מס' צפיות - 229
דירוג ממוצע -
"במרצ" ישמחו לדשן את ערוגתם בכמה ח"כים פורשים מה"עבודה"
אז יחימוביץ גע..גע..גע.. ופינס הקוזק הנגזל, ובן-סימון ה"ירוק" בלאו-הכי, ביחד עם כבל זה הזמן! והמסקנה: כדאי להיות ש"סניק!
מאת: בעז לביא 24/03/09 (10:24)

"חוק-טבע" קובע: שאם אתה ישר ובעיקר 'צודק' אתה לא פוליטיקאי! לדאבוני כאלה הם הנ"ל (ודומיהם). הבה נבחן קצת את נתוני 'היום', המיפלגה שהקימה את המדינה, שהייתה מעין "הגמונייה" מאז קום המדינה וכלה בסוף שנות השבעים, ואשר כדרך מסורת היתה גם הגדולה במיפלגות ישראל,  מונה נכון להיום - 13 מנדטים, המיפלגה הרביעית בגודלה בישראל , מה היא יכולה עוד לעשות כדי להאריך ולשפר במעט את "איכות חייה"? ללכת לאופוזיצייה? נו בודאי, היא רק צריכה להעיף חצי מבט "שמאלה" לראות את מיפלגת "ברירת -המחדל" שלה "מרצ" ולהבין שאם תנהג כמנהג 'אחותה' זאת, סופה שלא תאותר יותר בשטח בתוך מספר שנים קטן, אפילו לא בעזרת טלסקופ כוכבי.

 

'צדיקי' ה'עבודה', מוטב להם כי ישלחו  מבט נוסטלגי חטוף  לעבר סוף שנות השמונים-ראשית התשעים, ממשלה בראשות יצחק שמיר וב"הנהגת" יצחק רבין מה'עבודה' שהיה אז שר בטחון, הוביל את הלחימה באינתפאד'ה ה-1 ואת מיפלגתו לניצחון נאה ב-1992. ובכלל, גם מיפלגת הרוטצייה פרס שמיר, הייתה אחת הממשלות היעילות בהסטוריה הקצרה שלנו. היא הוציאה אותנו ממצב כלכלי ב"מיץ של הזבל" לפריחה ושגשוג, ואגב, הרבה מאד בזכות שמעון פרס שהיה אז שר אוצר ואחר-כך ראש ממשלה מצליח.

 

אם ה'עבודה' היום, הולכת בעצת שמאלניה  - תועמלני ה-"התאבדות הפוליטית" - לאופוזיציה, וחושבת בשיא תמימותה  שבכך "תשקם את עצמה",  הייתי ממליץ למועצת מיפלגה זאת להחליף לאלתר כמה  ח"כים  חסרי מעוף באנשים קצת "פחות אינטליגנטים" אבל הרבה יותר פוליטיקאים. ובלי שום קשר ל'גחמותיו של ברק' ויש כאלה(זה חוץ עאמעייסה), שתנסה המיפלגה הזאת לשקם את תדמיתה, עוצמתה וסד"כ  ח"כיה דרך הצלחות שריה (העתידיים) ומינופם על-ידי ייחצון  מתאים, דבר שמאד חסר להם בעת שירותם בממשלה היוצאת. ככה בונים מיפלגה, ולא ב'תיסכולי הפסד' תחת הסיסמא השחוקה הולכים לאופוזיצייה.    וקדימה לא הרבה יותר טובה מאלה, רק ששם יש עוד "קצת בשר" לאכול ממשמניה, טרם תעלם כליל.

 

המסקנה מכול זה היא, שכדאי להיות ש"סניק. שם יש פוליטיקאים שיודעים לעשות "הון פוליטי" רק מהסכמים שעשו ערב חתימת הסכמי קואליצייה. והפאראדוכס הגדול ביותר הוא, סיפור אותם שני מליארדים שקוצצו מהם ע"י ביבי בראשית שנות האלפיים לרעת  קצבאות ילדים, חוזרים אליהם בגדול בהסכם הנוכחי  על-ידי אותו איש!  אח..אח.. "איך שגלגל מסתובב לו"..

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כבר חשבתי שנטשת והנה אתה "מכה" מחדש.
קורקוס סמי 24.03.09 (17:13)
2.
להסביר לכבל, שעת לנוסטלגיה ועת לשרוד
י.שמעוני 26.03.09 (08:06)