מס' צפיות - 651
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 25 - שיחזור מדויק
שיחזור מדויק של הפרק הקודם, הבנות מעצבנות, דר' סנייק ממשיך להכיש, המאד'ר פאקר מתרגש וההפקה שוב דואגת לחביב שלה. במסגרת חיים של כאלו, אנחנו מגלים כמה דברים חדשים על השורדים. כל הפרטים בפנים...
מאת: טמיר כהן 29/03/09 (10:10)

סירחון

 

השבוע קיבלנו פרק מפוהק במיוחד. אחרי התרגיל המסריח של ההפקה בשבוע שעבר, חבורת הזאבים של בארו המשיכה לילל גם בפרק הזה, בגלל שהם עדיין בחסרון מספרי של ארבעה מול חמישה של קניבה עם עדר הבנות שחברו אליהם ועידן עדיין על הכוונת להיות המודח הבא. בעוד אנחנו זכרנו שהחלוקה לבריתות מאוד צמודה, כבר בתחילת הפרק עידן ניסה לכרות ברית עם איתי וזה סירב בגלל יתרון מספרי אדיר לטענתו, של שישה מול שלושה. בתחילת הפרק עוד חשבתי שאיתי לא יודע לספור, בהמשך הפרק גיליתי שבסך הכל העורכים לא יודעים לערוך. חברי קניבה הצליחו להעביר אליהם את אופיר והקטע הזה פשוט צולם אחרי שזה קרה ושובץ בפרק, לפני שזה קרה. חובבנות לשמה.

 

בהמשך לזה, אני חייב להתחיל דווקא מהסוף, מהפרומו לפרק הבא בו עידן מדבר ואומר "אין לכם מושג לאן אני הולך, אני המשחק ואני הולך לאן שאני רוצה. לאן שאני אלך כנראה תלכו אחרי". מעבר למגלומניה המנחם בנית שנפלה על עידן, אני חייב לתהות איך בדיוק היו להפקה חומרים לכזה פרומו, האם עידן הוקלט לצורך זה עכשיו, אחרי שחזר לארץ? ומעבר לכך רצוי להזכיר להפקה שהצופים לא טיפשים וכבר גילו מזמן שכל קשר בין הפרומו למה שיקרה בפרק, מקרי בלבד. בקיצור, הנפיחות הזו של הפרומואים, יעילה בערך כמו נפיחה של שימי תבורי בליל חורף קר.

 

הנושפים בקנה

 

משימת פרס כללה הפעם קליעה למטרה עם קנה נשיפה כשהמטרה היא קודם לפגוע בחלק שלך במטרה ולהפוך לצייד ואזל פגוע בחלק במטרה של השורדים האחרים. אנסטסיה מתבאסת "אף פעם לא שיחקתי במשחק הזה טפו טפו", אריק מנסה לשכנע אותנו שהוא לא שיחק בבובות בילדותו ואומר "שיחקתי, קלאס, מחבואים, תופסת, מעולם לא שיחקתי ברובה טוטו" ואני נזכר שהוא מבת-ים ומתאר לעצמי שהוא בטח ברח לא מעט מרובה טוטו שהיה מכוון עליו במשחק ההפסקה הידוע, "צוד את החננה". אריק מוסיף "זו איזושהי מיומנות שלא ידעתי אם יש לי או אין לי" ואני מצאתי את עצמי עונה לטלוויזיה "סמוך עלי, אין לך!". הפרס הפעם הוא קופסא של תלמה (בשביל הפרסומת) עם משהו בפנים. בסוף מסתבר שיש שם מכשיר סלולארי כדי שיוכלו להתקשר הביתה, אבל ההפקה גם שמה קורנפלקס מסביב, כדי שלא נחשוב שהיה מדובר בסתם עוד פרסומת. לא שמנו לב באמת. שתי דקות אל תוך המשימה, אריק נקלע לפיגור הרגיל שלו ואומר "כולם היו ציידים חוץ ממני, הבנתי שאני חייב להתקדם במהירות" ושוב, החץ הבא שלו אפילו לא מגיע למטרה. אולי החומצות חלב בשרירי הגרון שלו הפריעו לו לנשוף. כל הבנות עפו ואיגור חוגג בדרכו המיוחדת  "זהו ניקינו את הזוהמה". בסיומה של המשימה איגור ועידן נשארים אחד נגד השני, עידן מנצח וזוכה בחמש עשרה דקות טלפון אותם הוא יכול לנצל או לחלוק עם חברי השבט. איכשהו, תמיד עידן מגיע לסיטואציות האלו ותמיד הוא מתעלה מעל המריבות וחולק את כל הטוב הזה עם כולם. כל אחד יקבל דקה וארבעים של טלפון לבית. כרגיל, טוב לב זה משהו שמאוד פוגע באריק והוא אומר "מירית הייתה אחוזת טירוף והתרגשות לקראת הדקה וחצי שלה עם הבית, פחדתי שהאקט הפילנטרופי הזה יציל אותו מרשימת החיסול וישבש לי את התכניות הטקטיות".

 

אלו הם חיינו

 

השורדים קיבלו שיחת טלפון הביתה ואנחנו שמנו לב ש:

 • שמירית החליטה לא לבזבז זמן על בכי אבל בכתה רוב השיחה ושאמא שלה החליטה לא לבזבז זמן על המילה "כפרה" אבל השתמשה בה כל מילה שלישית. "מה נשמע כפרה עלייך? כפרה התגעגעתי אלייך. מקסימה כפרה".
 • שההפקה לא המציאה את זה וארוסה של אנסטסיה הבטיח לה שכשהיא תחזור הם יקבעו תאריך חדש לחתונה
 • שנטע לי אמנם שאלה איפה גבי אבל להבדיל ממה שההפקה ניסתה למכור לנו בפרומו בסוף הפרק הקודם, לא היה מדובר במחזה קורע לב כמו מרקו שמחפש את אמא שלו.
 • שגבי, החבר של נטע-לי, יודע נפש בהמתו והכין לה הפתעה שקוראים לה "בייב". בקיצור קנה לה חבר, בגלל שהוא עצמו תמיד נעלם.
 • שהתפלק לאיגור רגע של חולשה והוא הודה שהוא מתגעגע לאמא שלו ואפילו, אני מקווה שאתם יושבים, התרגש מהשיחה, המאד'ר פאקר
 •  שאיגור התרגש מזה שאמא שלו קרסה. נשמע יותר הגיוני לא? "היא קרסה, פשוט קרסה, התחילה לבכות. היא לא יכלה לדבר. פשוט עזבה את השפופרת, זה מאוד מאוד ריגש אותי".
 • שאבא של עידן, רפי, הוא בעצם החבר הכי טוב שלו וגם עידן הוא החבר הכי טוב של אביו. כיאה לדאווין הקרבי, הם קוראים אחד לשני בשמות המתאימים, דדו ורפול.
 • שלהבדיל אלף הבדלות, יואב וחברתו ג'קי קוראים אחד לשנייה מוץ' ומוץ' מוץ', כמו שתי בחורות, וואלה מתאים.
 • שיואב הוא גבר מוכה. יואב - "אני לא אעזוב אותך יותר". ג'קי - "אתה מקבל מכות אם אתה עושה לי את זה עוד פעם". עכשיו הכל מסתדר לי.
 • שיואב חיכה להישרדות כדי שתלמד אותו אהבה מהי וגילה רגשות בעוצמה אדירה שהוא לא הכיר קודם. זה כמובן הביא אותו לבכות כמו ילדה. ממש טלנובלה ויואב בתפקיד אנטונלה.
 • שעידן מתעלה מעל המריבות במשחק. "השמחה הזאת שגרמתי להם איזשהו רגע של נחת ושל אושר למרות שהם חושבים להדיח אותי מהמשחק זה בסדר. אנחנו בסוף אנשים, אנחנו בני אדם בתוך המשחק ואסור לשכוח את זה".
 • שאריק שכח את זה "מה שעידן ניסה לעשות זה באמת מאוד יפה אבל אותי זה לא קונה. אין מקום לרגשות במשחק הזה. אין לי פה חברים, אין לי סנטימנטים לאף בנאדם".

אש יה גולש

 

במשימת החסינות הפעם, השורדים עומדים על רפסודות בתוך הים והאחרון שיישאר לעמוד על הרפסודה שלו יזכה בחסינות. זו הייתה ללא כל ספק המשימה של אריק. יותר נכון המשימה בה כולם העמידו פנים שהם אריק. איתי עשה אריק ראשון ואמר "הייתי חודשיים בסרי לנקה, גלשתי. הרגשתי שצריך לנצח, שאין אופציה אחרת". כמובן שהוא נפל ראשון, בדיוק כמו אריק. נטע לי עשתה גם היא אריק והודיעה "אני גולשת רוח, אני גולשת גלים, זה הזמן שלי לזכות בחסינות" וכמובן שדי מהר, היא נעזרה בידיים ונפסלה. אריק נפל די מהר גם הוא, הפעם בלי הסופרלטיבים הנלווים (כי האחרים עשו את זה במקומו) וכרגיל התרשם מאלו שיש להם מה שלו מעולם לא יהיה, כישורים מוטוריים "האנשים האלה פשוט דבוקים לרפסודות, חשבתי שבפעם הבאה, גיא יבקש מהם לעמוד על רגל אחת וגם זה לא יזיז להם". אגב, אחרי עשרים דקות, כשאיגור ויואב אפילו לא עשו סימנים של נופלים, הקשו עליהם וביקשו מהם לשים ידיים על העורף, ואחרי עוד כמה דקות ביקשו מהם לעמוד רק בעיגול המרכזי. זה נעשה כי ההפקה לא שמעה על המושג עריכה, במקום להפוך את זה לקרב סיבולת, הקשו עליהם עד שנפלו רק כדי שיוכלו להראות לנו את זה כמו תמיד, בזמן אמיתי, בלי לחתוך. בקיצור, מזל שהקשו עליהם אחרת היינו מקבלים פרק של חמש שעות. בסוף, איגור גובר בקרב עיקש על יואב וזוכה בחסינות. הוא בוחר בעידן ללכת לאי הגלות ועידן לוקח איתו את יואב. בקיצור, בפרק הבא יש גם חסינות לזאבים, גם אפשרות לזכות בווטו וגם סיכוי סביר לפסלון בכיס. בקיצור, שיחזור מדויק, מישהו אמר דז'ה וו?

 

המשפטים של הפרק

 • אריק - "מבחינתי כל הסיפור הזה מצוין. כבר הרבה מאוד זמן רציתי להדיח את גיא, הוא בנאדם חזק והוא מאיים עלי במשחק הזה. זו מבחינתי הדרך האידיאלית שהוא ילך הביתה. מישהו אחר ידיח אותו ועדיין אם אני אגיע לגמר, גיא יצביע בשבילי". על זה נאמר, עצלנים, עבודתם נעשית בידי אחרים.

 

 • נטע לי - "עידן, אנחנו שמחים שאתה איתנו ולמרות ההדחה אנחנו אוהבים אותך ושמחים שאתה פה". עידן - "תעשי לי טובה ילדה, אל תבואי ותחשבי אותי למטומטם ותעשי אותי לצחוק. אני יודע בדיוק מה רשמת ואני יודע בדיוק מי היית מעדיפה שייצא החוצה מהמשחק, אז תחסכי ממני ואל תפגעי לי באינטלגנציה. תתרכזי באוכל שלך, תאכלי אותו ושיהיה לך בתאבון". עידן אומר בוידוי בדיוק מה הוא חושב על נטע לי. אצל איגור זה היה נאמר בפנים ונשמע ככה "יה זוהמה, לכי דחפי אורז".

 

 • הקטע של הפרק - אנסטסיה - "עידן, אם ייצא מצב למיץ אז תגיד לי, אני אבוא לשתות קצת מיץ. עידן, יש מיץ?". עידן - "יש מיץ ואני ואיתי שותים אותו. אין מספיק לכולם, יש רק לשניים ואנחנו הגברים של השבט, אנחנו שותים את המיץ, בזה נגמר הסיפור". עידן, זונח לרגע את האסטרטגיה הבמילא לא מתוחכמת שלו ואומר את האמת וכל האמת בפנים. בקיצור, יצא לו האיגור.

 

 • "זה מתחיל להימאס עלי, נמאס לי מהטפילים האלה שלא עושים כלום, שוכבים על הגב, זוממים להדיח אותי מהמשחק ועוד מבקשים ממני לשמור מיץ קוקוס" - תורת הגזע על פי עידן חביב.

 

 • "הגענו לאיזשהו אי שבעצם לא היה שם שום דבר. בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה, נראה כמו גבעת חלפון אינה עונה ב'. חול וזהו". אריק, הכלומניק, הראשון לזהות את הכלום.

 

 • "וואלה אני חי את החיים שלי ואני זאב בודד ברחובות, בארדו, לא קשור לכלום, לא קשור לאף אחד, אין לי תבנית שאני שייך אליה. מתישהו צריך כאילו להפסיק להיות כזה ולהתחיל להתקרב למה שיש לך וכל מה שיש לי זה את המשפחה שלי ואת אמא שלי. הגם בארזים נפלה שלהבת? איגור, נהיה לנו כוסית רגשנית.

 

 • איגור כועס על אופיר כי הוא חושב שיש לו את פסלון החסינות והוא לא אומר להם את האמת. הוא כמובן מחפש בתיק שלו ולא מוצא ואז הוא לא מצליח להתאפק ומתעמת איתו. אופיר - איפה עוד יכולתי לשים את זה? איגור - "אולי אתה דוחף אותו לתחת שלך? מאיפה לי לדעת". זה רק אני או שאיגור מת לעשות חיפוש גופני חודרני על אופיר? גיי מאדר פאקר.

 

 • "אתה רוצה לעזוב את הספינה הטובעת שנקראת "בני בארו לשעבר", בוא איתי עכשיו, בוא נעשה פוטש". אריק משתמש במטאפורות של איגור לגייס את אופיר לצידם.

 

עד כאן להפעם, כאמור בפרק הבא עידן אולי לוקח איתו את המשחק. שייקח ויחסוך את ההתשה הזו מכולנו...

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מי שכתב את זה הוא זוהמה מהלכת
המלך 06.04.09 (15:32)