מס' צפיות - 1228
דירוג ממוצע -
ביקורת מחזמר - ישראל מיוזיקלס - תיאטרון גבעתיים
מאת: elybikoret 22/03/09 (01:11)

"ישראל מיוזיקלס" שכבר הספיק להפיק כמה מחזות זמר באנגלית כגון "צלילי המוסיקה","איש למנשה" ואח' מציג כעת את "1776"מאת שרמן אדוורדס עפ'י ספר מאת פטר סטון. היוזם להפקת המחזמרים באנגלית  הוא ישראל לוטיק שגם משתתף  בתפקיד הראשי של ג'והן אדמס. 1776 מוגדר כמחזמר וזכה בשלושה פרסי טוני וביקורות נפלאות באמריקה.

 

זאת ההפקה הראשונה באנגלית,ולמיטב ידיעתי,גם בעברית בארץ.   1776 מספר את ההסטוריה של הכרזת עצמאות אמריקה והמאבק הדרמטי והאמיץ של 13 המושבות בהכריזן על עצמן כמדינות עצמאיות במסגרת ארצות הברית של אמריקה. הלהקה שמושבה בירושליים מציגה בכל הארץ מאחר ואין לה אולם משלה והיא נודדת ממקום למקום.  

 

24 איש משתתפים בהצגה כאשר חלק גדול מהם גם שרים.כולם משחקים טוב מאוד והקולות מעולים.לצערי לא אוכל לציין את שמות המשתתפים הרבים ואמנע מלהזכירם כלל.   

 

כאמור 1776 מוצג באנגלית עם תירגום לעברית. ראיתי את המחזמר בתיאטרון גבעתיים ושם כמעט ואי אפשר היה לקרוא את התרגום היות ובגלל תנאי המקום המסך עליו הוקרן  היה בצד אחד של הבמה ואם ישבת בצד השני לא יכולת לראותו.בנוסף בגלל בעיה טכנית בהדפסתו היה מרחק בין האותיות המרכיבות את המילה דבר שהקשה בקריאתו המהירה. רצוי לתקן דבר זה כי ההפקה מוקפדת וניתנה תשומת לב לכל פרט ופרט.  

 

התלבושות שהובאו מניו יורק היו מעולות ובהתאם לתקופה. הבימוי הופקד בידי בת שבע קרנט.הוא סולידי, מרתק וקיצבי ביותר למרות כמה סצינות ארוכות מלאות מלל.הבמאית הקפידה לאפיין כל אחד מהגיבורים הרבים איפיון מיוחד המבדיל אותם איש מרעהו וכך אנו גם למדים על אופיים מצורת התנהגותם,דיבורם ותנועותיהם.  

 

הנהול המוסיקלי נעשה ע"י אסף פינקלשטיין.המוסיקה נעימה וקליטה ביותר אם כי אין במחזמר שירים מוכרים. מאחר ו1776 הוגדר כמחזמר רצוי ביותר לקצר בכמה מהסצינות את התמליל ולהוסיף לו שירים נוספים ובמידת האפשר גם כמה מחולות שיעשה את המחזמר חי יותר ובידורי יותר .  

 

המחזמר נותן אפשרות לקהל הישראלי להכיר במקצת את ההיסטוריה של  אמריקה ותפקידם ותרומתם  של אנשים מפורסמים כג'והן אדמס,בנז'מין פרנקלין,תומס ג'פרסון ואח' לעצמאות אמריקה.  

 

לראות או לא לראות: מחזמר שמרכיביו טובים מאוד. מבוצע ומבויים היטב כאשר יש הקפדה על הכל. דוברי האנגלית יהנו ממנו וכן דוברי העברית אם הפגמים בתירגום יתוקנו.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר