מס' צפיות - 443
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 22 - הטעות הגדולה
על טעות אחת גדולה, על שני מהלכי אסטרטגיה משובחים והתערבות הפקה מעצבנת נוספת. כל הפרטים בפנים.
מאת: טמיר כהן 15/03/09 (11:07)

טעות טועים טעינו
 
אפרת, מתווכת (את הכסף מהארנק של אבא שלה לכיס שלה) וגרה על הספה של הוריה (שאינה נמצאת במנהטן), עשתה אתמול את הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות בריאליטי, היא אמרה את האמת. ועוד יותר גרוע, היא אמרה אותה בפנים. לפעמים, גם להגיד את האמת מאחורי הגב, יכול להגיע לאוזניים הלא נכונות. כל בר דעת שמסתכל על התמונה של בן זוגה של החזרזירה, רואה שהוא אפילו יותר מכוער ממנה וגם הרבה יותר זקן. זה מעלה אצלי תהיה, מה המקצוע שלו או יותר נכון כמה רחב הכיס שלו ותסלחו לי על הסטיגמה.
 
אפרת הפילה גם את עצמה כי נראה שהיא יודעת טוב מאוד מה המשמעות של בנזוג זקן ויודעת גם כמה טבעי הוא תיקון המציאות שעושה החזרזירה כשהיא אומרת שהוא חתיך. אבל לא אחת כמו אפרת תרשה לדברים כאלו לעבור לידה, מה שמותר לה לא בהכרח מותר לאחרות ויש בהחלט מצב שהשעמום גרם לה לעשות את הטעות הגדולה ביותר במשחק עד כה, טעות שממנה כבר לא תהיה לה אפשרות חזרה. אפרת החליטה להגיד את האמת בפנים ושילמה על כך במקומה במשחק. נקודת האור בכל הסיפור היא שכבר פעם שנייה קיבלנו את החזרזירה בכובע הפעילה החברתית ולאחר שבפרקים הקודמים היא חשפה את אופיר בקלקלתו, הפעם היא בחשה בקלחת והצליחה להדיח את אפרת שפגעה בה אישית. צריך גם לזכור שהקרקע לכך הייתה פורייה משום שאנחנו נמצאים מיד אחרי האיחוד והבריתות עדיין לא התייצבו לפי המצב החדש
 
אגב למרות כל הנאמר לעיל, השיחה ביניהן הייתה הממתק האמיתי של הפרק ולכן אני מביא אותה במלואה, צריך לקרוא בשביל להאמין:
אפרת: "תדעי לך שהוא נראה הרבה יותר מבוגר"
נטע-לי: "לא לא, תמונה לא מוצלחת"
אפרת: "הוא נראה ארבעים. הוא נראה מאוד מבוגר. תגידי, יש לו כרס?"
נטע-לי: "לא, ממש לא. הוא לא מצטלם טוב. תקשיבי, הוא מטר תשעים, שיער שטני, עיניים בהירות, הוא גבוה"
אפרת: "הוא נראה עם כרס, כאילו גדול."
נטע-לי: "תמונה לא מוצלחת אני אומרת לך"
אפרת: "איזה באסה, מכל הסיפורים".
 
אני חייב רק להוסיף שאחרי המשפט האחרון אני חושב שאפרת היא כמו מנחם בן, נטע-לי פשוט לא הבינה אותה. היא אמרה את כל מה שהיא אמרה בגלל טוב ליבה, היא בסה"כ מבואסת ולוקחת את זה אישית שהבנזוג של נטע-לי זקן, שמן ומכוער. אני באמת לא מבין למה היא הייתה צריכה לשלם על טוב ליבה ולעוף מהמשחק. 
 
בחישה, בוחשים, בחשנו

במסגרת מזמן לא הבאנו לכם טוויסט מיותר, ההפקה המציאה שוב אתגר חדש, אתגר הוטו שהוא גרסא מטומטמת לא פחות של אתגר הגרזן הכפול. דווקא בפרק שבו סופסוף, מעצם האיחוד, האסטרטגיות והבריתות נהיו במרכז העניינים והכניסו עניין לפרק, ממציאים טוויסט שיכול להתערב בעניינים ולהפר את מה שעושים בעבודת רגליים קשה של שכנוע אנשים להצטרף לברית שלך. זו בדיוק הבעיה הגדולה באתגר הוטו שאפשר לזוכה בו להחליט על שורד אחד שלא יצביע במועצת השבט הקרובה, כאמור דומה מאוד לכוח הצבעה כפול. בפרק הזה, אפרת הייתה עפה בלי קשר לעובדה שאופיר נבחר על ידי איתי (שזכה במשימה, הגמד מהשייטת מתחיל להפוך לכוח דומיננטי מאוד במשחק) משום שאפרת קיבלה שישה קולות מול הארבעה שקיבל גיא, אבל זה לא מפחית כהוא זה מכמה גרוע ומעצבן האתגר הזה של הוטו. ההפקה לא לומדת כלום ומבחינתי זוהי התערבות לכל דבר, משהו שהבטיחו שלא יקרה העונה. הם אולי משכנעים את עצמם שזה נעשה בצורה שקופה יותר כחלק מהמשחק אבל הצופים לא כאלו מטומטמים. אם כבר אנחנו מדברים על משימת הוטו, אי אפשר שלא לדבר על חוסר היצירתיות המשימות שממשיך כאילו אין מחר. מישהו יכול להסביר לי מה הקטע של משימה בה מתירים קשרים, סוחבים משהו כבד ואז תופרים רטייה, מה זה גרסת פיראטים של בתיה עוזיאל?
 
הכשה, מכישים, הכשנו
 
לא האמנתי שאני אי פעם יאמר זאת, אבל דוקטור סנייק מתחיל להבין כיצד עושים את העבודה ולא מצליח במזל רק בגלל שהוא מוקף במטומטמים. דווקא בשדה הקרב המורכב הרבה יותר אחרי האיחוד, הנחש ידע בדיוק היכן להכיש ומתי ועכשיו מלבד לזפזפ במהלך הטחינות הבלתי פוסקות שלו בוידויים, באמת מעניין לעקוב אחרי המהלכים שלו, בעוד הנחש השני, אופיר, הפיל את עצמו ונעלם מתחת לגובה הראדר. מירית לעומתו קצת איבדה את הכיוון ולמרות שהתעקשה שהיא כועסת על גיא ואיתי ולא סומכת עליהם או על בן בריתם החלקלק, עשתה בסוף בדיוק מה שיכולנו לנחש מראש שתעשה והצטרפה אליהם. יתרה מזאת, היא הוכיחה שהיא חמודה אבל לא מבינה את המשחק כששיתפה את אריק ברמז שקיבלה כדי שזה יעזור לה בחיפושים רק כדי לגלות בדיוק כמונו שהוא מוגבל וחסר תועלת והיא זו שמצאה את כל הרמזים כמעט לבדה. בשביל זה החזרנו אותה?

המשפטים של הפרק
 

  • אפרת לגיא - "אני מעיפה את עידן, אני נשבעת לך, תסתכל לי בעיניים". גיא - "כשאפרת אמרה שהיא נשבעת לי והסתכלה בי ככה ואמרה לי את זה, אז באמת התחלתי לפחד". אני טועה אם גיא הבין סופסוף משמעותה של אמת במשחק הזה או שזה היה המבט הנבוב הקבוע בעיניים של אפרת שגרם לו לפחד

 

  • אריק על פסלון החסינות - "דמיינתי איך אני וצ'יקיטה מנשקים אותו". איזה מין הומו הוא? על זה הוא חולם?

 

  • מירית - "אריק התחיל עם הטיפונת מניפולציות שלו, התחיל לעשות סימני כאב, אבל עלי זה לא עבד". הכל טוב אצל מירית חוץ מהמילה "טיפונת"...

 

  • נטע מלכלכת על אפרת לאנסטסיה - "היא חושבת שאני בלונדינית זה ואת רוסיה אני לא יודעת מה". זה רק אני או שנטע-לי כשהיא עצבנית מקבלת את כושר הביטוי של דודי מליץ?

 

  • אריק - "מירית שוב פעם עם האינטואיציה הבלתי נתפסת שלה רואה עוד צלב באמצע ומוצאת שם חלוק עם הרמז השלישי. איך היא עשתה את זה אני לא יודע. לדעתי אלוהים עוזר לה יותר מאשר לי". רק יד אלוהים בדבר, אין מצב שמישהו יותר נבון או יותר כשרוני מאריק. מירית בתגובה - "מכשפה אני לא אבל אולי פיה כן". עכשיו שלא יגידו שבהישרדות לא הקדישו פרק לפורים.

 

  • שיעור ברפואה מס' 97 בעונה. אריק - "אני ומירית התחלנו לטפס על הסלעים כמו מוגלי ילד הג'ונגל, רמת הסוכר שלי צונחת בדם אבל האדרנלין לא מרפה".

 

  • כולם מכינים תירוצים לפני משימת הוטו. אופיר - "איגור הרטייה שלך, אתה הרי יודע את זה, למי עוד מתאימה הרטייה". איגור - איתי החייל האמיץ, הוא יצא מהשייטת אני יצאתי מהבר. שקלתי ללכת ולבקש ממנו שיתפור לי איזה סוודר לערב כי ראיתי שהבנאדם ממש אחד מהתופרים הגדולים". ואריק, כשאיתי מנצח, מגיב עם ההזיות הרגילות שלו "הרגשתי כמו הניצחון במלחמת ששת הימים, כשמשה דיין מניף את ידו".

 
אחרי כל זה קיבלנו מועצת שבט בה כמו ילדים קטנים כל אחד אמר מי יכול לתקוע סכין בגב בעיניו וכמעט הרגו אותנו משעמום. שוב מלעיטים אותנו בקשקושים בלתי פוסקים במועצת השבט, דווקא בפרק שבגלל האסטרטגיה והתהפוכות הרגילות היה מעניין למדי. מתי ההפקה תוותר על הקשקושים במועצת השבט, על הניסיון להוציא לכלוך ותתמקד בעיקר? לפחות היה שיפור בפרק הזה לעומת הפרקים הקודמים, הודות לאפרת והטעות הגדולה שלה. אם לא היא, היינו נשארים עם השליטה של בארו ועם הוטו המיותר של ההפקה שמפר אותה. לפחות ככה קיבלנו משחק טבעי ולא התערבות הפקה, למרות שהם ממש ניסו.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר