מס' צפיות - 419
דירוג ממוצע -
מהפכן הזמר העברי חלק ד'
המאמר הזה יעסוק בפועלו של אריק איינשטין משנות ה-2000 ועד היום.
מאת: רועי אורן 18/02/09 (22:01)

בשנת 2002 הגיש אריק איינשטיין תביעה נגד אמרגנו לשעבר מיכאל תפוח. תביעה זו הולידה רשת שמועות והכפשות וחשפה מערכת יחסים עכורה וקלוקלת בין השניים שהיו בעבר חברים. בכתב התביעה נכתב שמיכאל תפוח חי על חשבון ההצלחה של אריק איינשטיין ,ואילו בכתב ההגנה נכתב שלמרות שאריק הרוויח הרבה כסף הוא נחשב כאדם תלותי ומפונק. באותה שנה הוציא אריק את האלבום "שמש רטובה" בו שיתף פעולה עם ארקדי דוכין ומיכה שטרית.

 

בשנת 2004 הוציא איינשטין את האלבום "שתי גיטרות, בס, תופים" בו שיתף פעולה עם ברי סחרוף בו נכלל שיר שבו חוזר איינשטיין לתל-אביב העיר בה הוא גדל. בשנת 2005 זכה אריק בפרס מפעל חיים מטעם אקו"ם ,ובשנת 2006 קיבל פרס מיוחד מטעם ערוץ 24 על תרומתו לפזמונאות העברית.

 

ב3 בינואר 2006 (יום הולדתו ה-67 של אריק איינשטיין) יצא אלבומו:"רגעים" בו הוא משתף פעולה עם המוסיקאי פיטר רוט האלבום התאפיין בשירים שקטים ונוגים. באוגוסט 2006 יצא לאור הספר :"זו אותה האהבה" בעריכתו של הפזמונאי עלי מוהר בו נאספו אינספור שיחות שערך מוהר עם איינשטיין תוך ציון אנקדוטות על חייו וסיפורים שהסתתרו מאחורי שיריו.

הספר פותח במבוא שכותב מוהר ומופיעים בו עטיפות תקליטים , פוסטרים וכ"ו.

 

בספטמבר 2007 הוציא את האלבום "כל הטוב שבעולם" בו הוא משתף פעולה עם גיא בוקאטי שכתב את כל השירים להוציא שיר אחד אותו כתב יעקב רוטבליט לקראת יום הולדתו ה-70 הקדיש לו מוסף גלריה של עיתון "הארץ" מאמרים המציינים את פועלו בתחומי הבידור השונים.

 

כאן אני חותם סדרה בת ארבעה מאמרים המוקדשים לאריק איינשטיין במלאת לו 70 שנה. נאחל לו עוד שנים רבות של יצירה ופריון.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר