מס' צפיות - 753
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 20 - לפעמים חלומות מתגשמים
חלמנו שבשבקין יחזור ושוב מאלצים אותנו לדחות סיפוקים, התודות להפקה. נשארנו עם איחוד מאוחד ולא מיוחד וכמה משפטי מחץ. חלומות לא מתגשמים? נאלץ לחכות (שוב) ולראות.
מאת: טמיר כהן 08/03/09 (09:16)

האם הם באמת מתגשמים?
 
חלמנו שבשבקין יחזור ויציל את העונה השנייה משממונה, עברנו תלאות רבות וקיבלנו הבטחות רבות עד שהגיע הפרק בו הוא אמור לחזור למשחק. בפרק הקודם הבטיחו לנו הצצה לחיים החדשים של בשבקין עם הרמון הנשים שנשלח לווילה דה בשבקין באי סנטיאגו ובסוף נשארנו בלתי מסופקים כשקיבלנו סרטי תדמית מיותרים על השורדים והמון פרסומות. השבוע ההפקה הייתה אמורה לכפר על הכול כאשר קיבלנו הבטחה לפרק איחוד חגיגי שבו גם המודחים חוזרים. התזמון היה מושלם מבחינת ההפקה, בדיוק כאשר "המרוץ למיליון" מתחיל להיות משודר גם בשבת מול "הישרדות". אבל שוב גילינו שהבטחות לחוד ומציאות לחוד. אם מדקדקים, רגלו של בשבקין אכן דרכה שוב על האי בו מתרחש המשחק המרכזי, אבל אם בודקים בציציות, החזרה הפוטנציאלית של בשבקין נדחתה לשבוע הבא בו יתחרו כל המודחים האחד נגד השנייה על ניצחון באתגר, שהמנצח בו יחזור מיידית למשחק (בדיוק כמו בעונה 7 האמריקאית). ייאמר לזכות ההפקה שלפי הפרומואים בחרו אתגר שאינו מבוסס על כוח והפעם, למרות שהם יכלו, הם בחרו לא להתאים את האתגר לשורד מסוים. אתגר שמבוסס על כוח היה כנראה מבטיח את שובו של בשבקין. אני אומר את זה לשם ניקיון כפיים אבל בתוך תוכי דווקא ייחלתי שאם כבר הנדסו בעבר את האתגרים, אז למה לא הפעם? למה לא להבטיח את שובה של האגדה?. הקונפליקט אוכל אותי.
 

בפרקים האחרונים של הישרדות 2:

♦ הישרדות איי הפנינה, פרק 19 - החמצה

♦ הישרדות איי הפנינה, פרק 18 - לא נתנה עבודה

הישרדות איי הפנינה, פרק 17 - הזדמנות בלתי חוזרת

הישרדות איי הפנינה, פרק 16 - אתם מפוטרים
 

מלחמה על כל קול

 
 
אם כבר הזכרנו את "המרוץ למיליון" והקרב שלה מול "הישרדות" שווה לעשות מדגם קצר. לאור העובדה שעד כה הזכייניות עשו פליק פלאקים באוויר על מנת לא לשדר שתי תכניות ריאליטי מרכזיות האחת מול השנייה, הקרב של אתמול בין שתי התכניות, הוא מעניין ובכלל לא פלא שרוב העניין ב"הישרדות" מגיע שוב דווקא מהמאבק הזה ולא מהתכנים הדי משעממים שלה. במדגם בלתי מייצג אבל משמעותי ביותר, בקרב שוכני ביתי, שניים במספר, הבחירה נפלה על "המירוץ למיליון" בצפייה בזמן אמת ואת "הישרדות" הוחלט לראות מההקלטה. האם המדגם הזה מעיד משהו על תוצאות הרייטינג, נחכה ונראה. אין ספק ש"המרוץ למיליון" אמור לנצח בקרב על הרייטינג ולו בגלל שהוא משודר בערוץ 2, כל נתון אחר יהווה הפתעה. השאלה האמיתית היא כמה אחוזי רייטינג קיבלה כל תכנית והאם הרייטינג של "הישרדות" נפגע מהשידור הבו זמני או לא, במיוחד לאור העובדה שהיה מדובר בפרק איחוד חגיגי שמטבעו מושך רייטינג רב.
 
ציוני דרך
 
גם הפעם ניתן לומר על הפרק הזה, מהומה רבה על לא דבר. האיחוד נמרח לאורך כל הפרק והצופים דשדשו בשעמום. אי לכך גם הפעם אסתפק באנקדוטות שונות מהפרק:
 

 • אתגר הפרס שכלל השלמת משפט על פי רמזים, כלל הפעם שני תקדימים חשובים ביותר. בראשון אריק הצהיר לפניה "זאת פשוט משימה שתפורה עלי, אני זוכר ספרי רפואה שלמים בעל פה, אני מסוגל לזכור כמה אותיות וכמה מילים" והפעם מצליח לעמוד מאחורי דבריו ולהביא את הניצחון לקניבה. התקדים השני הוא תקדים הפקתי כשאתגר הפרס נערך למרות שבסופו איחדו את השבטים וממילא הפרס ניתן לכולם. האם זה היה אתגר בשביל הפרסומת הלא סמויה למשקאות בלבד? אני לא אתפלא

 

 • אפרת מגיעה לארוחת הפרס בוילה ואומרת "עלינו למעלה, קודם כל התחושה של לדרוך על רצפה, להרגיש מרצפות מתחת לרגליים, תחושה מדהימה". ואני חשבתי שהיא דווקא רגילה לראות תקרה ותתגעגע לתחושה של המרצפות על הגב.

 

 • במהלך הריקודים בחגיגת האיחוד, קיבלנו כמה קלוז אפים על התחת של נטע לי, אני חייב להגיד שזה פתרון טוב למדי, עוד קלוז אפ אחד על הפנים שלה ואבדנו.

 

 • כולם עסוקים בליהנות, לאכול ולרקוד ורק אריק ואופיר ממשיכים בשלהם, נחשים כבר אמרנו. אריק בעצמו מודה "מבחינתי המסיבה הזו הייתה יום עבודה לכל דבר". ואגב, מי שבנה על איזה דונגה דונגה בין אופיר לאריק יכול לשכוח מזה, כשהם מדברים על קליק ביניהם, הם מדברים רק על שותפות לתככנות ורוב הסיכויים שאם אחד מהם יתקע משהו בשני, זה יהיה סכין ולא מה שאתם חושבים.

 

 • כדי שלא נגיד שלא היה שום אתגר בתכנית, במהלך חגיגות האיחוד הכריחו את השורדים לשחק חבילה עוברת ואז גילינו כמה תגליות מעניינות: אפרת מעדיפה לעשות את זה עם גיא (ועידן גם כן שם לב לזה), אנסטסיה חושבת שאפרת היא הבת הכי יפה, אחריה (ונטע-לי אכלה את הלב) ועידן חושב שמכולם הכי כיף לראות את יואב בבגד-ים (כל הבנות שמו לב). אגב, אולי סופסוף מצאנו צידוק לקיומו של יואב על האי ?

 

 • פרק ריק מתוכן הוא הזדמנות מצוינת לערב קצת פטריוטיות. לשם כך ההפקה העבירה קופסא עם חפצים אישיים של השורדים ובין החפצים היה את הת.ז. של עידן, אח של אריק שנהרג בלבנון וגם עידן קיבל גיטרה ובמקרה במקרה שר שיר על חברים שנהרגו מסביבו וגרם לאיתי להיזכר גם בשרותו הצבאי. השתדלתי להיות חף מציניות אבל זה היה יותר מדי מקומבן בשבילי.

 

 • נטע לי מוצאת את צ'יקיטה והולכת איתה קשורה בחבל. קצת התבלבלתי, האם מדובר בבנאדם שהולך עם כלב או חזירה עם תרנגולת?

 

 • המודחים נכנסים לתדהמת עשרת השורדים האחרונים והתגובות מעורבות, אריק מתבאס בעיקר על חזרתה של "השטן" ולאף מסתבר שהוא לא מדבר על דיווה אלא על מירית??? בשבקין אומר "הדבר הראשון שקלטתי בעין זה את הפרצוף המטומטם של אריק. אין ספק שזו הייתה נקודת עונג, לראות את השורדים המומים ואת אריק אוכל את הלב. לפחות דקה אחת של עונג הייתה לנו בפרק.

 

 • יואב מראה עמוד שדרה פעם ראשונה במשחק כשלאחר שהמודחים חוזרים הוא מסרב להצטרף לברית של כל השורדים שרוצים להדיח את המודח שחזר, בהזדמנות הראשונה. ברוך הבא למשחק !

 
 
המשפטים של הפרק
 

 • "יצאנו לדרך ואיגור עבר אותי בריצה אבל תודה לאל שיש לו מוח של ציפור. אני לא מאמין שהוא זכר משהו מהאותיות שהוא ראה שם". אריק, קשה לי להודות, אבל כשהוא צודק, הוא צודק !
 • "נטע לי, כנראה החמצן ככה גלש מעבר לקרקפת. כ' בהתחלה, מ' סופית בסוף, ל' אות שלישית, מה זה כבר יכול להיות חוץ מהמילה "כולם" ". אפרת על התפקוד של נטע-לי באתגר המיותר. קשה לי להודות, אבל כשהיא צודקת היא צודקת
 • אנסטסיה - "הסתכלתי על עצמי בתוך הסכין הקטנה כדי לראות אם אני עדיין נראית טוב, אם אני עדיין הכי יפה באי". אז מה אם היא לא הסכין הכי חדה במגירה, כל אחת והחוזקות שלה.
 • "האמת שתמיד דמיינתי שגם כשהוא היה קטן, דמיינתי ילד בן ארבע עם זקן וקעקועים". איתי, מפליג בדמיונו (תרתי משמע) לגבי איגור.
 • "הייתי מתה לראות את הבנזוג שלה. כל הסיפורים על החתיך ההורס בן השלושים ושתיים, אני מסתכל כאילו בתמונה, סבא של צביקה פיק נראה יותר צעיר ממנו, הבנאדם נראה אבא שלה כאילו, מעניין איזה סוג מטבע היא ראתה כשהיא הסתכלה על התמונה, היא ראתה את זה בדולרים או בשקלים?". אפרת, במנשר רוע משעשע ביותר על הבנזוג של נטע לי.
 • זוארץ - "בשבקין התגעגעת?", בשבקין - "געגועים קשים כן, טוב לראות גבר סופסוף". מלך. עכשיו אני גם מבין למה הוא קרא לזה געגועים קשים.
 • "למדתי דבר אחד ב14 יום האלה שהייתי בוילה דה בשבקין, למדתי שיש אנשים יותר טובים ויש אנשים יותר יפים ויש אנשים יותר מוצלחים, ויש אנשים פחות טובים, אבל למדתי לדעת דבר אחד, שבשבקין יש רק אחד". בשבקין, אגדה, מותג וצנוע בדיוק כמו שאנחנו אוהבים. פלא שהתגעגענו?
 • "לאף אחד מהם לא מגיע לשחק במשחק הזה, לא בשבקין, מיכל כמובן, בכלל לא יודע איך שמו אותה פה, בשביל הפוזה שלה עם השפתיים והרגל כאילו מה? - איגור, ביציאה קורעת.

 
בפרק הבא כאמור נראה מי מהמודחים חוזר ואם זה נגמר באחד שחוזר בלבד (בארה"ב חזרו שניים, תרשו לי להמר שוב על העתק מושלם מהם)

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ארוך קצת דחילק ל"ת
צבי לוחם 08.03.09 (16:03)