מס' צפיות - 420
דירוג ממוצע -
רקוויאם לאמן 2
בשבוע שעבר הלכו לעולמם שני שחקנים אשר תרמו רבות להוויה התרבותית באנגליה ובארה"ב.
מאת: רועי אורן 24/03/09 (18:31)

בשבוע שעבר הלכו לעולמם שני שחקנים : רון סילבר ונטשה ריצארדסון. רון סילבר היה שחקן יהודי אמריקאני אשר הביע עמדות פוליטיות בשבתו כפעיל פוליטי.

 

חייו המוקדמים

 

סילבר נולד ב2 ביולי 1946 בניו-יורק לסוחר בגדים ולמורה. הוא קיבל חינוך יהודי למרות שהשתלם בלימודי הסינית.

                     

קריירת המשחק

 

בשנת 1976 הופיע סילבר בסרטו הראשון בשם "טאנל ויסיון" בין השנים 1976 -1978 שיחק בסדרה "רודה" אשר הביאה לתודעה את ואלרי הרפר. בשנת 1987 הופיע בסדרת הפעולה "סוכן סמוי" כעבור שנתיים שיחק בשני סרטים אשר הביאו עימו לתודעה "שונאים סיפור אהבה"של פול מזורסקי ,ו"פלדה כחולה" לצדה של ג'יימי לי-קרטיס .

 

הוא היה גם שחקן תיאטרון אשר על תפקידו בהצגה של דייויד מאמט זכה בפרס "הטוני" (האוסקר של התיאטרון) ב1988.

בשנות ה2000 הופיע בתפקידי משנה בסרטים וכן היה מועמד פעמיים לפרס "האמי" . בשנים האחרונות לחייו הופיע בתפקידי אורח שונים בסדרות כגון: "חוק וסדר" ו"הארון של וורוניקה". בשנת 2007 לקה בסרטן הוושט  בו נאבק במשך שנה וחצי עד למותו ב15 למרץ 2009 . הוא הותיר אחריו בן ובת וכן את שני הוריו.

 

נטשה ריצארדסון היא בתם של השחקנים ונסה רדגרייב וטוני ריצ'ארדסון וכן היא אחותה של ג'ואלי ריצארדסון. היא הייתה שחקנית בריטית הן בקולנוע והן בתיאטרון וכן היא זכתה פעמיים בפרס ה"טוני" והייתה מועמדת לפרס ה"אמי" . היא הייתה נשואה לשחקן ליאם ניסן והיא נפטרה מתאונת סקי כאשר התגלגלה לאורך המדרון החלקלק. הייתה בת 45 במותה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר