מס' צפיות - 441
דירוג ממוצע -
הטוב, הרע והלא נורא
כדי למנוע אי-נוחות להבא רצוי כאשר מפרסמים ידיעה בעיתון להביא ציטטות ועדויות שיוכיחו את הנאמר בכתבה אחרת קשה לקנות מצב שבו שופטים בדימוס ינסו להתערב בהקמת ממשלה בישראל.
מאת: רועי אורן 04/03/09 (18:46)

אמש הופעה כותרת מרכזית בעיתון "מעריב" שלפיה שופטים בדימוס ניסו להשפיע על יו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק להכנס לממשלה על מנת לבלום את כוונתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מלהותיר בתפקידו את שר המשפטים פרו"פ דניאל פרידמן.

 

אם אכן הידיעה נכונה מדובר בטעם לפגם בשני מובנים:

 

1: זכותם של שופטים בדימוס כמו כל אזרח להביע את דעתם בכל נושא (לרבות בתחום התמחותם) אך אסור להם לנצל את מעמדם על מנת לקבוע מינוי שר זה או אחר או לחילופין כניסת מפלגה זו או אחרת  לקואוליציה המתרקמת בראשותו של בנימין נתניהו.

 

2: כמוכן אסור ליו"ר אביגדור ליברמן כחשוד בעבירות פליליות קשות להשפיע על מינוי זה או אחר לרבות בתיקי אכיפת החוק (משפטים, בטחון פנים).

 

אהרן ברק, מרדבי קרמניצר, ויצחק זמיר הודו שאין להם קשר לפרשה והם אינם מעורבים בה.

 

וגם אנשי מפלגת "ישראל ביתנו" טוענים שהסיבה לכך שהם רואים בפרידמן מועמד ראוי בשל היותו משפטן טוב וחתן פרס ישראל למשפטים.

 

לטובת שמירת החוק וערכי מדינת ישראל נקווה שהדברים של האישים נכונים ולא הידיעה שפורסמה אתמול בעיתון ,אחרת מדובר במחדל קולוסאלי.

 

ולסיום שתי הערות:

 

1: אם אהוד ברק שואף להמשיך בתפקידו כשר הבטחון ראוי כי יגיש את התפטרותו מתפקיד י"ור מפלגת העבודה וימונה כשר מקצועי החף מכל השפעה פוליטית מה שייתן לו אורך זמן ונשימה לעסוק בביטחון יומם ולילה.

 

2: והגיע הזמן שהשופטים בדימוס ידברו עם פרו"פ פרידמן ויגידו לו מה מפריע להם במקום להטיח האשמות לעברו כאילו הוא הורס את בית-המשפט.

 

עובדה שאף אחד מהם לא האשים את אהרון ברק בהרס שלטון החוק כתוצאה מהשימוש הנורא ב"אקטיביזם השיפוטי"

 

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר