מס' צפיות - 361
דירוג ממוצע -
האח הגדול VIP, פרק 6 - מצטמצמים ומשלימים
דודי ומאיה מספקים רגע של אור בכל החושך, מנחם מרגיש שבודדו אותו ורב גם עם ה"מחנה" שלו ושימי משתולל. דודי מקבל צל"ש ואנחנו מקבלים טלנובלה בשידור חי. כל הפרטים בפנים...
מאת: טמיר כהן 18/03/09 (09:45)

מצטמצמים
 
למרות הניסיון של ההפקה לסדר את כל מה שקורה בבית על פי החלוקה לשתי קבוצות, זו של אמיר וזו של מנחם, ההצבעה של הקהל, לפחות לדעתי, אינה מתחשבת בחלוקה זו או אחרת. בסופו של יום נשאלת השאלה איזה מתמודד יכול להביא יותר אנשים להשקיע בו כסף כי אי אפשר לשכוח שהצבעה, עולה כסף. זו בדיוק הסיבה שכבר אחרי הפרק הקודם ניחשתי שכוכי ודניאלה תודחנה והעליתי את האפשרות שדודי יחליף את אחת מהן (להערכתי, הוא היה שלישי מהסוף). דניאלה השאירה מאחוריה תדמית די אוורירית ונבובה ובשורה התחתונה לא הוסיפה עניין. כוכי הייתה עסוקה רוב הזמן בלנקות לבשל ולתת לאמיר גב ולמרות שהצליחה לעמוד הכי בקשיחות מול מנחם (מה שבטח הדליק אותו אבל זה כבר סיפור אחר), לא הצליחה לשנות את העובדה שהיא מוכרת, אבל לא ממש סלב, לא ממש נערצת ולכן גם לא מצליחה להשיג קולות מהבית.
 
משלימים
 
אם כבר הזכרתי את דודי, אני חייב לומר שהוא הצליח להפתיע גם אותי ולגרום לי לחבב אותו, יחסית. הוא הצליח להפגין בגרות ופיקחות יחסית לסובבים אותו והצליח לעבור כיותר אמיתי מסובביו ואפילו לעמוד מול מנחם סופסוף. אני רוצה לומר שבמקרה הזה, אי סלביותו משחקת לטובתו. דודי מליץ אינו סלב, איננו מכירים אותו כלל וכלל מעבר ל"אותו בחור שנגרר אחרי מאיה בוסקילה" ולכן גם אין לו שום תדמית לתחזק, משחק לשחק או דאווין לשמר. בעוד האחרים כל הזמן מרוכזים בלחשוב איך הם נראים, הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולפי דעתי זה מה שגורם לו לצאת אמיתי יותר מהשאר. בכל מקרה מגיעות לו תשבחות על הצורה שבה הוא מתנהל בווילה ועוד יותר על היחס המגונן שלו למאיה, למרות שלפני הכניסה לווילה ציפינו שמשם יבוא ה"דם" במשחק. בלי להיות ציניים, ה"שולם" שלו ושל מאיה אתמול בחדר הוידוי, השיחה הנינוחה על איך דברים נרגעו ביניהם, הייתה אחד הרגעים היפים ביותר במשחק עד כה. הרבה מעבר למה שהם אמרו בחדר, אפשר היה לחוש את זה באווירה ששרתה ביניהם ואת זה אי אפשר לזייף. ניתן בהחלט להתנחם מהעובדה, שאחרי כל המריבות בפרק הקודם, כל המריבות שיבואו בעתיד ותוצר הלוואי בו אשתו של מנחם תקבל שכל ותברח, קיבלנו משהו אחד חיובי ומעודד מכל העונה הזו.
 
גם אמיר ודודי ניהלו ביניהם שיחת הבהרה והצליחו להשאיר את הויכוח הכמעט אלים ביניהם מאחור. אבל אל דאגה, ההמשך לא הולך להיות אידיליה מושלמת, כל עוד מנחם באזור, אפשר בהחלט לסמוך על כך שתהיה גם אש. מזל.
 
 
סיפור הפרק בנקודות
 

 • יום הולדת לקורין והגשם לא מפסיק לרדת. האם אלוהים בוכה על מר גורלה על שנאלצה להיתקע ככה עם מנחם ביום הולדתה? אפילו קורין מודה שזו פעם ראשונה (במאה שנותיה) שיורד גשם כזה ביום הולדתה.

 

 • אמיר מספר לקורין שהוא חלם חלומות נוראים שלא היו לו מאז הודו ושבמסגרתם מישהו מהווילה נהרג אבל נשבע שזה לא היה ההוא. אותי מעניין מה הוא לקח בהודו שגרם לו לחלומות כאלו ולמה לא עושים עניין גם מזה כפי שעשו מהסיפור של עדי על הבאנג. עוד יותר מעניין אותי את מי הוא הרג בחלום? יש למישהו ניחוש?

 

 • "יש צוקים של שפיצים בין אנשים, שאני מנסה לאחות. הימים יעשו את שלהם, יהיה בסדר" - קורין מנסה להפיץ אופטימיות לכבוד יום הולדתה ונשמעת הזויה מתמיד. גם פה אני שואל, מה היא לקחה?

 

 • דוגמנצ'יק רואה את הגשם ומסנן "איזה מזג אוויר מסריח". תתפלאו, אבל אפילו זה לא מקובל על מנחם שחושב שזה בלתי נסבל שהוא לא מעריך את הגשם. בשלב הבא מנחם בטח יחשוב שזה בלתי נסבל שדוגמנצ'יק ממשיך לנשום את האוויר בוילה. מנחם מסכם, "הריח נפלא, מזג האוויר נפלא, לעומת זאת בתוך הווילה יש ריחות בישולים, טיפה דוחים". כדאי שמישהו יסביר למנחם שזה לא ריחות של בישולים, זה ריחות של צביעות ושל שימי, הזבל והאמת, הוא גם בטח מריח את ריח הרשעות שלו עצמו. מנחם צודק, אכן ריחות באושים.

 

 • דוגמנצ'יק רעב ואומר לדניאלה, תעשי לי ביצה ואני אשכב איתך בלילה. התנועה הפמיניסטית מודה לדוגמנצ'יק שהוכיח קבל עם ועדה שגם גברים יכולים להיות זולים במיוחד.

 

 • מנחם ברגע של טאקט שואל את כוכי אם הסיפורים על בעלה לשעבר היו על התקופה לפני שהם הכירו או אחרי. היא עונה שזה אחרי שהם כבר היו נשואים, דניאלה מוסיפה "אבל נחמד להיזכר בדברים כיפיים" ומנחם מאבד לרגע את השליטה ומחמיא לכוכי "אם ככה, את נראית לי נקייה בכל הסיפור הזה". עם הגושפנקא הזאת ממנחם, כוכי באמת עשתה את שלה ויכולה ללכת הביתה.

 

 • מנחם סיים לריב עם כל הקבוצה של אמיר אז הוא מתחיל עם פנינה וכועס עליה שהיא חושבת שהוא צריך את ההגנה שלה. הוא מנסה לשחרר אותה מההגנה עליו והיא ושימי מתעצבנים, היא שמה אותו במקומו, אומרת שהוא חייב לעיסה ושהוא ילד אינפנטיל. לשימי מתנפח הוריד במצח והוא אומר לו "כמה זמן אתה רוצה לדבר על זה? שבע שעות? אי אפשר לעשות תרנגולת כל הלילה.

 

 • בבוקר למחרת מנחם ממשיך בשלו ואומר לפנינה "את ממלאת את העולם במתיקות לא בדיוק אמיתית" שימי ממשיך להתעצבן וצועק עליו "יש לך משהו דפוק בראש, יש לך בעיה נפשית, כשתגיע הביתה תלך לפסיכולוג" ומוסיף "אתה דפוק כמו שניצל". וזועק מול כולם "שיגע אותי... כמו טרקטור". אני לא יכול שלא להתרשם מכך ששימי מצא מטאפורות גם לדפיקות של מנחם וגם לחפירות. מנחם בתגובה "אני אמשיך לחשוב שאתה איש עממי מקסים". מקסים מקסים מקסים, אני מסיים בקריאה למנחם לרענן טיפה את אמרות השפר שלו להפסיק להגיד מקסים, בא לי להקיא מרוב קסם של האיש הזה. גם שימי בוידוי לאח הגדול מוחה שמנחם לא מפסיק לחפור ושהוא מגזים גזם. האם שימי מתעורר ומתחיל לספק לנו את אמרות השפר שחשבנו שהוא יספק?

 

 • דניאלה וואו שגעון ודוגמנצ'יק מתעסקים אחד עם השני במיטה ומשחקים אותה בטלנובלה כשהיא קוראת לו חורחה והוא קורא לה מריה. מישהו מופתע שבעקבות הבחירה בטלנובלה, הפרק נגמר בדמעות כשדניאלה עוזבת?

 

 • בנאומי השכנוע של המועמדים להדחה, מאיה אומרת שוב שהיא מרגישה כמו יוסי בובליל כי היא כל הזמן מועמדת ואני חושב שכדאי שהיא תלמד לספור ושפעמיים זה לא ממש יכול להיחשב כל הזמן. מצד שני בעונה של חמישה שבועות הכל קצר יותר. אמיר אומר שהוא פה בשם האהבה, דודי מבקש אהבה מהקהל וכוכי סתם באה עם חולצה שכתוב עליה "live to love", מרוב אהבה בא היה לי להקיא שוב. שימי מצליח להיות הכי משכנע ואומר "אם נראה להם שאני טוב להישאר, אשאר, אם לא נראה להם אני גר עשרים דקות מפה". שימי הזה, איש פשוט, עממי ומקסים יש שיגידו לא מתחוכם. אי אפשר שלא לאהוב את התכליתיות שלו.

 

 • הקטע של הפרק - צל"ש הבלוג לדודי. מנחם מפריע לו ולדוגמנצ'יק לנהל שיחה ובגלל שפעם קודמת אף אחד לא שמע את מה שהוא אמר (הוא אמר את זה למצלמות בחוץ), מנחם חוזר על הדעה שלו שזה לא לעניין שדוגמנצ'יק השמיץ את הגשם. דודי עונה לו בצורה מרשימה "אז ברמה הנקודתית הזאת, בן אדם בן 60 שמנסה להוכיח ילד בן 19, הוא ברמה יותר נמוכה. מה אתה מנסה להוכיח שאתה יותר חזק ממנו בתשחצים? בחייאת די עם זה". עם כל הכבוד לדודי אני חושב שעדיף שהוא לא ייתן למנחם רעיונות ויש בהחלט סיכוי שמנחם בוידוי הבא ביקש מהאח הגדול חוברת תשחצים.

 

 • מנחם מודה בפני חבריו לקבוצה שאמיר הצליח לבודד אותו אבל לא להשתיק אותו. מעניין שהם לא הבינו מה זה אומר לגביהם (הוא אמר הצליח לבודד). בהמשך מנחם יוצא לנאום מול המצלמות על הבעיות במערכת החינוך שלנו ובעיקר על הבעיה בלימוד קריאה ובלימוד מתמטיקה. כוכי רואה את זה ואומרת "מנחם בהייד פארק". לפחות סיפקה לנו משפט חזק בדרך החוצה.

 

 • אבדו עקבותיה של עדי נוימן בווילה. האם היא התחפשה לשרונה?

 
אגב השמועות אומרות שמנחם הסביר לדודי שהוא חושב שהייעוד שלו זה להיות המשיח הבא. מעניין איך לא הראו לנו את זה?
 
בשבוע הבא, משימת ארוחה בשמיים בגובה חמישים מטר, עוד שני מודחים, משתתף אחד שיפגוש בן משפחה (בצעד לא ברור נתנו לכוכי ודניאלה לבחור מי זה יהיה והם בחרו באמיר כמובן) ועמוס בן דוד ועוד מוזיקאים ייכנסו לווילה לעבוד עם המשתתפים על ערב התרמה לסיום העונה (זה כל כך קרוב שזה מצחיק).

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בטלה-נובלה כמו בפוליטיקה
קורקוס 19.03.09 (07:59)