מס' צפיות - 236
דירוג ממוצע -
ברגע האמת, ברק...עמד בלחצים. מהלך חכם מאוד שלו
למרות הביקורת הקשה מבית, ברק ראה את התמונה הכוללת והבין שטובת המדינה לפני הכל. ועשה את המעשה הכי נכון שיכל.
מאת: בריטמר 25/03/09 (07:25)

האמת, לא בדיוק. מאחורי ההחלטה לא עמדו רק טובת המדינה ורצון האזרחים אלא פשוט טריק פוליטי גאוני של ביבי וברק.

עד שברק לא נתן אור ירוק לכניסה לממשלה, לקדימה היה כח עצום- לכאורה המפלגה היחידה מהאופוזיציה שמצעה יכול להשלים עם כניסה לממשלת ימין.

 

לבני נשארה בחזית המפה הפוליטית, וכמפלגה חדשה שבנויה על שלטון, זה היה חיוני לקדימה. כשקדימה בעניינים, משפיעה, למרות שהיא לא בקואליציה, עוד נותר לה סיכוי להישאר במרכז המפה ולהישאר "בעניינים".

 

עם כניסתו של ברק לממשלה היא לא עוד ממשלה צרה, שתהיה נתונה לסחיטות וביקורת, אלא ממשלה רחבה וטובה שלהרבה מהחלטותיה יהיו תומכים גם במפלגות האופוזיציה.

 

זוהי מכת נוק אאוט ללבני- שוב איננה אלא חברת כנסת ממפלגה לא- רלוונטית. טרנד חולף- עבור קדימה איבוד השלטון משמעותו איבוד של לא מעט מנדטים, וכשקדימה יורדת מהבמה כמפלגה היחידה הרלוונטית כמפלגת שלטון לשמאל הישראלי, העבודה חוזרת לחיים. שאף אחד לא ישלה את עצמו- העבודה לא תחזור לימיה הגדולים, פשוט כי העם הלך ימינה והתפכח משקרי העבר, אבל בהחלט תהפוך למפלגת השמאל הגדולה, יחסית כמובן.

 

ברק הוכיח שלמרות שהוא סוס מת מבחינה פוליטית, הוא שועל לא קטן. ואם אפשר על הדרך לסחוט מנתניהו הבטחות (שהוא לא יוכל לעמוד בהן) וכמה ג'ובים וג'ובות- למה לא?! זה הרי הפך לחלק בלתי נפרד מהמצע של מפלגתו.

 

לסיכום, המהלך טוב לכולם, למדינה, לבוחרים, לביבי, לברק, לעבודה, ול"מורדים" של קדימה, שיטענו שהחלטתה של לבני להישאר בחוץ בגלל שטויות, היא זו שריסקה את המפלגה. והיא אכן תרסק אותה בבחירות הבאות, בדוק.

הכותב הוא בלטמר בריטו, חובב ספורט ופוליטיקה שאוהב לפרשן כל דבר בתחומים האלו

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר