מס' צפיות - 449
דירוג ממוצע -
שירת הדובדבן-ביקורת-סופי מוסקוביץ-באולמה
מאת: elybikoret 11/03/09 (19:29)

בעיתוי מושלם לקראת פורים מעלה בית הספר לאמנויות הבמה-סופי מוסקוביץ "תחפושת" למחזה של צ'כוב "גן הדובדבנים". התחפושת כל כך מוצלחת עד שבראותך אותה אינך יכול להכיר בכלל את צ'כוב. אמנם אנו נמצאים בגן דובדבנים,  העץ פורח ופה ושם פזורים גם כמה דובדבנים בעיצוב במה נהדר-פאבל קרלין אך כל דמיון בין המחזה של צ'כוב לבין היצירה הבימתית הקומית של סופי מוסקוביץ"שירת הדובדבן" מקרי בהחלט.

 

נכון הדמויות אותן הדמויות. נכון המשתתפים באים מ ו חוזרים ל לפריז אך זה הכל. תלמידי מחזור ח' של בית הספר השתוללו מתחילת היצירה ועד סופה להנאתם, להנאת הקהל ולהנאת כל העושים במלאכה.

 

זהו מופע מיוחד, קירקסי, בידורי, וודווילי, מלא תנועה, הומור, שירה, צבע. כשעה וחצי של הנאה צרופה המשכיחה הכל והמאפשרת לך לבלות בעולם אחר,  עולם הנונסנס, עולם שאין צורך לחשוב בו אלא רק לראות,  להאזין ולהנות. זאת יצירה בימתית מלאת המצאות, תעלולים, פעלולים, פעילות מכל הסוגים, מחול, שירה, פנטומימה ועוד.

 

אין גבול להפתעות שמוסקוביץ הכינה כעוגה עשויה מחומרים מעולים הנראית מעולה הם מבחוץ והן כשאוכלים אותה ומרגישים את טעמה. בדיעבד זה הזכיר לי את הכיבוד שהכינו לנו בתום ההצגה לכבוד יום האישה שכלל צרופים מקסימים וטעימים של דברי מתיקה שונים מקושטים בדובדבנים. אלו היו צירופים והמצאות שלא נפלו במאומה מהצירופים וההמצאות הרבות שבהצגה.

 

ההצגה היתה רצף של גרוטסקה, משחק אקספרסיבי וליצנות כאשר כל משתתף לובש ופושט דמות בתדירות כפי שמחליפים גרביים עם המאפיין המיוחד של כל אחת ואחד. הבימוי, הרעיון, התיזמון והביצוע היו מעולים. הצגה מלאת חדוות חיים, חן ויופי.  11 הם המשתתפים וכולם ממלאים את תפקידם על הצד הטוב ביותר. כולם מוכשרים, כולם נהדרים.

 

תענוג היה לראותם משתעשעים ומשעשעים. אציין רק את שמותיהם לפי הסדר שבתכניה:אבי גולומב, מירי עוזיאל, לירן יעקבי, אליסה ספקטור, מורן מוטל, רז וינר, ראובן פיינברג, הדר פרקש, הילה רובינשטיין, עמרי טסלר ודנה צרפתי. את התאורה שהוסיפה צבע נוסף ליצירה עיצב זיו וולושין. זאת יצירה בימתית המתאימה לכל גיל הרוצה להנות הנאה שלמה, טהורה וזכה.  לראות או לא לראות:מיוחד, יצירתי, שונה, מומלץ.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר