר לא להיות קרובה אליה. עדי אומרת "בקיצור, את אומרת שאם אני אדבר איתו את לא תדברי איתי" ופנינה עונה "את יודעת מה זה לא יאמן, את בחורה חכמה מדי כדי לקחת את זה ככה" עדי מסכמת "את לא שומעת את עצמך". אי אפשר שלא לומר, שהשכנוע העצמי העמוק של הקוקייה הוא ממש במסגרת סכנה. היא עיוורת לשתלטנות של עצמה בערך כמו שמיכל מ"המרוץ למיליון" עיוורת לשתלטנות של בעלה רן. היא אשכרה משוכנעת שהיא לא אמרה לעדי לא לדבר עם מנחם, בגלל שמדובר בסה"כ בבחירה "הגיונית" שלה, להתרחק ממנה אם היא מתייחסת למנחם. זו בסך הכל תגובה הגיונית לחלוטין לזה שמנחם החזיק בננה לידה.
 
את מנחם כל הניסיון לשכנע אנשים לא לדבר איתו משעשע. הוא כמובן מנצל גם את זה להתעלל בדודי ושואל "דודי, אני לא הבנתי מה הסיכום עם פנינה, מותר לדבר איתי או אסור לדבר איתי או במידה מוגבלת או מה? מה בדיוק השורה התחתונה?". דודי מסביר שפנינה פשוט נפגעה ממנו ויש אנשים שלא יודעים לסנן. לדעתו אם היא הייתה מתייחסת למנחם כסוג של בדיחה יהיה לה יותר קל.
 
כרגיל מנחם מחליט שלא מחליטים בשבילו מה לעשות, כי להבדיל מדודי הוא שולט במעשיו בעצמו. הוא מודיע לפנינה ודודי שהוא שוקל להכניס בננה לחדר כחלק מרגיעה פנימית (שהוא מקבל כשאחרים מסביבו משתגעים כמובן). הפודל מיד חושף שיניים ואומר "אז נצטרך לבצע בך מעשים כנגד רצונך" ומנחם אומר שזה איום פלילי. פנינה שמשלה את עצמה שהיא שולטת במנחם אומרת שאם הוא יכניס בננה לחדר הוא לא יישן שם יותר אבל מנחם יודע שזה בדיוק הפוך ועושה את מה שהוא עושה כשמתגרים בו, מביא בננה. פנינה אומרת לו "חיה רעה, זבל של בנאדם, אני לא ראיתי דבר כזה בחיים". אני מבין אותה, זה באמת מעצבן כשמפסידים בקרב.
 
לסיכום כל המעשייה בבננה, בשורה התחתונה, שוב מנחם עשה בקוקייה ובפודל שלה כרצונו. למרות הניסיון ליצור אשליה שהיא עונה למנחם ומתמודדת מולו, בשורה התחתונה הקוקייה נכנסה לחדר האח הגדול וייבבה שהיא אלרגית לבננות ולכן לא תוכל לישון בחדר. היא ביקשה שיתערב ופרצה בבכי. ואני אומר, אם את לא מסוגלת לעמוד בחום, אל תכנסי למטבח. פנינה יוצרת דרמות שמתפוצצות לה בפנים. היא ניסתה להתעמת עם מנחם ולגרום לכל הווילה להחרים אותו ובקיצור, היא נכנסה למטבח ומה שקיבלנו מכל המטאפורה זה מאכל גורמה מבית מטבחו של השף מנחם בן, קוקייה צלויה ברוטב פודלים.
 
בסוף הפרק קיבלנו את ההוכחה הניצחת שמנחם צדק לכל אורך הדרך. פנינה התוודתה שהיא חייבת לזכות ושהיא מפחדת שהיא לא תדע להתמודד בצורה טובה עם זכייה של מישהו אחר. היא הוסיפה שאם מישהו היה אומר לה שהיא מנצחת אם היא אוכלת בננה, היא הייתה אוכלת. מנחם חזר ואמר שהבננות הן בסך הכל עוד דרך של פנינה להשיג שליטה בבית ושכולם יעשו כרצונה. שוב ושוב אני מגלה שגם הדברים הכי הזויים של מנחם לגבי חבריו לווילה, מסתברים כנכונים בדיעבד. זה מפחיד כמה שהוא צודק.
 
 
עוד שמנו לב

 • שמשימת התיאטרון השחור, הייתה גאונית, אבל שבמקום להראות לנו את החזרות, ההפקה בחרה כרגיל להראות לנו את המריבות שביניהן. בכל מקרה, כל הכבוד לסלבס על הביצוע, היה יפה.
 • שדודי וגיא חיבקו את מנחם והוא ראה בזה הוכחה לתזה ההומואית שלו והודה שאם מלטפים אותו אז הוא מתלטף ואפילו התוודה ואמר שאם אחד מהם ייגע לו בפטמות, אז הוא יתגרה. בעקבות זה אני חייב לומר שאמיר אמנם הודח, אבל במאבק נגד ההומופוביה של מנחם, אין ספק שהוא ניצח. עדי מנצלת את זה לזרות למנחם קצת מלח על הפצעים ההומופוביים המודחקים היטב ואומרת "אני מכירה הרבה גברים שאם גבר ייגע להם בפטמות אז זה לא יגרה אותם בכלל, יכול להיות שאתה ביסקסואל מנחם? ואצלך זה לא משנה אם זה גבר או אישה, זה מגרה אותך המגע?.
 • שמנחם הבין שהוא "הוצא מהארון" בעל כורחו פה, אז הוא בחר לצאת מזה כמו בחורה שקרנית ואמר "להפך, זה סוג של אונס, הם כפו את זה עלי".
 • ששימי ומנחם רבו על חומרנות. איך אפשר לריב על חומרנות? מישהו עדיין חושב שהם לא התחרפנו
 • שכששימי התעצבן על מנחם יצאה ממנו הפנינה וגם הוא אמר "תגיש תלונה במשטרה, במשטרה תגיש תלונה". שמנו גם לב שכשהוא אמר את זה הוא נראה כאילו זה מאתגר לו את האייקיו הבודד שלו.
 • שגיא ושימי רואים את פנינה כפי שהיא בדיוק, לא פחות טוב מהצופים. גיא אמר "שמע זה מצחיק יענו, אני מכבד את פנינה, אבל אמא שלי, היא בגיל שלה, שמיים וארץ ההבדלים". שימי "כן, אצלה היופי זה הדבר הכי חשוב". גיא - "זה עצוב, היא מאוד חומרית, מה שחשוב זה התיקים, הכסף והיופי. אני גם אוהב את עצמי בקטע טוב, אבל לא ברמות כאלו". מילים כדורבנות.
 • שהקליפ שהפיקו יחד עם הסלבס לשיר "זה היה ביתי" עם מילים שהם כתבו, שם כל אחד במשבצת שלו. את שימי שמו במרכז, הסולטן ששר את הרוב, למנחם לא נתנו כמעט לשיר, לעדי נתנו לפזז בג'קוזי ולגיא לחשוף קוביות בבריכה. ואת פנינה, זרקו למטבח, רק שם היא טובה.
 • שמנחם ענה לשיחת הטלפון עם השאלה מהבית שהוא לא אוהב להרגיז אנשים ושהתכונה הטבעית שלו זה להיות נעים וחביב לאנשים". האם הוא נדבק מפנינה בהכחשה עצמית?
 • שמנחם סופסוף הודה שיש משהו שהוא לא יודע. הוא התוודה בפני קורין שהוא לא מבין את מושג הטונים במוזיקה. לקח לה קצת זמן והיא הסבירה לו, אבל עדיין הוא יצא ממש בור קטן.
 • ששרונה אמרה שני משפטים בפרק. הגיע הזמן.

 
 
המשפטים של הפרק

 • דודי - "אני מרגיש מכוער". פנינה - "אתה מתחיל להיות לי כמו הדוגמנים האלו? תשב בבקשה ותתנהג יפה". דודי - "השיער הזה". פנינה - "דודי, אתה מתחיל להיות לי סיסי?". אני קורא לאח הגדול להביא הפעם גם ספר כלבים, הפודל מתחיל להיות פרוע.
 • פנינה אחרי ההדחה של מאיה ואמיר - "זה היום הכי מופלא מבחינת קבלת אהבה שהיה לי בחיים שלי". "לא איכפת לי מה יהיה בסוף, אני קיבלתי היום אהבה שתרשם בהיסטוריה של חיי. אני הילדה הזאת מבית הספר, מהתיכון שלא ממש אהבו אותה כי היא הייתה כל כך אחרת. פתאום כל האנשים האלו החליטו שהם רוצים לראות אותי עוד שבוע. אני הברווזון המכוער, הרבה הייתי הכבשה שחורה ופעם ראשונה בחיים שלי אני מרגישה ברבור. אין לי מילים להודות לך, שינית את חיי לנצח". אני קצת מבולבל מכל החיות, האם מדובר בברווזון (או שאת זה כבר סידרו הניתוחים), בכבשה שחורה (אפרו אמריקאית בשבילך עדי), בברבור (היא מתכוונת לריאליטי של הניתוחים הפלסטיים, "the swan"?) או בקוקייה (המציאות מדברת בעד עצמה).
 • מנחם  - "את אשה שנוהגת כאן בחנופה מושחתת שהציעה הצעות שוחד חמורות לכל הבנות". פנינה - אני עדיין מציעה שמלות כלה. לך למשטרה, תגיש תלונה, לך למבקר המדינה, תגיד לו פנינה טורנה הציעה שוחד". זה רק אני או שפנינה ניסתה לעמוד מול מנחם ומהצד זה נראה שהוא הוציא אותה שוב משלוותה והיא קיבלה התקף אמוק. מתי היא תבין שלהתמודד מול מנחם מוציא אותה רע? אני מקווה שהיא לא תבין, זה משעשע.
 • פנינה למנחם - "מה דעתך על ילד שגדל אצל אמא שכנראה יצרה אצלו טוויסט בראש ובגללך אח שלך עזב את הבית כשהיית בן שנתיים כי כנראה אתה כזו מפלצת שלא ניתן לחיות בסביבתך כפי שאתה רואה גם בבית הזה". האם פנינה, בגלל שהיא בגיל שאי אפשר להביא ילדים לעולם, שכחה שילד בן שנתיים, לא יכול לגרום לאח שלו לעזוב?
 • מקבץ קללות מספר 236. פנינה למנחם - "אתה זבל מסוג בנאדם". מנחם - "את נותנת שוחד גמדית שלוקה בטורדנות כפייתית". פנינה - "אתה מכוער ברמות הרסניות, אלוהים לא ברא דבר כזה ודווקא לכאן הכניסו אותי".
 • המשפט של הפרק - הסלבס מקבלים פרס מסאז'ים, שימי מחליט שהוא לא רוצה ושהוא יבקש שימירו לו את זה לטלפון הביתה ואומר "אני לא רוצה שייגעו בגוף שלי". גיא בתגובה - "אתה מפחד שירד צבע". תגידו לי שרק על זה לא הגיע לגיא להיות בגמר. יציאה ענקית.
 • המשפט של הפרק 2 - שימי בתגובה לריב עם מנחם. "אני מחרבן על כל הכתבות שלו". עכשיו אני מבין למה שימי אגר כל כך הרבה גזים בבטנו. מנחם אמר בעצמו שהוא כבר כתב 3000 מאמרים, זה דורש חרבון עצום !
 • דודי ומנחם דנים בכישרונות שלהם. דודי - "מנחם לא טוב בכלום, גם לא במה שהוא עושה. הדבר היחיד שהוא טוב בו והוא לא אומר, אבל הוא מתגאה בזה עמוק בתוכו זה היכולת לריב". מנחם - "אתה יחצן קטן של מסיבות ושל מסעדה קטנה. אני לעומת זאת חתן פרס ראש הממשלה לספרות, אדם שהוציא שתיים עשרה ספרים ושלושת אלפים מאמרים". דודי - הבנאדם שהעניק לך פרס על ספרות הוא אהבל מוחלט".

