מס' צפיות - 344
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה- פרק 16- הדחת מיכל
מתוך בלוג של יועצת ארגונית, המשווה בין הפוליטיקה במשחק לבין הפוליטיקה הארגונית במקום העבודה שלנו.
מאת: עדית- יועצת ארגונית 22/02/09 (00:14)

יחסית לבחורה, שהיתה ממש שעיר לעזאזל בשבטה, מהפרק הראשון, מיכל שרדה את התחרות זמן רב. היו לה כל הסיכויים להיות מודחת כבר לפני זמן רב, אבל מאיר "משך יותר אש", אופיר נחלץ לעזרתה והביא להדחת סיון ומעין במקומה, משימה אחת שבה היה לה יתרון, ספין של החלפת שבטים, ומשימת חסינות, שהיתה תפורה לפי מידותיה (על הקורה), כך שדיוה הודחה.

 

מזלה לא שיחק לה, כשהכניסו את נועם למשחק בשבט השני. אבל בסך הכל ההדחה הנוכחית היתה הדחת חוסר ברירה, לא הדחה מעליבה, ולא נבעה מהסיבות, שיכולות היו להיות אם היו מדיחים אותה קודם לכן. אגב, זו הפעם הראשונה בשתי העונות, שהמודח מסתובב ואומר משהו למדיחים ("הפתעתם אותי").

 

מיכל לא היתה אדם יוזם- יזמה רק ברית אחת (עם מאיר), בקושי יזמה הדחות. אופיר תמך בה ולימד אותה קצת לשחק את המשחק, אבל היא אדם פאסיבי מבחינה פוליטית. היא ניצלה על ידי אופיר, ובעזרת כשרון שיווי המשקל שלה. אופיר היה זקוק לה להצלחה האישית שלו, והיא נראתה לו אמינה, בניגוד לדעת דיוה ומקורביה. מה שמראה שתמיד יש "מתנגדי משטר" שאפשר לחבור אליהם, במיוחד בשלטון כוחני (כמו של דיוה ואיגור), וכן לא צריך להאמין לדעת הכלל, כשאתה דחוי. במקרה של אופיר, פסל החסינות נתן לו בטחון לפעול. בלעדיו אולי אופיר לא היה מעז להסית נגד סיון ומעין, ומיכל היתה מודחת כבר הרבה קודם.

 

אנשים כאלה, ששורדים בזמן רב, למרות הפאסיביות הפוליטית שלהם, ולמרות היותם שעירים לעזאזל, קיימים בארגונים. הסתכלו מסביב וראו אם יש במקום העבודה שלכם (או אפילו בכתה שלכם) אדם שמגיע רחוק כנגד כל הסיכויים.

בסך הכל, קיומה של מיכל היה תלוי על בלימה כל העת, ובודאי היתה שרויה במתח רב יחסית לשאר המתמודדים כל העת. לא היה לה קל.

 

השאלה אם שווה להישאר במקום כזה, כשהמתח הנפשי הוא רב ותמידי.

 

שבוע נעים, בכל מקום שתהיו,

 

עַדית ג'אנה-ייעוץ ארגוני

ייעוץ אישי להתמודדות עם פוליטיקה ארגונית ואנשים שמקשים עלינו

jane38@nana10.co.il

 

 

 

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר