מס' צפיות - 616
דירוג ממוצע -
האח הגדול VIP, פרק 8 - פרצופה של המדינה
בומבה לפרצוף של בומבילה שאמרה משהו על מנחם וזה חזר אליה כמו בומרנג. הדחה מפתיעה ושני מטורללים שנשארו במשחק ועוד אחד שהאמת שלו, או יותר נכון חוסר האמת נחשף. כל הפרטים בפנים.
מאת: טמיר כהן 25/03/09 (14:44)

בומבה לפרצוף של הבומבילה
 
בהדחה הקודמת מאיה בוסקילה אמרה שהעובדה שמשאירים בווילה מישהו רע כמו מנחם בן זה פרצופה של המדינה. אתמול האמירה הזו התפוצצה לה בפרצוף כשהשאירו שוב לא רק את מנחם אלא גם את הקוקייה הגמדית, פנינה טורנה שהוכיחה בשבוע האחרון שהיא הרבה יותר מטורפת ממנחם. אי אפשר היה שלא להיות מופתעים שאמיר פייגל'ה והבומבילה עפו אתמול ולא הגיעו לגמר, בניגוד לכל הציפיות. ל"קשת" זה סידר את ערב ההשקה של ערוץ 24 המחודש, משום שהרבה יותר טוב לארח שם שני זמרים באולפן השקוף מאשר את מנחם בן למשל או חס וחלילה את דודי מליץ, מה הם כבר היו עושים? מדקלמים שירה או מקפיצים קוקטיילים בשידור חי. ואם דוגמנצ'יק היה מועמד ועף, מה הוא היה עושה, קופץ משולשת לתוך החלון?. בכל מקרה מדובר בתוצאה נוחה מאד להפקה, גם ההפתעה הגדולה וגם האירוח בערוץ 24 ותסלחו לי שאני לא מצטרף לתיאוריות הקונספירציה בנושא.
 
אפילו מנחם, מלך האמת, אמר במהלך השבוע, ברגע נדיר של פרגון, לאמיר ומאיה, שהם בטוח נשארים כי הם "פופולאריים, צעירים, מקסימים וכוכבי נוער בצדק". לדעתו של מנחם המודחים יהיו דודי,פנינה או הוא עצמו. כשחושבים על זה, ההדחה של אמיר ומאיה אתמול מוכיחה שהפופולאריות מביאה אותך עד גבול מסוים ומה שחשוב זה העניין שיוצרים בווילה. אמיר הפסיק להתעמת עם מנחם והוא ומאיה ניסו לשדר מתיקות לכל עבר. מאיה דיברה על פרצופה של המדינה ושכחה שאנחנו מדינה של בירוקרטיה, עצבים, גסות וצעקות, בטח בשכונת הריאליטי שלנו ולכן לא פלא שהקוקייה המשוגעת שרדה. את הישרדותו של דודי, אני עדיין מתקשה להבין משום שבפרק הזה ראינו שוב כמה הוא צבוע לגבי מאיה, כשהפעם הוא קטל אותה בעצמו עם פנינה, חשבתי שהוא הבטיח לא לעשות את זה. אחרי שהוכח שעניין בווילה גובר על פופולאריות לפני הכניסה, עדיין לא ברור לי מה כל כך מעניין בדודי. גם אם הוא יותר אמיתי, זו אמת לא מעניינת במיוחד. אגב, גם לגביו וגם לגבי פנינה, אני תוהה, מי מוכן אשכרה לשים את כספו ולהצביע להם בהמוניו. כשחושבים על זה ככה, ההפתעה גדולה עוד יותר
 
אין לי בעיה עם ההדחה עצמה, כי אמיר ומאיה ניסו להעביר משהו מתקתק ומתנחמד מדי וגם אם זו לא הצגה, זה די משעמם לאורך זמן. הבעיה היחידה שלי עם ההדחה היא המסר שעמנו המקסים והמופלא שלח לפנינה. הבחורה המשוגעת הזו עוד תחשוב שאוהבים אותה ויש לי תחושה שמסכנים כל אלו שנשארו איתה שם לשבוע האחרון. אגב, כבר הבוקר היא אמרה "אני ודודי לא רוצים להתקלח כי אנחנו לא רוצים לשטוף את הניצחון מעלינו". בקיצור, הוא שאמרתי.
 
דודי יורה
 
לכל מי שחשב שעד כה דודי היה אצילי ולא הסכים להתלכלך על מאיה או להעמיד אותה להדחה, בא הפרק של אתמול וסתם את הפה. קבלו מקבץ קצר:

 • "אני באמת חושב שכולם נתנו פה את עצמם כי אין ברירה, אחרי איזשהו שלב, אתה נותן את עצמך אבל יש אנשים שה"עצמם" זה הצגות כל הזמן, גם ביום יום. הגרוע זה לא שהבנאדם עושה הצגה בשבוע הראשון, זה שפתאום אתה קולט שההצגה זה בנאדם". ואני שואל, כמה שנים עם הבנאדם רק עכשיו הבנת? ומזכיר לדודי שיש אנשים שה"לא הצגה" שלהם ריקה מתוכן ומשעממת, כמוך למשל.
 • "אני לא מאשים אדם בזה שהוא מנהיג, אני מאשים את ההמון שהולך אחריו. זה הכי פתטי להיות נגרר". בעודנו תוהים אם הוא דיבר על מאיה או אמיר, פנינה עונה לו "אתה יודע, אתה חיית איתה, אותי היא לא הייתה יכולה לגרור בחיים". נשמע קצת כמו מה שאמרתי לו בציטוט הקודם (כמה שנים עם הבנאדם רק עכשיו הבנת?) אבל בעיקר, שם את דודי במקום היאה לו, נגרר.

 
דודי יכול להמשיך ולומר שהוא בא לקדם את העסק שלו, השורה התחתונה היא שבלי מאיה לא היו מזמינים אותו, הוא תופס על זה טרמפ וגם יורק לבאר שמשקה אותו. גם זה מותר, אבל לפחות שלא יתיפייף ויגיד שלא ולפחות שיפסיקו לזהות אותו עם איזו אמיתיות מעושה. מאיה רצתה להדיח אותו כמה פעמים כי הסיטואציה הייתה לא נוחה מבחינתה אחרי הכתבה מלאת הרפש אליה הוא התראיין שבועיים לפני הכניסה לווילה. אפשר להאשים אותה? שורה תחתונה, אתמול אחרי שהיא יצאה, היא אמרה במפורש שהוא עדיין יקר לליבה.
 
כל אחד והטרללה שלו
 
אחרי המריבה המתוקשרת בפרק הקודם בין מנחם לפנינה, שלחתי את שניהם לקבל טיפול ביחד. בפרק הזה שהוקדש בעיקר להדחה ולנאומים שלפניה, קיבלנו שוב הצצה לטרללה הפרטית של כל אחד מהם.
 
פנינה מדבר עם המצלמה (מי אמר מנחם) : "העמידו אותי להדחה כי לא ממש אוהבים אותי פה בבית והאמת היא שאני גם יכולה להבין אותם כי לא ממש קל לחיות איתי. אני מקסימית והכל ויפה ויפית, אבל לא קל, טוב, דודי מאוד כועס עלי כי אני חופרת לך ולא לא" חופרת? מדברת עם המצלמות? משתמשת במילה מקסים? אם לא הייתי רואה את זה, הייתי יכול להישבע שזה משפט של מנחם.
 
פנינה נשאלת על משמעות הזכייה בגמר בשבילה ומספרת "אני לא יודעת להפסיד, אני אף פעם לא הכנסתי את עצמי לסיטואציות שבהן אולי אולי אני אפסיד חוץ מכשאני משחקת מונופול, אז גם לפעמים יוצא לי לרמות כי אני לא רוצה להפסיד". היא מוסיפה שזה יהיה רגע מאושר ממש כמו החתונה שלה עם דודי. יש לי תחושה שהעובדה שפנינה תחזור הביתה ותקופת החופש של בעלה תיגמר, תהיה עבורו דווקא רגע עצוב אבל איך אומרים, בכל שמחה מהול גם עצב. בנאום השכנוע של הקהל פנינה מזהירה אותם שאם היא עוזבת, היא לוקחת איתה את כל הדמויות... הדודה שמבשלת, מוניק מקרב סכינים, ז'ניה ומזכירה לנו שוב שמדובר בקוקייה גדולה מהחיים, משוגעת.
 
מנחם לעומתה לא חוסך את משנתו מאיתנו. הפעם הוא אומר "אני הדמות הכי משמעותית בבית בהרבה מובנים. אני לא סלב כמו מאיה, שימי, קורין ואמיר אבל אני בכל זאת סלב מסוים על פי דרכי, זאת אומרת מספיק כדי שכניסה שלי לבית תהיה מוצדקת. הדבר שאמרתי הוא לא נכון לגבי פנינה ודודי לכן הם לא מסוגלים לזכות בשום אופן. זה יהיה פשוט מין לעג למושג הvip, הם גם לא יעשו משהו משמעותי עם התואר הזה של "הזוכה באח הגדול". אני לעומת זאת מבטיח שזכייה באח הגדול תשמש לי מנוף עוד יותר גדול לגלגול הדברים אז אני מקווה שבעקבות זכייתי באח הגדול או שאני אקים מפלגה או שיצרפו אותי לאיזושהי מפלגה כי אני באמת, ענייני העיקרי הוא פוליטיקה. לדעתי יש לי סיכוי גם להגיע לגמר וגם לזכות גמר. אני רק תוהה למה אחרי שהוא כבר לטש את עיניו לתפקיד המשיח, הוא מסתפק בלהיות פוליטיקאי ותוהה אם הוא מבין שלהגיד את האמת, זה לא אימון טוב לקראת הקריירה החדשה שלו בפוליטיקה. בכל מקרה, ביבי וברק, מנחם מאחוריכם.
 
כאילו זה לא מספיק, מנחם עושה תרגיל שמש המבוסס על פסוק בקהלת "כי מתוק האור וטוב לעיניים לראות את השמש" שבמסגרתו הוא מסתכל ישירות לשמש כל פעם עם עין אחת וסופר עד שלושים. בסוף הוא מכריז "עשינו את פעולת רחיצת העיניים". כיוון שכולנו יודעים מה קורה לאדם שמסתכל ישירות לשמש, אני תוהה אם הוא פשוט רצה לסדר לעצמו כמה ימים בהם הוא ייראה כתם בהיר במקום לראות את פנינה או דודי, האם זה נהיה יותר מדי עבורו?
 
כל הסיפורים הנ"ל רק מחזקים אותי במחשבתי שמנחם ופנינה קורצו מאותו חומר, לא פלא שהם הגיעו להיות באותה קבוצה ועוד יותר לא מפתיע שזה התפוצץ בקול תרועה רמה.
 
שמנו לב

 • שאמיר אשכרה אמר שאריק שרון הוא אחד המנהיגים הנערצים עליו ושהוא אמר פעם "איפוק הוא כוח" וזה הפך למוטו בחייו. מה יש לכולם מפוליטיקה הפעם?
 • שמנחם לא החליט אם הוא יותר חושב שיעיפו אותו או יותר חושב שהוא ינצח בגמר
 • שהחפירות של מנחם הצליחו סופסוף ושימי דיבר מתוך שינה על הרעיון של מנחם שנהפוך למדינה ערבית אם יהיה שלום בגלל התיירים ממדינות ערב שיגיעו לכאן ויקנו נכסים. על זה נאמר פחד אלוהים.
 • שמשימת הפלפל החריף הייתה משהו לא ברור לחלוטין, האם ההפקה נתנה להם לאכול חריף רק כדי לצלם אותם ולהשמיע לנו, מה שהלך למחרת בשירותים?
 • שדווקא הפרידמנים ניצחו במשימה הזו (אמיר/קורין/עדי/גיא) למרות מה שהייתם מצפים ועדי וגיא הגיעו עד כדי הזעה בלתי רצונית ודמעות. לזה אני קורא נחישות. הפרס, כרטיס vip להופעה של דפש מוד בארץ, כמה סמלי.
 • שמאיה ומנחם החליטו להיות זוג במשימה (חזון אחרית הימים) ושמאיה אמרה שלאכול חריף כי זה לא טוב לה לקול אז מנחם הבטיח להתאבד בשבילה על כל הפלפלים. סופסוף אהבת אמת בתכנית.
 • שמאיה הרגישה שמתעללים בהם במשימה ושאלה את מנחם "כל הצדיקים או כל הנביאים היו מעונים?" זה הדליק את מנחם והוא התחיל בחפירות אבל מאיה אמרה לו "סליחה ששאלתי, אני לא שומעת כלום". זה היה ללא ספק התירוץ היעיל ביותר עד כה בעונה, להפסקת החפירה של מנחם.
 • שגם שימי וגם מנחם שיהקו בגלל החריפות (קורצו מאותו חומר?) אבל שימי התוודה שהוא לא אוכל כבר חריף כי יש לו בעיות ביציאות. אני חייב לומר לשימי שזה לא נשמע ככה באותו לילה קסום, יש לומר אוורירי אבל זה גם טו מאצ' אינפורמיישן.
 • שמאיה לא יודעת טאקט מהו אז אחרי שהיא הודחה היא אמרה "שפרה אני מתנצלת, אני מה זה מבינה לליבך עם האוכל, שמנתי, אין דברים כאלו". אותך לגדוד המסרגות.

שמונה דיירים נשארו, בעיקר המשעממים והמשוגעים. כבר אתמול התחילה ההצבעה ולנו סיפרו שביום ראשון מדיחים את שלושת הדיירים עם הכי פחות קולות. מה שאומר שנבואתי שכולם מועמדים התגשמה (לפחות זה אחרי הטעות בניחוש המודחים). ההפקה אמנם ניסתה למכור לנו שהדיירים יופתעו אבל כבר הבוקר, שמעתי את מנחם אומר לשימי שלדעתו ביום ראשון יודחו כמה דיירים עוד לפני הגמר. חריף המנחם הזה, האם זה בגלל המשימה?

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל הכבוד! ניתוח למופת ל"ת
ליאורה 29.03.09 (01:24)