 
לקראת הגמר
 
חיכינו בערך שעתיים עמוסות בפרסומות ואז הכריזו על העולים לגמר. שימי, פנינה, מנחם, דודי ומבין המיותרים/משעממים/נעלמים/לא קשורים לכלום, הצטרפה אליהם קורין. גיא סיים שישי, עדי סיימה שביעית ושרונה שמינית והפעם, דניאלה וצביקה פיק דווקא טרחו לבוא לראותה.
 
ממש לפני הגמר זה זמן טוב לסיכומון קצר של דעתי על המשתתפים :

 • שימי - הבערות שלו מעוררת רחמים והמחשבה שלו שהוא סולטן שמגיע לו הכול היא הזיה. רוב הזמן צחקנו ממנו ולא מהבדיחות שלו. מדובר בפלוץ נפוח. שימי הצליח להתעצבן אפילו בצילום העולים לגמר בגלל שהכניסו לשם "פסל". הוא התכוון ללילי, בובת הכבשה של פנינה, עצבן אותו שהיא מצטלמת איתם. אין ספק שהוא שיא הטמטום בטלוויזיה של ימינו, יש מצב אפילו שהבובה לילי, יותר נבונה ממנו. אני לא רואה שום סיבה לתת את הזכייה למישהו מתוך רחמים.
 • דודי - אנשים מחשיבים אותו כקונטרה לסלבס ואיש האמת בבית. אני ראיתי בו אדם נשלט, שהיה ביחסים של נשלט עם מאיה בעבר וביחסים של נשלט עם פנינה בבית. מבחינתי הוא הפודל של פנינה ורכלנית בלתי נלאה וצבוע לא פחות מחבריו לווילה. מבחינתי, לא מגיע לו לזכות אפילו אם הקהל ממש רוצה להוכיח שהוא שונא סלבס (יש אופציה אחרת גם לזה).
 • פנינה - מדובר בייצור הכי רע ושלילי שראיתי על המסך. היא הבנאדם היחיד שיכול לגרום למנחם להיראות כמו סבא חביב. אישה מסוכנת ושתלטנית שצריכה טיפול דחוף. היא הייתה מעניינת בתור הקורבן אבל אין שום סיבה לתת לרוע שלה ולצביעות והשתלטנות שלה לנצח
 • מנחם - נכנס לבית על תקן הפרובוקטור של ההפקה. אותו אחד שיכריח את הסלבס להוריד את המסכות. למרות עייפות החומר לקראת הסוף, אין ספק שהוא הצליח במשימתו ועשה את העונה. נכון, הוא בנאדם רע ושלילי והאמיתות שלו עצמו מסוכנות, אבל לפחות הוא משתמש בישירות והגסות כדי לחפור את דרכו לאמת של אחרים. הוא זה שגרם לנו לראות את האמת של כל מי שמסביבו ותיבל את העונה ולכן מגיע לו לזכות
 • קורין - נציגת הלמל"מים בגמר. חשבתי על זה בדיוק אתמול, אם אתם רוצים הצבעה נגד כל מה ששלילי בסלבס שהגיעו לגמר, היא הבנאדם להצביע לו. אם רוצים לעשות מעשה מחאתי כמו שנעשה עם שפרה בעונה הראשונה, קורין צריכה לזכות. אני לא רואה את זה קורה, אבל זה יכול להיות נהדר

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר