מס' צפיות - 1041
דירוג ממוצע -
האח הגדול VIP, פרק 5 - עוד לא ראינו דם
משימה גאונית וההפקה מראה לנו רק את המריבות. מרוב מריבות לא רואים את העניין. מנחם במרכז העניינים כרגיל וכשהוא לא, הוא מתרעם. אש אש מדורה ורוב הבית עולה על הגריל. כל הפרטים בפנים...
מאת: טמיר כהן 16/03/09 (09:02)

על מה שלא ראינו
 
לפני שאביא את סיפור הפרק בנקודות, אני רוצה להתייחס באופן כללי להפקה. משימת התחפושות הייתה לא פחות מאשר רעיון גאוני ובמהלכה אפשר היה לפתוח את השידור החי באינטרנט או בערוץ 20 ולהתמוגג מכל רע. אממה, אתמול זה לא התבטא כמעט בפרק ששודר, הפרק כולו הוקדש למריבות, לויכוחים להשמצות לצעקות. אני יכול להבין את זה שההפקה מחפשת את ההתכתשויות משום שהן חלק חשוב בפורמט הזה שמכניס את כולם לכור היתוך מלחיץ, מצד שני כאשר יש משימה שהיא באמת מצחיקה ובאמת מעניינת, היה בהחלט מקום לשלב קטעים נקיים ממריבות כדי שאפשר יהיה ליהנות ממנה ולא רק מהמריבות שהיא יצרה. בקיצור, אני חושב שהפרק אתמול נמדד יותר במה שלא ראו מאשר במה שכן.
 
למי שלא ראה, סופקו לסלבס תחפושות מגוונות וכל אחד מהם בחר אחת בלי לדעת את משמעותה. לאחר שחגגו איתה את פורים, למחרת הם נקראו ללבוש את אותה תחפושת וקיבלו את המשימה. המשימה הייתה לנהל ממלכה שבה יש מלך ומלכה (אמיר פייגל'ה ודניאלה וואו שגעון פיק) וכל השאר הם הנתינים. הם קיבלו את אחד החדרים שם שמו להם מיטת מלכות וכל השאר היו צריכים לשרתם לפי התחפושת שקיבלו. הפלאפון, כוכי, הייתה אמורה להיות אחראית התקשורת והיה מותר למלך ולמלכה לדבר עם הנתינים רק דרכה, הדוגמנצ'יק ושרונה הבלתי נראית התחפשו לאדם וחווה וקיבלו תפקיד של מלבישים, קורין הייתה ליצן החצר והייתה אחראית לבדר אותם ומאיה הייתה הדבורה מאיה והייתה אחראית להכין משקאות וקינוחים. עדי התחפשה לנקניקיה ומונתה להיות השף המלכותי (מה שהיה מעולה כי היא לא יודעת לבשל), שימי התחפש לפח זבל והיה אחראי על ניקיון הממלכה וסידור המיטה המלכותית (מה שהיה מעולה כי הוא באמת זבל ועצלן גדול), פנינה התחפשה לפיה ומונתה לעוזרת אישית למלך ולמלכה ואחראית להגשמת משאלותיהם (מה שהתאים מאוד כי היא באמת מעופפת ומשוגעת), דודי מליץ התחפש לעץ ריח והיה אמור לא לדבר, ללוות את המלך והמלכה לכל מקום ולעשות ריח טוב עם תרסיס שהוא קיבל (זה היה מעולה כי הוא באמת קצת עציץ) ומנחם בן התחפש לאסלה והיה אמור לתקוע בחצוצרה ולהוריד את הדגל כל פעם שהמלך או המלכה רצו ללכת לשירותים ואז היה עליו ללוותם ולדקלם שירים בעל פה כל עוד הם בשירותים (זה היה מעולה קודם כל כי זה קורע, אחר כך כי מנחם היחיד שיכול לדקלם ככה שירים ובעיקר בגלל שמנחם הוא באמת חרא. אין התאמה גדולה מזה)
 
אז מה לא הראו לנו, לא הראו לנו את הארוחות שעדי לא בישלה להם ואיך היא למדה לבשל מפנינה וכוכי כי לא הייתה ברירה כבר. לא הראו לנו גם כמה קשה הייתה המשימה של דודי מליץ כי הוא התקשה לעמוד מאחוריהם כל הזמן ולשתוק. לא הראו גם את ההתחבטות של אמיר ודניאלה לגבי ההפעלה של חבריהם בעקבות כך שאסור היה להם לעשות כלום לבד ואת התסכול שזה יצר (כמובן שהראו לנו את המריבה שזה יצר כשהחבר'ה חשבו שדניאלה יותר מדי נהנית מזה) לא הראו לנו את המתח שנוצר כשמנחם היה צריך ללוות את דניאלה המלכה לשירותים ולא הראו לנו איך המלך והמלכה ניסו לנצל את פיית המשאלות כדי לקבל דברים שאסורים בגלל חוקי המשחק כמו לאפשר לדודי לדבר, לתת לאמהות לכתוב מכתבים הביתה או להקליט מסר לילדיהם ועוד. גם לא ראינו את השירה בקנונים שהוטלה עליהם כחלק מהמשימה. בקיצור, הדברים ה"רגילים" של המשימה היו הרבה יותר מעניינים מהמריבות וללא ספק יכלו לערוך אותם לסוג של מערכון קורע מצחוק אז מה שלא ראינו זה דווקא את אותם דברים פשוטים של החיים בתוך המשימה ולא הדם שכמעט בא בעקבות כל המריבות שנוצרו. אגב, לא מוזר קצת שלמרות שלכאורה הסלבס בחרו את התחפושות, יותר מדי דברים הסתדרו להפקה טוב בבחירות שלהם? שפית שלא יודעת לבשל, מנחם משורר החצר, העצלן הגדול הוא המנקה הממלכתי. מוזר.
 
ועכשיו סיפור הפרק בנקודות
 

 • מריבה מס' 1 - מנחם מתלהב מתחפושת האסלה שלו ומזמין את עדי לשבת לו על ה.... היא כמובן מיד מרגישה כאילו הוא הטריד אותה מינית וכל הבית כמרקחה. מעניין אותי דווקא מה היה קורה לו היא הייתה מבינה את הבדיחה ומיד יושבת לו על האסלה. האם הוא היה מקבל התקף לב והיינו נפטרים ממנו או שהוא היה מוכיח לה שהיא טעתה ומארגן זקפה לשלושה שבועות למרות גילו המופלג. גם את זה כנראה כבר לא נראה.

 

 • מריבה מס' 2 - עוד מריבה שלא ראינו. מנחם שולח את דניאלה להחליף לביקיני ולשבת לידו כדי שהוא יוכל לצטט לה מהתנ"ך. גם היא מרגישה מוטרדת מינית וכל הבנות נסערות. האם ההפקה פחדה להראות לנו את זה כדי שלא יצטברו ראיות נגד מנחם של כמה בחורות שונות, בדיוק כמו בפרשת קצב? כיצד אתה מסביר את זה מנחם שמספר בחורות שונות שלא תיאמו ביניהן מאשימות אותך באותה האשמה? וממה ההפקה כל כך מפחדת?

 

 • מריבה מס' 3 - עדי מתעצבנת כשמטילים עליהם לשיר בקנון את "בשדה כותנה קבוצת שחורים קוטפת" ומעלה את הטענה שזה שיר גזעני ולא נעים. היא הולכת לאח הגדול ומקבלת אישור להחליף את המילה "שחורים" ל"עובדים". כוכי מודיעה לכולם על ההחלפה ומנחם מתרגז על עדי כי מבחינתו זה בורות ממדרגה ראשונה ומעשה חמור לפסול ככה שיר עברי. הוא מוסיף "זה נראה לי טעם רע בשירה ואני המומחה כאן לשירה, לא אתם". בקיצור, היו צריכים למנות את מנחם למלך וכל הבעיות היו נפתרות.

 

 • מריבה מס' 4 - בעקבות כל התקריות עם הבנות הצעירות, מאיה מתקיפה את מנחם על זה שהוא מקרקר סביב הבנות ועוגב עליהן ואומרת שמסכנה אשתו. הוא בתגובה מסביר לה שהיא לבד כי אף אחד לא מסוגל לאהוב אותה ואומר "את בלתי סקסית בעליל, את יצור קטן, לא סקסי בעל קול נפלא וזהו. לטעון כלפי שאני מסתכל בך באיזשהו אבק של מיניות זה פשוט להיות עיוורת לחלוטין". אמר ולא הצליח להוריד את המבט של הסוטה מהעיניים. איך אומרים, עיניים לא משקרות.

 

 • מריבה מס' 5 - המלבישה המלכותית של המלכה שרונה, אומרת לאחותה המלכה וואו שגעון שכולם קצת עצבניים עליה כי היא לוקחת את זה רחוק מדי. דניאלה לא מבינה למה כועסים עליה כי אסור לה במסגרת המשימה לעשות שום דבר לבד. דניאלה אומרת שמעכשיו היא תישאר במיטה ושכולם יכולים ללכת לעשות ביפפפפפפ (להזדיין?) שרונה מציעה לה לחפף טיפה כי עדיף להפסיד במשימה מלריב עם כולם ואז נפלט לה שעדי ומאיה הם אלו שהתלוננו. סוף סוף הבנתי מה התפקיד האמיתי של שרונה, המלשנית המלכותית.

 

 • מריבה מס' 6 -  דודי מתעצבן על אמיר שהוא מנסה לדבר עם פנינה בזמן שהוא עצמו מעביר לה שיעור כושר. אחרי האימון אמיר מבקש לדבר עם פנינה, אם שומר הראש שלה מרשה ואז מתחילה מתקפה רבתי. אמיר תוקף את דודי שוב על שנכנס לבית רק כדי להציק למאיה ודודי עונה לו שהוא שם לקדם את העסק שלו ואומר "אתה פה כי נקלעת לארבעה קירות במקרה ובאת לחוות את החוויה. לא לקדם את הקריירה המדשדשת". איזו חוצפה, ככה להגיד את האמת בפנים. איפה הימים הטובים והעליזים (תרתי משמע) של היי פייב?

 

 • מריבה מס' 7 - מנחם שומע את אמיר ודודי רבים וקופץ כאחוז תזזית. אני מתאר לעצמי רק שמאוד הרגיזה אותו העבודה שיש ריב בבית של סובב סביבו, איך הם מרשים לעצמם ככה לעקוף סמכויות. פנינה מיד צועקת עליו "אתה תשב בצד ולא תתערב כי יהיה לך עסק איתי". כל זה גורם לי לתהות למה פנינה בחרה בתחרות הכשרונות לעשות סטריפטיז ולא בחרה להציג את דמותה האמיתית עם בגדי עור ושוט.

 

 • מריבה מס' 8 - כל ההתרחשויות נשמעו ככה בערך: "אמאש'ך", "אבש'ך", "אני יותר מוכשר ממך", "אתה בור מפגר", "אתה מציק", "הקריירה ש'ך בתחתונים". פנינה - "תראו איך אנחנו נראים, בושה, מול כל עם ישראל". מנחם - "לא נכון, אני לא חושב שזה בושה". מדהים אותי איך אפילו בזה יש למנחם גרסא משלו. הוא באמת חושב שזה לא מביש?

 

 • החבר'ה מסתלבטים על שימי שקיבל את משימה בסוג של סגירת קארמה עם הראיס, הסולטן, העצלן של הבית. כוכי - "בוא תרוקן עכשיו את הפח, יה זבל!", "אתה אחלה זבל שבעולם". פנינה - "אחחח הזבל של חיי!". מישהו מתפלא ששימי היה הראשון שפרש מהמשימה?

 

 • מנחם, ברגע מפתיע אחד בו הוא יצא לרגע מתפקיד המחרחר המלכותי ואמר לדודי את האמת. הוא אומר שהוא חשב על זה שכשהוא ייצא יכול להיות שיהיו קבוצות שלמות שישנאו אותו ושהוא גורם למשפחה שלו בעיות ושאולי אפילו במצב קיצוני אשתו תרצה לעזוב אותו. הוא מוסיף שההתנהגות שלו יכולה להביך כל מיני אנשים. רגע אחד של אמת, מזוכך, היה שווה את כל הפרק. אגב, יצא לי לחשוב כבר לפניו שהמשפחה שלו הרבה יותר מסכנה ממנו. למישהו אגב יש ספק שזה לא יעצור אותו ושהחרחורים ימשיכו?

 
מדיחים בצרורות
 
ואז הגיע הרגע שבו כל אחד היה צריך לתת את שני מועמדיו להדחה כי ביום שלישי שניים עוזבים את הווילה. גם במועמדות להדחה היו כמה רגעים ששווה לדבר עליהם:

 • דוגמנצ'יק מעמיד את דודי להדחה ביחד עם שימי, בגלל שהוא תומך בדעות של מנחם אבל שוכח להעמיד את מנחם להדחה
 • אמיר לובש ביום האחרון ובהדחה עצמה, חולצה שקוראת לשחרור גלעד שליט. ריספקט !
 • אמיר מודיע "החלטתי שמי שאוויר בעיני לא ראוי גם להתייחסות במקום הזה" ומעמיד את שימי ודודי להדחה. האח הגדול מנסה להקשות "אז בעצם החלטת שלא להעמיד את מנחם להדחה?" ואמיר עונה "את מי???". מהלך גדול. ריספקט !
 • פנינה מעמידה את מאיה להדחה כי לטענתה "היה ניסיון די עלוב וילדותי שלא פגשתי מאז כיתה ו' לנסות ולהעמיד אותי באור שלילי". דודי מעמיד את כוכי להדחה כי היא תרמה ל"לחץ חברתי כמו בימי כיתה ו' העליזים והטובים". כיתה ו' אה? עוד מישהו חושב שהם תיאמו עמדות?
 • שימי מעמיד את מאיה להדחה כי היא נורא אוהבת אותו ומסביר "הבנת? מה הבנת? לא הבנת. מרוב שהיא אוהבת אותי אני אוהב אותה ואני לא רוצה שתהיה בסביבה". מבולבלים? גם אנחנו
 • שרונה מעמידה את מנחם להדחה למרות שהיא מסתדרת איתו, הפתעה. היא גם מעמידה את קורין להדחה כי אין לה שום שם נוסף. קורין לעומת זאת מעמידה אותה להדחה כי היא אמנם דיברה איתה אבל עדיין הכי פחות מתחברת אליה. אני התמלאתי אושר. סופסוף מישהו הבחין בקיומה של שרונה. איזה רגישה הקורין הזאת...
 • בסוף יש שבעה מועמדים להדחה בגלל שארבעה סלבס קיבלו שני קולות. מנחם עם שישה קולות, שימי עם חמישה, דודי עם שלושה ומאיה,אמיר,כוכי ודניאלה עם שתיים. שמתם לב שיצא בדיוק שבעה מועמדים להדחה כמו הרשימה שמנחם הכין בשבוע שעבר ?
 • אם אני צריך לנחש מבין דודי, כוכי ודניאלה, שניים ילכו הביתה.

בסה"כ היה פרק מוצלח אבל מאכזב מבחינת בחירות העריכה. במקום להראות לנו את המשימה כפי שהיא, התמקדו במריבות. אני לא אומר לרגע שהמריבות אינן חלק מהעניין אבל חבל שמשאירים אותן העניין היחידי.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אנא חסוך מלל,90% מהקוראים ראו t.v.
קורקוס 16.03.09 (19:34)
2.
סקירה לא רעה של ההתרחשויות
יוסי 17.03.09 (08:29)
3.
"שותים קצת" ואז נופלות גם החומות
בעז לביא 17.03.09 (11:11)