מס' צפיות - 675
דירוג ממוצע -
האח הגדול VIP, פרק 7 - אמיתות וחצאי אמיתות
על צבועים, משוגעים, מפגשים מרגשים ואשה אחת קטנה ומטורפת. מנחם מתחפש לאיש הטוב בסיפור, זמנית לפחות והויילה כמרחקה. ניתוח הפרק בפרקים, נמצא בפנים.
מאת: טמיר כהן 23/03/09 (17:06)

אמיתות וחצאי אמיתות

 

כולם צבועים במשחק הזה. לא הספיקה להתייבש על הדיו על הביקורת שלי שהסבירה מדוע דודי מצליח ליצור לעצמו תמיד של יותר אמיתי מסובביו ואחרי שפנינה צעקה בקול רם "תראו איך אנחנו נראים" כאילו היא עצמה יותר טובה והנה הפרק הזה גילינו לזוג הזה יש תואר בצבעי טמבור, לא פחות מאשר שאר המתמודדים במשחק. אחרי שכוכי ודניאלה הודחו בשבוע שעבר, אי אפשר היה להחמיץ את השמחה לאיד של דודי ופנינה. מאיה הרגישה שזה מעיד על פרצופה של המדינה והיא רוצה לפרוש, אמיר התלונן שוב על הצביעות של פנינה לגבי מנחם ומאיה התלוננה שפנינה משמיצה אותה מול דודי. מדהים לראות איך מאיה זיהתה בדיוק מה קורה שם בלי שיכלה להקשיב. השבוע יצא לנו לראות יותר מפעם אחת איך פנינה ששונאת את מאיה שנאת דם (תיכף נגיע גם לסיבות לכך), משמיצה אותה וצוחקת עליה עם דודי והוא צוחק בהנאה. כאשר מסתיימת הצלייה של מאיה על הגריל, דודי אומר שהוא לא הולך להתלכלך עליה בעצמו. האם לשבת עם החברה הכי טובה שלו בווילה (הגדרה שלו) ולצחקק בהנאה כשזו צולה אותה על הגריל, זה יותר טוב משהוא עצמו יתלכלך? לחשוב כך זוהי צביעות ממעלה ראשונה. הפרק הזה הוכיח לכל מי שחשב אחרת שדודי לא יותר טוב מהאחרים ולדעתי, הגיע הזמן גם שהוא יילך הביתה.

 

אם כבר דיברנו על השנאה של פנינה למאיה, היא עצמה הסבירה שנמאס לה מהצביעות של מאיה שמעמידה פנים שהכל טוב ובעיקר בגלל שהיא נחמדה לכולם. בקיצור, פנינה מתלוננת שמאיה צבועה. ואני שואל, הלא ברור לנו שכולם שם צבועים אז מה החטא הגדול של מאיה? שהיא בחרה להעמיד פנים שהיא נחמדה? אם כבר מעלים הופעה, לא עדיף לבחור במשהו חיובי כמו שהיא בחרה? מה פנינה אומרת? שעדיף להיות אמיתי וגס כמו מנחם בן?

 

"בטיפול"


פנינה השקיע רבות בשבועות האחרונים על מנת לטפח את תדמיתה במשחק כמצחיקנית וכאחת שלא הולכת אחרי העדר בשנאה למנחם, כאילו היא אמיתית, עצמאית ויותר הגונה מכולם. מצד שני, קשה היה לה להסתיר את הטירוף שאוחז בלשד עצמותיה והוא בצבץ לא אחת. הפרק של אתמול הוכיח סופית שהבחורה צריכה טיפול דחוף ושכדאי מאוד שאיך שהיא תצא מהמשחק היא תעמוד יחד עם מנחם בתור ל"מיון פסיכולוגי" או בקיצור, שתרוץ ותקבל טיפול. זה התחיל עוד הכניסה למשחק עם הפחד שלה מ"מדרגות עם רווח" וחוסר היכולת שלה לעשות פיפי, זה המשיך עם התפרצויות של דרמה קווין במהלך המשחק ובפרק של אתמול זה הגיע לשיא. קודם כל זכינו לראות אותה בהופעות חיות מול המצלמה (שוב מאוד מזכיר את מנחם) בהן היא נותנת מונולוגים על עצמה במגוון מבטאים שונים (שוב, על מנת לתחזק את תדמית המצחיקנית). אבל המבטא אינו הבעיה, הבעיה היא שהתוכן תמיד כולל טפיחת שכם עצמית והתייחסויות לכמה היא יפה, כמה היא חתיכה ובעיקר כמה היא עשירה. אפשר לראות בזה סוג של  גרסת פנינה טורנה ל"מונולוגים מהוואגינה", מה? לא ידעתם? השמש זורחת על הוואגינה שלה כל בוקר.
 
קבלו כמה ציטוטים מהמונולוגים מהוואגינה של פנינה טורנה:

 • "אני רוצה להגיד לכל הדוגמניות אחרי שדודי מליץ יאמן אותי כל יום, כפי שראיתם, זה לא חוכמה להיות חתיכה בגיל 20, 25, 30, 35 (בשלב זה היא רצתה לעצור אבל שימי המשיך בשבילה... 40. גדול), 40, 45, אבל 46, לא קונים אותו בשוק עם גוף כזה. אני לא חס ושלום משוויצה או רוצה להשפיע עליכם אבל מי שראה אותי בבגד ים, ראה אותי". מאיה בחצר אומרת בתגובה, "איזה אישה מטורללת" ובעריכה הוסיפו קול של שעון קוקיה, "קוקו". אין מילים.
 • פנינה מתנצלת למצלמה - "מי שרואה אותי בלי איפור, אני אשה יפה מאוד".
 • פנינה מדברת עם המצלמה בלילה - "אומרים אותה בנות בבית, איזה יופי, מסודרת. אחד ככה ליד מיטה שלה, אחד ככה מוצצת אצבע אחד פילוסופיה כן? הרבה פילוסופיה קוראים אותו מנחם, כן? אני רוצה את המצלמה תגיד לי מספיק מדברת, תגיד לי מראש כן, אני הולכת לישון". בשלב זה המצלמה מהנהנת ופנינה פורשת. הנה פנינה התחילה לדבר עם המצלמות, מזכיר לכם מישהו? פלא ששלחתי אותם לעמוד באותו תור לפסיכולוג?

המפץ הגדול

 
ההתרחשות המרכזית בפרק הייתה בלי ספק המריבה המתוקשרת כל כך של מנחם ופנינה. למי שפספס, את הדיירים העיר בוקר אחד שירה החדש של מאיה "נשמתי" ופנינה בתגובה אמרה למנחם "העיבוד לא מקצועי, היא עשתה כבר יותר טוב". מנחם בתגובה אמר לה שהיא קנאית, לכאורה אמירה די שגרתית, משהו שיכל לעבור בשתיקה או בתשובה פשוטה "זו דעתי, אין שום קשר לקנאה", אבל לא אישה מטורפת כפנינה תתן לאמירה כזו לעבור לידה ועבורה זה היה האות להתקף אמוק על מנחם שכלל אמירות כמו "מי אתה שתגיד לי שאני קנאית, זקן מכוער ופתטי שכמוך, מי אתה שתעז על הבוקר להרוס לי את אור היום שלי" וכרגיל בעוד קטע מהמונולוגים העצמיים "כשאתה תצליח בחיים כמו שאני הצלחתי ויהיה לך ממה לאכול ולא תצטרך לאכול את האוכל במקום שהוא חינם, אז אנחנו נדבר על קנאה, כשאתה תגיע לעשירית ממה שאני הגעתי בחיים שלי". אבל זה לא נעצר כאן, התקף אמוק כבר אמרתי והיא עברה לאיומים "עוד פעם אתה תגיד לי קנאית אני סוגרת איתך חשבון". מנחם הקשה "איך?" ופנינה אמרה "תסמוך עלי" מנחם אמר "אני מפחד" והיא סיכמה "אל תפחד, אני לא עושה דברים רעים אבל אני אסגור איתך את החשבון". המצחיק בכל המריבה הזו היה שדווקא בערב שלפני קורין דיברה עם מנחם שיתעל את עצמו לכיוונים יותר נעימים ופנינה השביעה אותו שלא יעז להשתנות. מה שהיא לא לקחה בחשבון זה שגם היא עלולה להיות בקו האש. הקארמה שוב מוכיחה כמה נפלאה היא יכולה להיות. עד כאן החלק של פנינה...
 
אבל כאמור למדנו להכיר את מנחם והוא ממש לא איש שישמור על שתיקה. הוא חיכה לתורו, נתן להתקף האמוק להסתיים ואמר את שלו "את בורה, קטנה, גמדית, יהירה, שוויצרית, נודניק, פטפטנית נוראית, אישה קטנטונת, מלאה רגשי נחיתות. אתה עסוקה בחנופה מהבוקר עד הערב". פנינה עוד נשארה בשלה "אתה מקנא בי? כי לי יש יותר מלך? אתה מדבר על חנופה? אתה הרי מלקק את התחת של כל אלו שהלכת ועשית להם את המוות במשך שבועיים? לך תלקק ת'תחתים. עוד נשארו כמה שלא ליקקת היום. אתה איש עלוב ופתטי אבל אני אסגור איתך חשבון". בשלב זה אני רואה צורך להזכיר לכם שהוא בסך הכל אמר לה שהיא מקנאה במאיה.
 
זה עוד נמשך בכמה רעשי משנה בהמשך היום אבל פנינה גם פרצה בבכי וביקשה לפרוש כי נמאס לה להתמודד עם האיש חולה הנפש הזה (זה שיעמוד איתה באותו תור בסוף המשחק, זוכרים?). אחרי שהבאתי את העיקר, נשאר לי רק לומר שהצופים אינם טפשים, כולם ראו בדיוק מה הוא אמר לה ואמנם לא חשבתי שאני אי פעם אומר את זה, אבל מנחם יצא פה גדול. אין אני בא להצדיק את הגסות שלו כלפי אנשים, אבל הוא לא אמר לה שום דבר נורא, בנאדם נורמאלי היה עונה בפשטות לטענתו של מנחם, אבל כאמור לא מדובר פה באנשים נורמאליים. גם שימי יצא לאחר המריבה החוצה ואמר לדודי ש"היא התחילה". כאילו אין גבול לצביעות, פנינה נתנה לשאר חברי הבית לחבק אותה כקורבן האחרון של מנחם ותפסה טרמפ על זה שהם לא חשבו לרגע שאולי הכול באשמתה. יש לי תחושה שהצופים לא עיוורים ופנינה תשלם על זה ותודח השבוע.
 
בהמשך פנינה ניסתה לעשות למנחם מנחם והתחילה לשאול אותו על ילדותו ולחפש לכלוך, האם אמא שלו התעללה בו, האם הוא מקנא בסופרים שהוא מבקר, האם השתמשו נגדו באלימות בבית ובעיקר האם הוא שונא אותה כי היא מזכירה לו את אמא שלו, בתגובה לתשובה האלמותית של מנחם שהיא מזכירה אותה כי שתיהן "תופרות נמוכות" איזה מלך. הצלחתי לחבב את מנחם בזכות פנינה ולו לפרק אחד בלבד. אגב, לא בגלל שהוא מקסים או נפלא, פשוט בגלל שהיא גרועה ממנו בהרבה.
 
פסגת העונה

 
לאחר שכוכי ודניאלה בחרו באמיר להיפגש עם בן משפחה, הוא זכה לעשר דקות של מפגש עם בן זוגו ינאי ואנחנו זכינו להצצה על המפגש הזה שנערך בחדר האח הגדול. המפגש הזה היה הפסגה של העונה עד כה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שבצורה טבעית כל כך, בפריים טיים, זכינו לראות זוג גברים מתחבקים ומתנשקים כאילו זה הדבר הטבעי ביותר, משהו שאי אפשר היה לחלום שימצא את דרכו לתכנית הפופולארית ביותר בישראל. אי אפשר להתעלם מהשירות שעשה המפגש הקטן הזה לקהילה ההומו-לסבית ולא. איפה זה ואיפה הסטריאוטיפיות הדי דוחה של לאון. מעבר למשמעות הגלובלית, היה מדובר בזוג אוהב שנפגש והמבוכה הגדולה של ינאי שלא רגיל למצלמות והפנה לחי לנשיקות שיועדו לפיו, היה פשוט רגע רגיש, מרגש וכובש. כל הכבוד להפקה שהצליחה לערוך את זה בצורה תמציתית ומרגשת בלי להתדרדר לשמאלץ והצליחה לגרום אפילו לאדם ציני כמותי להתרגש. אפילו הנאום מלא הסוכר של אמיר לא הצליח לקלקל את הרגע. בקיצור, התרגשתי וזה היה רגע השיא של העונה. אין לי כל ספק שזה יציל את אמיר מהדחה, למרות כל הטעויות שהוא עשה עד כה.
 
המשפטים של הפרק
 

 • "נתניהו, אם אתה שומע אותי, אם מישהו מוכן להעביר לך את המסר, ממשלת אחדות עם לבני, אין אפשרות אחרת. מנחם, יודע את נפשו של העם, גם כשהוא סגור בתוך הווילה.
 • פנינה לשימי - "אתה תימני, תימנים זה כמו אינדיאנים, אין להם פחד גבהים". איך אמר מנחם? בורה.
 • "חבר'ה, אשתי לא מתגרשת ממני". מנחם, גילה את האור בקצה המנהרה.
 • "זה שאתה מסוגל לשבת עם פנינה במשך שעות, מראה שאתה קצת אטום וסתום. אתה מסוגל לשבת עם אישה מלאה עיוותים בלי להירתע ובלי להסתייג ובלי להרגיש אי נוחות". מנחם, שם את דודי מליץ על ספת הפסיכולוג.
 • "אני מאמינה בלבי שאין ילד רע, יש ילד שרע לו". פנינה, שמה את מנחם על ספת הפסיכולוג.
 • פנינה למנחם - "עליתי על משהו, הפליצות שיוצאות לך מהפה, יותר מסריחות מהפליצות שיצאו אתמול מהתחת של שימי".
 • "פנינה, טורנה נראה לי שם המשפחה שלה" - מנחם, סנילי, מעמיד את פנינה להדחה
 • המנשר של הפרק - "אני דאגתי להסתכסך עם כל אחד מחברי המחנה שלי כי אני לא אוהב מחנות ואני לא אוהב נאמנויות שלא בנויות על האמת ועל הצדק בלבד. סיבה נוספת לבידוד שכפיתי על עצמי קשורה לארוחת ליל שבת. חשוב לי הבידוד שלי ואי ההשתתפות שלי בארוחות כדי להדגים עיקרון מאוד חשוב שלאמת יש מחיר ואדם צריך להיות מוכן לשלם את המחיר". אמנם מדובר ממנשר שיוצא ממוחו של אדם מעוות, אבל הפעם הוא אינו מכוון לפגיעה במישהו וכשחושבים על זה, מדובר במנשר מלא גאוניות, גם אם מעוות.

 שמנו לב

 • שמנחם הצליח לריב עם מישהי (פנינה) ולצאת גדול. בהחלט מאורע נדיר
 • שהמשימה בשחקים כללה ארוחה אבל לא ממש ראינו אותה. במקום זה ראינו איך בני המשפחה של הסלבס מתחפשים עם כובע אדום ליוסי מילשטיין שמתחפש לאמא של כוכי.
 • שההפקה לא הביאה אף אחד לבקר את שרונה בלי שום הסבר. התעללות לשמה. איזה גועל
 • שמנחם זיהה את אשתו לפי המכנסיים והנעליים, האם מסתתר פה מטרוסקסואל בגוף של זקן מכוער ופתטי?
 • שמנחם הזיל דמעה בעקבות פטירתה של מרגלית, סבתו של גיא. האיש הזה כנראה לא עשוי מאבן. תנחומי הבלוג לדוגמנצ'יק, שלא תדע עוד צער.
 • שההפקה הוציאה את אבא של גיא מהשבעה על סבתו כדי לעמוד כמו אידיוט עם כובע אדום ואפילו שיחת טלפון לא יצאה לו מזה (כי הבן שלו עוד יותר אידיוט). מהלך דוחה.
 • שלא השמיעו לנו את הפלוץ המדובר כל כך של שימי ולא הראו לנו איך ברח לעדי החלק התחתון (או מה שמוסתר מתחתיו) באחת המריבות עם דודי. ביוטיוב הקרוב לביתכם. אגב כשרות לקוראים, שמעתי שבתכנית של טל ואביעד אמרו שיש שתי גרסאות אחת עם קול גרוע בשם שימי עשה פלוץ והשנייה שנקראת שימי עשה פגז, עם איכות פצצה !)

זמן ההדחה הגיע וגילינו ששוב מאיה מעמידה את דודי להדחה ושהמחנה של מנחם אכן התפרק והם העמידו את חברי המחנה להדחה, מנחם למשל העמיד את פנינה ודודי. בסיום פנינה, דודי ומנחם קיבלו חמישה קולות ומאיה ואמיר שניים וחמישתם מועמדים להדחה. נכון שההפקה מנסה למכור לנו שהנה שני מתמודדים שחשבנו שיהיו בגמר הולכים להיות מודחים אבל לדעתי הפעם דודי ופנינה הולכים הביתה ובשבוע הבא יעמידו את כל מי שנשאר בבית להדחה ואז ניפטר מכל המיותרים, עדי, קורין, גיא ושרונה. אז, שלא יעבדו עליכם....

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר