מס' צפיות - 392
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 21 - חובבנות לשמה
החזרה חובבנית באתגר חובבני ובעיקר חלוקת פרקים חובבנית. בשבקין אאוט והלב בוכה, דיווה אאוט והעיניים צוחקות ומירית מקבלת כרטיס חזרה, בהחלט אפשר לחיות עם זה.
מאת: טמיר כהן 12/03/09 (08:31)

חובבנות לשמה
 
איזה אתגר החזרה חלש, איזה פרק חלש, איזה משתתפים חלשים ולא מעניינים, איזה תרגיל הפקתי חלש, איזה חלוקת פרקים חלשה, איזו קומבינה מיותרת של החזרת המודחים.
 
אתמול הסתיימה לה סופסוף החזרת המודחים שנדחתה לפרק הזה למרות שהובטחה לנו עוד בפרק הקודם. בלי קשר למי חזר, מדובר במהלך שנוי במחלוקת שהרי כל הרעיון הוא שמי שמודח לא יחזור. כצפוי, ההחזרה הייתה לא יותר מאשר עוד תבשיל תפל של ההפקה. הדחייה המאולצת של הפואנטה לפרק הזה, רק כדי שנשוב ונצפה מתוך סקרנות לראות מי חוזר, הותירה אותנו עם פרק די ריק מתוכן. אתגר החידון ושיווי משקל, היה אחד האתגרים המשעממים ביותר בעונה והיווה אנטיקליימקס להחזרה עצמה. איפה העוצמה, איפה הרגע המכונן לו ציפינו, כמה שאלות ועמידה על קוביות קובעות למי מגיע לחזור? חידון כזה לא דרש כישרון רב מהמודחים ואולי אפילו אפשר להפקה לספק את התשובות מראש למודח האהוב עליה. ככה ייעשה למודח שההפקה חפצה ביקרו. בקיצור, חובבנות לשמה.
 
כדי להוסיף בכל זאת קצת עניין לפרק, הועבר אתגר החסינות לפרק הזה מה שמותיר את פרק ההדחה בשבת ללא אתגר חסינות. אם זה לא בצע כסף של ההפקה ובחירה רעה מאוד מבחינת חלוקת הפרקים אז מה כן?. גם ככה הסדרה לא מצליחה להתרומם והתחרות מול המרוץ למיליון בשבת פוגעת בשתי התכניות והנה, אחרי פרק מעניין יחסית של איחוד והחזרת המודחים (בלי לסיים את העבודה כאמור), אנחנו מקבלים שני פרקים לפחות כמעט ללא תוכן. עוד יותר מבהילה אותי העובדה שזוארץ הבטיח לשורדים שבפרק הבא יהיה אתגר נוסף שהפרס בו ייתן לזוכה כוח רב, מה שגורם לי לחשוש שהנה גם טוויסט כוח הגרזן הכפול מהעונה הראשונה (או משהו כדוגמתו) מוצא את דרכו בחזרה למשחק. אין גרוע מזה. אם מכל הקומבינה הזו היינו מקבלים את בשבקין בחזרה מילא, אבל גם התקוות האלו נגמרו אתמול. בקיצור, חובבנות לשמה
 
נחש ורע לו
 
אם בכל זאת צריך למצוא נקודת אור קטנה בפרק של אתמול, אפשר להתעודד מחזרתה של מירית. מעבר לעובדה שהיא מאמי של ממש, היא מוסיפה עניין לסדרה. אבל מעל לכול, חזרתה נותנת לנו שני דברים משמחים עוד יותר. בראש ובראשונה זוהי שמחת פורים של ממש, שנפטרנו סופית מדיווה. חזרה שלה הייתה יכולה לסתום את הגולל על העונה כולה. יש דברים שפשוט לא ניתן יותר לסבול ודיווה, היא סבל נורא מנשוא. הדבר השני הוא העובדה שאריק הנחש, כבר כשראה שמישהו מהמודחים עומד לחזור אמר "רק לא מירית, רק לא מירית, רק לא מירית" ואין דבר שאנחנו אוהבים יותר מאשר לראות את הנחש מתפתל וסובל. כבר בפרק של אתמול קיבלנו לא מעט רגעים טובים בגלל שמירית הוחזרה על אפו וחמתו של הנחש ואפילו קיבלה חסינות מההדחה הראשונה מה שהורס את התכניות של השורדים להעיף את המודח שחזר כבר במועצת השבט הראשונה. השמחה הזו, לצערי, עומדת להיות קצרה, כי כבר ראינו שאריק מוקף במטומטמים ואפילו השקרים השקופים ביותר שלו, עובדים עליהם.
 
נאום פרידה
 
זה הזמן להקדיש פינת כבוד אחרונה לבשבקין שללא ספק היה המלך של העונה הזו. קבלו את נאום הפרידה שלו אחרי ההפסד באתגר האחרון, כפי שהוא, לא נגעתי:

 
" כל כך רציתי לחזור למשחק הזה, יה אללה איזה באסה. ואני לא כועס על זה ואני מחבק את עצמי כל לילה וכשאני מסכל על עצמי במראה אני אומר וואלה שיחקת אותה, היית, נתת, כמו גבר. באתי כמו לביאה, לחמתי כמו אריה. חזרתי לפחות עם הראש מורם הביתה, עם הערכים של המשפחה, זה הכי חשוב מבחינתי.
 
אחרי שניגבתי את דמעות ההתרגשות, הייתי חייב לתהות מה קרה לבשבקין? מדוע הוא התחיל לדבר עם עצמו (והפסיק לצעוק על בני מיעוטים), לחבק את עצמו (ולא לחנוק אחרים), להסתכל על עצמו במראה (ולא רק כשהוא מתגלח עם מאצ'טה) והכי גרוע, מדוע הוא אומר שהוא בא כמו לביאה. מה נהייה ממנו? כוסית?
 
המשפטים של הפרק
 

  • גיא - "אחרי ההדחה הכי עצובה במשחק, מאוד סיקרן אותי לדעת איך מירית, איך היא. לקבל ממנה איזשהו סימן לדעת שהכול בסדר. לא הגיע סימן". גיא אוכל את מה שבישל כשבחר בנחש ולא בחווה. מה שכן לא רק סימן לא הגיע, גם מחשבה נבונה למוח של גיא, טרם הגיעה. 

 

  • מירית - "באמת ציפיתי שתעשו את השיקול הנכון, אבל כמו שגיא אומר מה שצריך לקרות קורה. הוא יצא נקי עם אריק, אני חזרתי למשחק כי מגיע לי, מסתבר, ויש לי הרבה מה להגיד על ה"חבר ברית" שלכם היקר. שהוא תופר אתכם כמו שדמיינתי שהוא יעשה". גם מאמי וגם רואה דברים בצורה ברורה. מלכה.

 

  • אריק למירית - "תקשיבי, את חמודה ואני מאוד אוהב אותך, באמת מאוד מאוד אוהב אותך, אבל אנחנו שנינו בשבט הזה משחקים את המשחק. אני קצת, את יודעת, אין לי כל כך הרבה מה להפסיד כי אני אין לי שום, אני נשבע לך כאילו, אין לי שום חלומות על גמר או משהו כזה. אני מרגיש שהייתי הכי בסדר איתך בעולם אבל עכשיו כשחזרת אני מרגיש באיזשהו מקום שאת מחפשת מלחמה. חשוב לי לפתוח ככה דף חלק איתך ומה שיהיה יהיה, להצביע לך אני לא אצביע, זה בטוח". תגידו, הוא לפחות, מאמין לעצמו?

 

  • "הבנאדם פשוט יודע לנשום מתחת למים" - אריק על איתי אחרי אתגר הצלילה. בינינו, כל מי שמצליח לרוץ בלי ליפול נראה מופלא בהשוואה לאריק.

 
שמנו לב

  • שאפרת ישנה בתוך קופסת ההישרדות ואף אחד לא מיסמר את הקופסא. חבל
  • שעידן הבין שאופיר הולך להתהפך עליהם ושיש לו כנראה פסלון חסינות - מעניין אם הוא הבין את זה כשאופיר מצא את השקית בו הוא היה
  • שאיגור אמר "אופיר מתעורר, הדבר הראשון, יש משהו לנשנש, הוא רואה רק קוקוסים בעיניים" ולא מבין שהוא מנשנש מה שיש וזה רק בגלל שאין כריות על האי.
  • שבפרק הבא אפרת לא מתאפקת ואומרת לנטע-לי שהחבר שלה נראה זקן. לא מפליא, הרבה יותר מפליא שהיא אמרה זקן ולא מכוער.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר