מס' צפיות - 619
דירוג ממוצע -
"האח הגדול" - שותפיו ובניו...
כל המדינה כמעט שותפה להתפשטותו של הנמק הטלוויזיוני הזה, מעניין לדעת למי זה גם יוצא משתלם.
מאת: הלל אקוטונס 11/03/09 (19:13)

אני יודע שהפכתי את העניין לאובססיה, אבל יש לי תירוץ סביר: כל עוד הצואה הטלוויזיונית הזו תמשיך לתת בראש בקצב-דופק של דקה וחצי בין פעימה לפעימה (=בין פרומו לפרומו, בין אזכור לאזכור), אני אמשיך לכסח את 'היצירה' הזו בכל מקום ובכל דרך שיתאפשרו לי. אין לי שום בעיה. זה ה-quest שלי. 'מסע הצלב' אם תרצו. שהרי לא יתכן שכולנו הפכנו פה עד-כדי-כך ליצורים חסרי פנים, חסרי רצון-עצמוני וחסרי תבונה ברמות של אמבה גוססת ביום פטירתה, עד כי אנחנו מוכנים לקבל את עולו המטריף של האמבוש הבלתי פוסק הזה. עינוי סיני זה קייטנה על ידו. "רגולציה" עלק. היזכרו לרגע בדמויות התלמידים המפלצתיות מתוך הסרט The Wall, אלה שצועדות חסרות הבעה בטור ארוך ובלתי-נגמר, שסופו בנפילה למכונת טחינת הבשר - ותראו את הלך-הרוח בויזואלי...

 

ומה השינוי, תשאלו ?! הרי כבר הייתי אמור להתרגל לבומים במח עוד 'מהעונה' הקודמת... הו, שאלה טובה ! אז הנה : ראשית, כנראה שלא חלף מספיק זמן בין 'העונות' (ובכלל, קברניטי הטלוויזיה בישראל הפכו את המושג 'עונת שידור' לבדיחה עצובה ותראו לי אתם מיהו הצופה המסוגל להבין ולהבחין מתי 'עונה' נפתחת ומתי היא נסגרת. ראה ערך 'העונה' האחרונה של "ארץ נהדרת", 9 פרקים כולל מע"מ. פשוט מגוחך), שיאפשר לרפש לשקוע לקרקעית ולהישכח בתהומות הנשייה. הרי לא מזמן עשו מטעמים מחתונתה של הבובלילה (לא, לא עם החזן בסוף), הזמינו את אבא בובליל ל"צחוק מהעבודה", נתנו לליאון לבחור שירים שהוא אוהב עבור תכנית שבת מיוחדת בערוץ 24 וקיימו לפחות 5 'כנסי איחוד' במסגרות שידור שונות 'לגיבורי' העונה הראשונה. אי אפשר להיפטר מהם ולחלוטין לא ברור מדוע ולמה. כל זה עבור הסיכוי הזעום של הזכיינית להביא 20% עמלה מחוזה פרסום עתידי של אחד 'הטלנטים' ?

 

ושנית, כל עוד הוגלה סיפור-הכלא הזה למחוזות "אי המטמון" הנקרא בטעות 'ערוץ 2', אפילו שפימפמו אותו בלי סוף {גם "בלי סוף" זה מושג יחסי, כמסתבר... בתכנית הבוקר של "קשת" אתמול, ספרתי בין השעות 06:45 ל-08:15 32 פרומואים ל"פח", אייטם שלם סביב השאלה - "מי צריך לעוף ?" (תשובה 'מקורית' שלי : כולם כולל כולם, כולל אלה שמתעסקים בזה מחוץ לוילה) ועוד "ים" של איזכורים, דאחקות 'וקטנות' על הדרך; דווקא החזקתי מאורן וייגנפלד עד אתמול}, תמיד אפשר היה להעביר ערוץ בזעם, ללחוץ על mute או מקסימום לכבות את הטלוויזיה; ספר טוב לא הזיק מעולם לאף אחד.

 

אבל מה קורה בזמן האחרון, מה ? מילא תכניות האקטואליה שבוחשות בזה -ולא רק כאלה של "האח הגדול האמיתי" כלומר - של ערוצשתיים- מילא "האחות הקטנה" (והטיפשה), מילא כתבות בחדשות (עמנואל רוזן כבר 'על המזוודות', לקראת עוד סיור בבית במימון סוכן הסלבריטאים החדש - יאיר לפיד), אבל אולפן ליגת האלופות של ערוץ חמש ? בערב קריטי של הכרעות באירופה ? מודי בר-און ואבי מלר (מאיציק זוהר אין לי ציפיות. דווקא התאים לו מאוד להיכנס לוילה עם שאר הנעלולים) ??? זה קו 'פרשת המים' מבחינתי. הקש ששבר. ההוכחה שאפשר לסגור את העולם ולאתחל מחדש.

 

ואיזו 'השקעה', אלוהים : גם דיון עירני באולפן, גם ניסיון להעלות לשידור את יוסי מילשטיין (!) שנייה אחרי ההדחה וגם שיחה טלפונית של 20 דקות ברוטו עם ארז טל, שהספיק בעיקר להשתלח באלה שמבקרים את "קדושת העישון" בוילה ואף שיחק אותה נעלב על השימוש בכינוי "מפורסתמים", שרווח לאחרונה בתקשורת. כזה טיפוס לא ראיתי הרבה זמן. בגרותו מביישת את נעוריו, כמו שאומרים. אין לך מה לעשות במונית בדרך הביתה אחרי השידור ? הבאת את ה-30% רייטינג, תירגע !

אולי בכלל כדאי שייכנס גם הוא לווילה ויעשה לנו שקט מהגיגיו ההזויים, שמזכירים בעיקר ילד מתלהב בערב הבר-מצווה, אחרי שנודע לו שהוריו טעוני-הטיפוח הסכימו לקנות לו סלולארי עם פונקציות שלא קיימות במילון. ושיקח גם את אסי עזר - ככה מובטח ייצוג לקהילה גם בעונה הבאה...

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
זה טוב ה"חרה הזה",אבל זה רק חרה! ל"ת
עוד באר-שבעי אחד 12.03.09 (08:15)