מס' צפיות - 665
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 24 - ההפתעה מוגשת לכם בחסות...
ההפתעה של אתמול מוגשת לכם בחסות משרד ההפקות אבוט-רייף-המאירי, המתמחה בהשחתת פורמטים זרים. סימבה משלם את המחיר והולך הביתה. במקביל, דוקטור סנייק מציג פיצול אישיות מדאיג. סיכום הפרק בפנים...
מאת: טמיר כהן 26/03/09 (10:26)

הפתעה שנולדה בחטא
 
נתחיל בתשדיר חסות קצר: ההפתעה של אתמול מוגשת לכם בחסות משרד ההפקות אבוט-רייף-המאירי, המתמחה בהשחתת פורמטים זרים.
 
הפרק של אתמול היה אמנם פרק ההדחה הכי מעניין עד כה, אבל מבחינתי לפחות יש עליו כתם גדול. ההפתעה, או ה-blindside, כפי שאוהבים לקרוא לזה בגרסת המקור, הוגש לכם בחסותה של ההפקה. את המתמטיקה של יחסי הכוחות במשחק, קיבלנו גם מיואב במועצת השבט. הוא הסביר שהבגידה של הבנות שינתה את מאזן הכוחות בשבט משבעה מול שלושה לטובת בארו ברגע האיחוד, לשישה מול ארבעה אחרי שכל הבנות חברו לשלושת בני קניבה המקוריים. במצב רגיל, רוב של שישה מול ארבעה מכריע את הכף והדרך היחידה לשנותו הוא להצליח לשכנע שני שורדים לעבור לצד שלך. כבר ראינו את זה קורה בהישרדות המקורית והרבה הפתעות כגון זו שראינו אתמול, התממשו בעקבות יכולת שכנוע וחריפות אסטרטגית. אבל ההפקה הישראלית לא נותנת לדברים כאלו להפריע לה להגן על עידן חביב, חביב ההפקה. ההפקה מצאה את עצמה בסיטואציה בה כל הפרק ידוע מראש ועידן או איגור הולכים הביתה, ההפקה ידעה שאי אפשר לסמוך על היכולות האסטרטגיות הבלתי קיימות שלהם במסגרתן איגור מנסה לרצות את הבנות באמצעות קללות ועידן מבקש מהן יפה שיעזרו לו ומתעצבן שהן לא קופצות על המציאה. ההפקה ידעה שאין לה שום בעיה לסדר את העניין או למכור את המשחק ושאנחנו, הפראיירים בבית, נשכח את זה במהרה, כי וואלה, הייתה אחלה הפתעה ולכן גם אחלה פרק. בידעה זאת, ההפקה סידרה לשבט בארו, הזדמנות להפוך את הקערה, עם אתגר וטו ופסלון חסינות אישית. נכון, אף אחד לא הבטיח שהם ישיגו את שניהם, אבל גם זה הרבה יותר מאשר היה להם ביד לפני כן. מה נשאר לומר? השבט אמר את דברו, אתם צריכים ללכת הביתה. העובדה שהם מפיקים גם את העונה השלישית, מבחינתי היא סוג של כרוניקה של מוות ידוע מראש.
 
 פיצול אישיות
 
אריק, הידוע בכינויו דוקטור סנייק, גילה הפעם שהוא לא סתם ערמומי, יש לו פיצול אישיות קשה. חצי ממנו הוא רופא מוגבל, ילד כאפות שרק רוצה להיות מקובל וחצי ממנו הוא נחש, שחושב שהוא חזק, נפלא, חתיך ואסטרטג על או בקיצור, עיוור ליכולותיו האמיתיות. מכאן גם הבאתי את הכינוי שלו דוקטור סנייק. אתמול ראינו את פיצול האישיות שלו מפציע באי הגלות, אליו הוא בחר לקחת את מירית בטענה כי "אני ומירית כמו זוג נשוי במשבר, אנחנו צריכים לעבוד על הקשר שלנו ואי המתים זה המקום האידיאלי בשביל זה".
 
דקה אחרי שהרופא המוגבל אמר את זה, ראינו את האתגר בו החצי השני של הדוקטור, מיסטר סנייק הרים את ראשו. במסגרת האתגר היה צריך לאסוף דליים מלאים במים עם מוט במבוק ארוך ולנווט איתם בתוך מבוך של עמודים. הרופא המוגבל כמובן נכנס מיד לפיגור שאי אפשר לסגור אחרי מירית שלא רק נמצאת בכושר, אלא גם חזקה ממנו בהרבה, כמו כל הבנות. מירית אפילו אמרה "המשימה הזו לא מפחידה אותי בעיקר כשאני מתמודדת מול אריק", אבל מיסטר סנייק לא ייתן ליחסי הכוחות הברורים לעצור אותו ולכן הוא החליט לשקר, אמר שמירית הפילה את הדלי שלו (בעוד היא הפילה דווקא את שלה) והלך והפיל בכוונה את אחד מהדליים שלה כדי להבטיח את ניצחון דוקטור סנייק באתגר. זה היה מצחיק לראות איך הרופא המוגבל רוצה לקרב אליו את מירית, אבל החצי השני שלו גורם לו לשקר ותוקע לה סכין בגב במהלך המשימה. איך אמר הסנייק "שמעתי את גיא אומר משהו על קרב הגון, דבר אחד הבנתי, אם ה"קרב ההגון" הזה הולך להימשך אני הולך להפסיד פה שוב".  הרופא המוגבל עוד חגג ואמר משהו על זה שזה מוכיח שגם הוא יכול לנצח את מירית ואני מוסיף, אבל אני אצטרך לרמות בשביל זה (מיסטר סנייק יצטרך).
 
כאילו זה לא מספיק, המשימה זיכתה אותו ברמז למקום הימצאותו של פסלון החסינות שממילא הוא התכוון לשתף עם מירית כדי שתעזור לו לחפש (פתאום הוא מודע למוגבלותו?). המוגבל אומר "אני חייב לקחת את מירית איתי כדי לחפש את הפסלון גם בגלל שהאינטואיציות הנשיות לה עובדות לא רע ובעיקר כדי לחזק את האמון בינינו שהצלחתי לבנות מחדש". המשפט הזה מחזק את טענתי שמדובר בפיצול אישיות של ממש. אין מצב שהרופא המוגבל היה מדבר על קרובה של מירית, אם הוא היה יודע איזה סכין מיסטר סנייק תקע לה בגב רק לפני דקה.
 
בלילה הפיצול המשיך, הרופא המוגבל הזמין את מירית לישון איתו בכפיות בשק השינה ליחיד, בו הוא זכה כפרס על נצחון באתגר ואמר "אני חושב שבקופסת סרדינים יש יותר מקום לדולפין להכנס שם מאשר לי ולמירית בתוך השק שינה הזה" ואילו מיסטר סנייק מיד הסביר לנו מה הוא ראה "פתאום התחלתי לשים לב לכל המימדי גוף העצומים של מירית. מי שם לב שלמירית יש אגן כל כך רחב? אבל יש לה והאגן הרחב שלה פשוט מתח את השק שינה והדביק אותי אליה". נשאר רק לומר שכנראה שני החצאים של אריק, הדוקטור והסנייק שניהם הומואים למהדרין, אחרת הוא לא היה מתלונן.
 
מהפך
 
אתגר הוטו הגיע וגילינו יחד עם השורדים, שבגלל שיש פער של שני שורדים לברית של קניבה, אתגר הוטו לא רק ייתן למנצח אפשרות לבחור מי לא יצביע במועצת השבט, הוא גם ייתן יתרון כלשהו לארבעת השורדים שיסיימו במקומות הראשונים. זוארץ אמר בתחילת המשימה שיצטרפו אליהם למשימה חברים חדשים ומיד אריק נבהל "אוי ואבוי, בשבקין חוזר שוב". גם אנחנו היינו רוצים לקוות שזה ייקרה אבל לצערנו אנחנו לא טפשים כמו אריק. בינתיים מסתבר שאמנם לא מדובר בבשבקין אבל גם החברים החדשים, נמוכים, שחורים, שעירים ודוחים - עכבישי טרנטולה יעני ארסיים (קשה להאמין שהיו לוקחים סיכון כזה). האתגר עצמו היה סוג של משחק "פלונטר" בו צריך לגעת  עם הרגליים, הידיים, הראש ואפילו הבטן (שלא נגעה !) במספר צבעים שזוארץ חשף. הטרנטולות שוחררו על הלוח כדי להפריע לשורדים. בסופו של קרב עיקש בו כולם עפו מהר, עידן הגיע ראשון, איגור שני, יואב שלישי ואנסטסיה רביעית ואז גילו לנו שהם יקבלו רמז לפסלון חסינות שמוסתר ליד המחנה שלהם, או בקיצור, הזדמנות לבארו ששלושה מחבריה קיבלו את הרמז, לשנות את יחסי הכוחות. הפעם הם הפגינו חוכמה רגעית ובצעד נבון והצמידו את עידן לאנסטסיה כדי לוודא שהיא לא תמצא אותו בעוד איגור ויואב חיפשו וגם מצאו את החסינות ועכשיו נשאר רק לנחש מי הולך להיות מודח על ידי קניבה ולתת לו את הפסלון. עידן מיד הכתיב את התשובה "אני על הכוונת, אני נמצא במרכז סיר האורז, אני לא נדבק לדפנות, אני לא יודע אם עוד שנייה אוכלים אותי או שאני נשאר". אי אפשר להאשים אותו על המטאפורה, רעב הבחור.
 
במועצת השבט אפרת הגיעה בתור המושבעת הראשונה. גם כאן המשיך הריב בין נטע לי ואיגור ומרחו אותו על כל מועצת השבט בויכוח מי יותר שקרן ומי יותר לכלכן ובעיקר על הבגידה של הבנות בבני בארו. יואב דיבר ברהיטות על סגנונות משחק שונים בו הם מתנהגים כמו גברים ומקיימים הבטחות והבנות וקניבה ממשיכים רק לחשוב שזה "רק משחק" ואפשר לשקר ולבגוד ולרמות. אגב, אני מסכים עם קניבה אבל ממש נהניתי ששוב נתנו ליואב להסביר משהו ברהיטות הידועה שלו. אריק סיכם את זה יפה "אני לא קראתי בספר החוקים של משחק הישרדות, שכשאתה רוצה לעשות איזשהו פוטש או איזשהו מהלך טקטי, אתה צריך לעדכן אנשים מסויימים לפני שאתה עושה את המהלך. זה המשחק". צודק, אבל איכשהו אחרי שאריק אמר את זה, היה ברור שהכל הולך להתמוטט על קניבה. אפרת קיבלה הזדמנות לשאול ונקמה בנטע-לי כששאלה אותה איך היא הצטרפה לגיא שידוע לכל שקרא לה בכינויי גנאי כמו "חזירה". האמת, זה היה כל כך נמוך שזה הצחיק.
 
לפני ההצבעה עידן בחר בגיא שלא יצביע ובגמר ההצבעה איגור (למרות שהראו לנו שהוא מתלבט וחושב שאם ייתן את הפסלון לעידן הוא יעוף) הוציא את הפסלון, נתן אותו לעידן והשלים את המהפך. גיא עף ואנחנו זכינו לתקריבים משמחים על הפנים הנפולות של אריק ונטע-לי, איזה עונג. חבל רק שהיה צריך התערבות מגעילה של ההפקה כדי להגיע לרגע כזה מוצלח ומהפך מפתיע. 
 
המשפטים של הפרק
 

  • "אמרתי לו ההצעה שלך לא אטרקטיבית. היא לא מחוברת למשחק. תביא לי רובה ואני אירה לעצמי ברגל". אפילו גיא שם לב לאיכות האסטרטגיה של עידן.
  • "הם הרגישו די בטוחים בעצם הקרב שלהם מולנו. באיזשהו מקום הם הרגישו שניהם כאילו השמש זורחת להם מהתחת" - עידן על גיא ואיתי, האם הוא ידע מה ההפקה מבשלת?
  • "קמתי עם צלעות סדוקות, פשוט ככה. ברחתי מהשק שינה וחיכיתי שמירית תתעורר". אריק מסכם את הלילה עם מירית, זה מה שקורה שנותנים לכוסית לשכב עם מדריכת אירובי.
  • "לא ידעתי מי יותר מסוכן על הלוח, הטרנטולות או חברי השבט האחרים"  - אריק, מפחד, אלא מי.
  • "אני אפתח עלייך שולחן שבדיוק כולם יראו בארץ מי את באמת, מי הנחש פה" - איגור, מאיים להרוס את המוניטין הנפלא כל כך של נטע-לי. איזה מוניטין ואיזה נעליים, פלא שהיא אמרה לו שהיא לא מפחדת?
  • "אני לא יודע אם אני יכול לסמוך על אנסטסיה, כי היא יחסית סתומה, יש סיכוי שהם פשוט עבדו עליה". גיא, בתגובה לטענה של אנסטסיה שבארו לא מצאו את הפסלון, אומר את מה שכולנו כבר יודעים.

בפרק הבא איגור רב עם אופיר ושוב גורם לצרות לשבט שלו כי אופיר מנסה לעשות ברית נחשים עם אריק. ונטע-לי הגיבורה של התכנית, מקבלת טלפון הביתה, מדברת עם אמא שלה ולא מבינה למה גבי לא שם? איפה גבי ילדים? עיזרו לחזירה למצוא את חברה שנמלט על נפשו...

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר