מס' צפיות - 216
דירוג ממוצע -
לא מקצועי
על חשיבות ציון מקצועו של כל שורד, או ברוח המקום- אי חשיבותו.
מאת: עוזי מור 15/03/09 (22:13)

השרדות היא תוכנית מרתקת עם צילומים עוצרי נשימה. ובדומה לטלנובלות- אם התחלת לראות אותה, פשוט אי אפשר להפסיק. הקונספט הוא אמריקאי (כרגיל), שבדומה לתוכניות קודמות, הגיור עשה לו רק טוב. כיוצר שתחום העיסוק שלו כולל גם טלויזיה, אני יכול רק להסיר את הכובע בפני ההפקה.

 

ועכשיו כמובן מגיע האבל (לא חשבתם אחרת)-השורדים מזוהים בשלושה סממנים בלבד: שמם הפרטי, מקום מגוריהם, ועיסוקם. אני הייתי רוצה להתמקד בנושא העיסוק, ואני מדבר בשמי בלבד.

 

שני הארכי נוכלים הכי גדולים באיי הפנינה הם אופיר הגאה החמוד משבט בארו, ואריק הדוחה בעל המודעות העצמית הגבוהה (כדברי ארנון צדוק בסרט מאחורי הסורגים: "מניאק שיודע שהוא מניאק").

 

לשניהם יכולות מניפולטיביות פנומנליות לשתול מחשבה בראשם של חבריהם חמומי המוח שגורמת להם לפתח פארנויות ולתקוע סכינים אחד לשני. כך הצליח אריק לארגן קואליצייה נגד בשבקין אליל הבנות אשר שכח להשתחרר מהצבא לפני שהגיע לתוכנית והיה בטוח שכל חברי השבט איתו רק בגלל שהוא חזק ומביא להם נצחונות.

 

מדהים עוד יותר כיצד הצליח אופיר פעמיים להציל את מיכל הלא קומוניקטיוית-אך לא מסוכנת ולהסיט את האש לעבר מעיין הליצנית החמודה שעד לאותה הדחה היתה משוכנעת שהיא מתת האל לאנושות. והנה בא אופיר, קורא לה "אדם ניבזי", משחק את הפגוע, וכשהוא משלשל את פתק ההדחה של מעיין הוא מסנן :"את רק פיון במשחק".

 

מצד אחד אני עומד להסיר את הכובע בפני הטו-שיי שעשו כל אחד מהנוכלים (למרות שאריק כבר כנראה מצטער לאחר שהפך לעבד של הבנות הפרזיטיות ומפחד להרגיז אותן מחשש שיבולע לו). מצד שני אני מסב את תשומת לבכם שוב למקצועם של השניים. אופיר הוא עו"ד ומגשר, ואריק הוא...רופא.

 

זה רק משחק, אני יודע אבל בואו נחשוב לרגע שלא אופיר ולא אריק יזכו בפרס הגדול ויאלצו להמשיך לעסוק במשלח ידיהם (דבר שמאוד הגיוני כרגע לאור העובדה שאם הם בשלשיית הגמר, חבריהם השורדים שרואים אותם בטלויזיה לא יסלחו להם על האור המגוחך שהעמידו אותם), ובכן , הייתם סומכים על שירותיו של המגשר המתגאה (זה לא משחק מילים) ביכולתו לסכסך? או על שירותיו של הרופא תכול העיניים שאמון על בריאותכם אך הוכיח שיש לו יכולות מחליאות למדי ומעיד על עצמו שהוא אוהב תחמנות ושקרים? וכדי לא להיות ממש נאסטי, אני לא אגיד שהוא טיפל ברגל של גל במקצועיות של קורס מע"רים. איזה מזל שלא אמרתי את זה.

 

לרגע התפתייתי לחשוב שהאמא היהודיה החכמה שרוצה שילדיה יהיו רופאים ועורכי דין יודעת למעשה כי עיסוקם של ילדיהן במקצועות האלה יוכיח לכל השכנות שילדיהן הם החכמים ביותר. מסתבר שזה נכון אבל עם כוכבית אחת גדולה- דן מאנו. לקחי הישרדות העונה הראשונה היו צריכים להילמד ע"י השורדים החדשים.

 

בעונה הקודמת דן מנו שיחק את המשחק בצורה כל כך מבריקה עד שבגמר הגדול הפנו לו חבריו הפגועים אצבע משולשת ונתנו לו 0 נקודות. וכבר לא עזרה לו ההבטחה לתרום חצי מהסכום לילדים בסיכון. מי כבר יכול להאמין לו?

 

הם שמרו קולותיהם למי ששיחק נקי בעיניהם ולא מכר את חבריו. (ד"א שמתם לב שככל שהמקצוע של השורד "מלוכלך" יותר הוא משחק נקי יותר ע"ע נועם טור הכוורן ועידן המקסים מגדל האננס). אז אולי בכל זאת שני המלומדים האלה הם חכמים, אבל לא מספיק.

 

ואולי רעיון אחר- פשוט לא לשים כתובית עם מקצועם של השורדים בכל ראיון וידוי. אני בטוח שלפחות כמה רופאים ומגשרים טובים נעים באי נוחות כשהם רואים מה עושים הקולגות שלהם...

הכותב הוא יוצר סרטי וידאו תדמיתיים. צלם, עורך ומורה למולטימדיה. מאמין בסרטון הוידאו כדרך החביבה והממוקדת ביותר להבעה עצמית ושיווקית.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אל תגזים, יכולות פנומנליות לשתול מחשבה
בעז לביא 16.03.09 (11:31)