מס' צפיות - 333
דירוג ממוצע -
נתניהו וגלגל ההצלה לברק
מאת: kalligula 25/03/09 (23:27)

מי שמכיר אותי , יודע שאני לא חסיד גדול של אהוד ברק וזה בלשון המעטה, יותר מכך אני חושב גם שהוא לא שר בטחון כ"כ מוצלח כפי שהציגו אותו , נהפוכו, עיין ערך תוצאות מבצע "עופרת יצוקה" שרק היום מתבררת התמונה האמיתית שלמעשה לא תאמה דבר ולא שינתה דבר, בניגוד גמור לתשבוחות וההלל שעשתה התקשורת לברק במהלך ובסיום המבצע, אבל זה היה משיקולים אחרים שיותר קשורים לטרום בחירות ולא עניני נטו.

 

אהוד ברק ומפלגתו ספגו את המפלה הגדולה ביותר בהיסטוריה של מפלגת העבודה,מפלגה שהובילה את המדינה מיום הקמתה, וכמעט לאורך כל ההיסטוריה של המדינה שלנו היתה המפלגה הגדולה ביותר, או מקסימום שניה וגם זה לא בפיגור גדול מהמובילה.

 

מפלתה של מפלגת העבודה היתה כפולה ומכופלת בבחירות האחרונות, היא גם סיימה רביעית במרוץ עם 13 מנדטים!!!, מה שהיה אמור לשלוח אותה לספסלים האחוריים בכנסת ע"מ לבנות את עצמה מחדש, כפי שעשו נתניהו והליכוד אחרי הבחירות האחרונות, ולשמש כאופוזיציה ואלטרניבה בבחירות הבאות.

 

כאן נכנסה לתמונה הגברת ציפי ליבני ומפלגת האופורטוניסטים שלה קדימה, וטרפה לברק והעבודה את כל הקלפים, כאשר החליטה לא להכנס לממשלת אחדות עם נתניהו משיקולים זרים ובעיקר אגו נפוח, ואלא להשאר באופוזיציה ולהובילה.

 

במצב הענינים המגוחך מבחינתו של ברק איזו אופציה נשארה לו? לשמש גלגל חמישי באופוזיציה? מהספסלים היותר אחוריים מאחוריים ? כאשר את כל הקרדיט על פועלה של האופוזיציה במצב הנתון, מן הסתם ילך לליבני ומפלגתה שהיא היא מובילת האופוזיציה, ומפלגת העבודה משמשת כסרח עודף בערך כמו מרץ, ובבחירות הבאות ליבני תשאר האלטרנטיבה ואז זכות הקיום של העבודה יוטל בספק, הלוא ציפי ליבני שינתה את דעותיה והפכה להיות יותר יונה מאהוד ברק עצמו.

 

בתסריט האופטימי מבחינת ברק במצב הנתון, הרי אין לו ולמפלגתו כבר מה להפסיד, הסיכוי היחידי שנותר הוא להכנס לממשלת נתניהו, להצליח להתמודד עם המשבר הכלכלי ,ואולי האיום האירני, להמשיך לקיים דיאלוג עם הפלשתינאים, שיחד עם הפטרון החדש בבית הלבן, לא תשאר ברירה לנתניהו ,ואולי אף להשיג שלום עם סוריה, ואז מפלגת העבודה תצא המורווחת הגדולה מהסיפור כי למעשה היא היא הסמן השמאלי בממשלה, ומן הסתם תהיה בין המובילות בתהליכים הללו.

 

זו אולי תהיה נקמתה המתוקה של מפלגת העבודה בקדימה , ויביא לריסוקה של האחרונה ואף להיעלמותה. לסיום רק אומר שהתנהלותם של עיתונאים מסויימים, כמו בן כספית עמנואל רוזן ועוד רבים ו"טובים" היא התנהלות מחפירה, מבזה, צבועה ובעיקר מתחסדת, חבירתו של ברק לנתניהו שנוא נפשם, טרפה להם את הקלפים והיום הם משתמשים בכל במה וטור להשמיץ , לתקוף,לגדף בצורה בוטה ולא ענינית.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר