מס' צפיות - 331
דירוג ממוצע -
מגיע לנו יותר מזה
מאת: kalligula 24/02/09 (00:08)

להביט סביב ולא להאמין. רק לפני שבועיים חיזרו לפיתחנו כל המפלגות, על שלל המועמדים שלהן בהבטחות לעתיד טוב יותר, ורוד יותר,והנה עוד לא התקררו פתקי ההצבעה ממגע ידינו והכל נשכח וחזר להיות כמקודם, פוליטיקה קטנה כאשר רק האגו משחק תפקיד וכל דבר אחד אין ויכוח, אנחנו ממש לא מענינים אותם אחרי שהקננו להם את כרטיס הכניסה לכנסת -ה18.

 

בנימין נתניהו - הצליח לשקם את מפלגתו שהיתה על הקרשים ויותר מהכפיל את כוחה של מפלגתו, ולמרות הפילוגים והסכסוכים במחנה הימין הצליח להביא להעצמת כוחו (לא שזו היתה חוכמה אל מול מחדליה של הממשלה היוצאת), מה שהביא לו את המנדט לנסות ולהקים את הממשלה הבאה. כמי שנכווה מרותחין מנסיונו הקודם, המוטו שלו היה לא להסתמך על מפלגות הימין (אלו שהפילו אותו בקדנציה הקודמת) ומנסה בכל כוחו להקים ממשלה רחבה, והנדיבות שלו בעבור זה ראוייה לציון, בנתיים ללא הצלחה וכנראה שהוא ייאלץ להסתפק בממשלת ימין צרה, שסביר להניח שלא תשרוד את מלוא הקדנציה, רק שלא ישכח שתוך כדי חיזוריו אחרי ציפי ליבני ומפלגתה ואהוד ברק בנתיים הוא יפסיד את האמון של מפלגות הימין, כי טוב ציפור אחת ביד משתיים על העץ.

 

טיפ- עזוב אותך מחיזורים אחרי קדימה והעבודה, ציפי החליטה לא להצטרף לממשלתך בשום תנאי ולא יעזור מה תציע לה,ברק גם אם הוא רוצה לא מסוגל בגלל האופוזיציה בתוך מפלגתו , לך על ממשלת ימין צרה ותכריז שממשלתך החדשה הולכת לשים את הדגש על הענין הכלכלי שהוא הוא הענין הבוער ביותר  והקריטי ביותר, ואם תצליח בכך תשרוד ואף יותר מכך, בענין המדיני שמור על סטטוס קוו ואל תוציא את השדים מהבקבוק, הלוא ממילא אנחנו מדשדשים בענין הזה מאז 1992  ואור אין בקצה המנהרה, תשקיע בפריפריה,תשתיות, רווחה ובעניני הפנים ותבהיר ששלום עושים קודם כל בבית, כל היתר יכול להמתין.

 

ציפי ליבני- אין ספק באה משום מקום והגיע לגדולה, לטעמי הגדולה שלה העלתה לה את השתן לראש, וסימוכין לכך ניתן לראות מיום אחרי הבחירות והתנהלותה ובעיקר ההצהרות שהיא משחררת, והזחיחות שהיא משדרת. אני לא יודע מה יעלה בגורל קדימה בספסלים האחוריים בכנסת, אבל על דבר אחד הציבור לא יסלח לה שלמרות ההצהרות הבומבסטיות על צו השעה וגורל האומה, ברגע האמת נתת לשיקולי האגו שלך לגבור על הכל ומצידך שהמדינה הזו תלך לאבדון ע"מ להוכיח את צדקתך (כיאה לאנשי שמאל מאז ומעולם), ואם את חושבת שכאשר נלך לבחירות תוך שנה יישכח את טועה כי כל האשם ירבוץ על כתפייך, ואמירותייך חסרות התוכן, אם זו הפולטיקה החדשה והנקייה שפיזמת לנו לאורך הקמפיין שלך, אז כנראה שלנקיון יש צדדים רבים.

 

טיפ- עכשיו זו השעה להוכיח מנהיגות ולשים בצד שיקולי אגו, ופעם אחת לחשוב על המדינה הזו ולשים אותה בראש מעינייך, הלוא את זו שהפחדת אותנו מנתניהו וממשלת הימין הקיצוני הבאה עלינו, ככה מפקירים? ולו מהסיבה שחברייך מהמפלגה לא יאהבו את העבודה האופוזיציונית האפורה, ויעשו לך את המוות יום יום, שעה שעה מה שיגרור אותך לזוהמה הפוליטית ממנה את כ"כ מנסה להתרחק לדברייך ויעמיד אותך בשורה אחת עם כל שאר הפוליטקאים, אז מה תוכלי למכור לנו בבחירות הבאות?

 

אהוד ברק- אין ספק שהמפסיד בגדול מהבחירות האחרונות זה ברק, שלמרות המלחמה הלכאורה מוצלחת שהוא הוביל לא הצליח למנוע את קריסת מפלגתו , לא מעט בזכות קמפיין דמוני של ציפי ליבני. עכשיו מפלגת העבודה מצוייה במצב הגרוע ביותר מבחינתה, גם לנסות לשקם את המפלגה המרוסקת באופוזיציה (כפי שעשה הליכוד) אבל הבעייה הגדולה שמי שיתן את הטון שם, זו שוב אותה ציפי ליבני ומפלגתה, מה שיכול להעלים טוטלית את מפלגת העבודה ולמחוק אותה בבחירות הבאות, מצד שני להכנס לממשלה, יגרום למלחמה פנימית שלא תוסיף בריאות למפלגה זו שבשנים האחרונות בונה לעצמה מנגנון להשמדה עצמית.

 

טיפ-בעיקר להתפלל למלחמות פנימיות בקדימה, ולקוות שאותן מלחמות ירסקו אותה ויפצלו אותה, ושאותו בן כלאיים של חבורת אופורטוניסטים תעלם מהמפה הפוליטית כפי שקרה לד"ש,מרכז,שינוי,צומת ועוד.

 

מפלגות הימין- ההיסטוריה שלכם רצופה בירי ברגליים, סוף סוף זוכים בשלטון ובמקום לשמור עליו ולהוכיח את צדקת דרככם אתם גורמים להפלת ממשלותיכם ומקבלים במקום את הגרוע ביותר כמו הסכם אוסלו, וממשלת ברק שכמעט החזירה אותנו לקווי 67,ועוד.  הגיע הזמן שתבינו שביום חתימת הסכמי אוסלו עברנו את נקודת האל חזור והדברים לעולם לא יחזרו לפני, מדינה פלשתינאית תקום בים מן הימים ועליכם רק לדאוג שהמחיר עבורה יהיה המינמלי ביותר, שיכלול גבולות ברי הגנה על מה שנשאר.

 

טיפ- תמיד אפשר להתפלל שממלכת ירדן תקרוס, ושהרוב הפלשתינאי ישתלט על המיעוט האשמי ויהפוך אותה לפלשתין האלטרנטיבית,עד שזה יקרה אם בכלל צריך להתחיל להכיר במציאות שהשתנתה ולהיות פרגמטים.

 

מילה לסיום לראש הממשלה היוצא מר אולמרט שסוף סוף מפנה את כסאו, קצת מאוחר מידי לטעמי אבל עדיף מאוחר מאף פעם, מבחינתי היית בין שני לברק ושניכם ביחד יכולים להתמודד על התואר המפוקפק ראש הממשלה הגרוע ביותר שהיה במדינת ישראל, עברנו שתי מלחמות במהלך תקופת הכהונה הקצרה שלך ואילולא  סומנת כאתרוג אולי רבים היו חושבים כמוני, בתקופת כהונתך חווינו את חטיפותיהם של רגב וגולדוואסר ז"ל, ולאורך כל כהונתך גלעד שליט ישב בשבי ועדין יושב אי שם בעזה, כל טיפולך בנושא זה הוא כישלון חרוץ והגדלת לעשות בימים אלה בשלהי כהונתך שכאשר סוף סוף היינו בטוחים שהסאגה הזו תסתיים, כאשר יש רוב בעם שמוכן כבר לשלם כל מחיר כדי שהענין ייפתר כבר, החלטת להיות קשוח ולעשות שרירים על גבו של גלעד שליט, והחזרת אומנו שמתיים אחורה, אני מקווה שאתה ישן טוב בלילה כי אני ומרבית תושבי המדינה הזו , ממש לא.

 

טיפ- תשתדל לא לחזור!!!

 

לנו אני מקווה שנדע ימים טובים יותר, למרות הקשיים והאיומים הכלכלים והבטחוניים שמצויים בפתח ובעיקר שנזכה להנהגה לה אנו ראויים. 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר