מס' צפיות - 997
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 14 - פסיכוטית
"אתה יכול להסתכל לי בעיניים, איך אמרתי תסתכל לי בלבן של העיניים ופה תראה יושר" - דיווה, עושה אהוד ברק, גם היא לא סחבק.
מאת: טמיר כהן 15/02/09 (14:25)

סופסוף דיווה הודחה אתמול. הייתי רוצה לומר שהיא הלכה הביתה ובא לציון גואל, אבל הטוויסט השבועי באדיבות ההפקה (ממוצע של שלושה טוויסטים לשבוע אנד קאונטינג), השאיר אותה על אי המודחים יחד עם האיש, האגדה והמותג בשבקין ועם הליצנית עם רשפי הנקמה בעיניים, מעיין. כשאני חושב על זה, אחרי מה שדיווה עשתה למעיין במועצת השבט בה היא לא קנתה את הדמעות שלה, אם יש באי המודחים מצ'טה, כדאי לדיווה לא לישון אף פעם. מישהי הולכת לפתח פה קולרופוביה (מסתבר שיש מושג כזה לפחד מליצנים).
 

בפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 13 - לכאורה

• הישרדות איי הפנינה, פרק 12 - אכזריות גאונית

הישרדות איי הפנינה, פרק 11 - שיר פרידה

• הישרדות איי הפנינה, פרק 10 - בשבקין זה מותג

 


למרות שלא נפטרנו ממנה סופית, יום שחוסך מאיתנו את לא זיו בכלל פניה ומאייד אותה מהמשחק המרכזי, הוא יום שמח במיוחד. בדרך כלל יש לי חיבה לפסיכופטים, מספיק להציץ בשמו של הבלוג שלי כדי לראות את זה ועדיין, גם לי יש גבולות. דיווה הייתה יצור דוחה בכל רמ"ח איבריה ותצוגת הפסיכוזה הקיצונית שהיא חשפה בפנינו אתמול רק חיזקה את הסלידה שלי ממנה, בעוד למשל קפון בעונה הראשונה, ככל שהוא היה יותר קיצוני, יותר מצא חן בעיני ואני חייב להודות שאני הייתי מבין הבודדים שאפילו אהב את ההופעה שלו בגמר. כמו שנאמר, יש מידה לכל דבר ודיווה הייתה הגזמה מהלכת על שתיים, יותר מדי מכוערת, יותר מדי חרמנית ופדופילית (אין דרך אחרת להגדיר את האפיזודה שלה עם איתי על אי המתים), יותר מדי רודנית, יותר מדי הזויה, יותר מדי תוקפנית, יותר מדי מדברת על עצמה בגוף שלישי, ובעיקר בעלת מעט מדי אחיזה במציאות. אז אתמול היא נשלחה לווילה של בשבקין באי המודחים ואפשר לסמוך על המלך שהוא כבר יחזיר אותה למקום לו היא ראויה, פח האשפה של ההיסטוריה הטלוויזיונית ואם לא הליצנית כבר תטפל בה.
 
מרגישים בבית
 
להזכירכם רק בפרק הקודם בוצעה החלפת השבטים המהונדסת היטב. השורדים העמידו פנים שהם בוחרים את חברי השבט החדשים למרות שההפקה סידרה את זה מראש שהבנות תחלפנה שבטים ביניהן. דווקא תצוגת המשחק שלהם הפעם, הייתה טובה מזו שראינו מהם כשהם סידרו את המותג בשבקין. ההחלפה עבדה כמו כפפה, בנות קניבה יכלו להמשיך להתעצל ולהרוויח קצת זמן עד שבבארו יבינו מה הן שוות, מיכל חגגה את שחרורה מהברית של דיווה ויחד עם מירית פינטזה על הנקמה המתקרבת כנגד דיווה ומסתבר שבדרך פינטזה גם על איתי שסיפר לגיא "מיכל חרמנית אחי, יכול לשחק אותה במובן הזה, היא אמרה לי שאם לא הייתי צעיר היא הייתה אוכלת אותי". איכשהו נראה לי שהיא פשוט רעבה ואיתי נראה לה בגובה של פרה נמוכה. גם גיא חשב ש"היא אוכלת פה. היא נראה לי אמרה את זה על כל צדף שעבר בסביבה". מזל שאיתי לא נבון במיוחד ולא נעלב.
 
חוץ מאיתי, גיא קיבל את מירית לעגוב עליה ועידן קיבל את אפרת הגרופית. היחידה שלא ממש מצאה את עצמה זו דיווה מה שסימן עוד יותר את דרכה החוצה. דווקא הנסיונות שלה להציל את עצמה היו משעשעים. קודם היא חקרה באיומים את מירית שרצתה לחכות למיכל ו"לראות לאן פניה נושבות", בדרך כלל הפנים של מיכל לא זזות מילימטר (חוץ מהגבות, אליהן נגיע בהמשך) אז קשה לי לדמיין אותן נושבות. בהמשך היא תקפה את מיכל חזיתית שהיא לא אמינה ולא ראויה למשחק הזה ואפילו ביקשה ממנה "תסתכלי עלי מאמי, את יכולה, תרימי את הגבות עד למעלה אולי הן גם יגיעו לשיער". קטע פסיכוטי מספר אחד. כאילו זה לא מספיק דיוה עברה בין כל בני שבט קניבה והציעה להם את גופה, האמת שהיא לא הסתפקה בזה והקריבה קורבן גם את עידן ואיגור הפודלים עושי דברה בטענה שהם יוכלו להתאחד לשישייה חזקה אחרי האיחוד. האמת, דווקא נראה היה שזה עובד על גיא ואריק ומכיוון שאין חשש שהם רצו את דיווה, יש מצב שהעובדה שהיא מכרה להם גם את גופו של עידן, הדליקה את אריק, אבל לאפקטיביות של המהלך עוד נגיע במועצת השבט. בינתיים השמש יורדת ואיתי גיא ומירית נשכבים על החול מול השקיעה ומפנטזים. גיא מתחיל לגעת בעצמו ואומר "וואלה איזה שמיים מטורפים, קו אופק עם שמיים, ממש מחרמנים". פרק שעבר הוא מתחרמן מהתרנגולת והפעם מהשמש, אולי אחרי שאמרו שיש בעונה הזו משתתפת לסבית ואף אחד לא יודע מי זו, גיא הוא הלסבית של הסדרה?
 
גם בנות בארו כאמור הרגישו בבית כלומר הן ישנות והבנים עובדים. אנסטסיה אמרה את זה בעצמה הכי טוב "ת'אמת קמתי מאוחר, אבל התעוררתי מהרעשים שהיו סביבי כי חשבתי אני אקום ליום מלא שמש ושיזופים וקצת לנוח על חוף הים". בהתחלה הגברים של בארו קצת מופתעים אבל עידן מבין מהר מאוד מה קורה ואומר "כל הזמן צריכה לבוא הפעלה מצידנו לכיוון הבנות כי אחרת הדברים לא כל כך קורים". ואיגור, הוא הרגיש הכי בבית כשבטיול מקרי ללב הג'ונגל הוא מצא מצנח מסריח ומוכה יתושים וברחשים כך שהוא לא יכל להימנע מלהביא את זה לשבט, לפרוס מעל המחנה ואז יהיה לו שם ריח מתמיד שיזכיר לו את הבית.
 
מלחמה מיותרת
 
אופיר שבינתיים שולט במשחק ביד רמה (לא אריק, אתה לא !), סידר לעצמו דייט עם מיכל על האי הגלות כדי לתאם עמדות ולדאוג שהיא תשמיד את דיווה. מה שלא ברור בכלל, זה למה הוא הפסיד לה בכוונה באתגר כדי לסדר לה רמז לפסלון ולהגדיל את כוחם המשותף ועוד יותר לא ברור למה זוארץ הפך את כל האתגר הזה למיני מועצת שבט כשהוא חוקר את אופיר ומיכל על האסטרטגיות שלהם. כמה מיותר. באתגר עמדו אופיר ומיכל על שלבים צרים בין שני עמודים ולמרות שזו היתה מלחמה מיותרת, לפחות קיבלנו לא מעט קלוזאפים על גופה החטוב של מיכל כשהוא נוטף אגלי זיעה, כמו שאומרים, כל הכוסיות בשמאל אבל מיכל דווקא עמדה מימין. בסוף, בדיוק כמו שצריך מיכל ניצחה, אבל באמת שאופיר היה אמור להיות חכם מספיק כדי להפסיד לה בכוונה. לפחות קיבלנו ממיכל משפט שאומר את הכל על הברית המשולשת של בארו "איגור הוא חתיכת לוזר מובטל, אין לו שום דבר בחיים, אין לו בית בכלל ועידן, לא יודעת מה הסרט שלו, נראה לי חסרה לו דמות אם". אופיר ומיכל מחליטים לסכסך כל אחד בשבטו כדי לפרק את הברית של דיווה עם עידן ואיגור.
 
מסכסכים נמאסתם (האמת שלא)
 
אופיר חוזר מאי הגלות  ומתלהב שיובב שמר לו את הראש של דג. לא פלא כי גם לדעתנו הוא ראש השועלים וכל שאר המתמודדים בבארו הם הזנבות. אופיר מתחיל במלאכה ומספר שהבנים של קניבה סיפרו שאנסטסיה לא עושה כלום ונטע לי רק אוכלת להם את כל האוכל. אפרת שמחה שהאמת יצאה לאור "הבחורה התחזרה על אוכל בלי הכרה" ומוסיפה לעבר נטע לי "מעניין מי אמר שאת חזירה והיא עצלנית?" רק כדי לסובב קצת את הסכין שנתקע בגבה. אנסטסיה אומרת "על נטע לי זה נכון, היא חזירה, אין מה להגיד אבל אני לא חושבת שאני עצלנית". מוכרים לנו את נטע-לי בתור הדוגמנית של העונה וברור לכולם שהיא נראית יותר כמו מיס פיגי עם האף שלה ואז מסתבר שהיא חזירה גם באופי, אכן צדק פואטי.
 
בקניבה מיכל מספרת סיפור משלה והפעם לבנים. היא אומרת שהבנות אמרו שהם לא עשו שום דבר ושהם לא דגו שום דבר מלבד אולי רכיכות קטנות. דיווה מנסה לסתור את דבריה של מיכל ואומרת שזה בא מאופיר ואופיר לא חלק מהגרעין השולט בשבט אז המידע שלו לא מהימן ("הוא ניזון"), כאילו צריך להיות חלק מהגרעין כדי לשמוע מה הבנות אמרו. דיווה מנסה לדבר כרגיל במילים גבוהות "אני נמצאת פה עם שתי עמיתות שלי, יריבות לצורך העניין שמזבלות כל היום את החברים האחרים בסיפורים שלהן שאין להם שום אחיזה במציאות ופשוט החלטתי לעשות חראקירי על זה. קטע פסיכוטי מספר שתיים. חבל שאף אחד לא הסביר לה מה זה חראקירי ועוד יותר חבל שהיא רק מדברת ולא עושה.
 
אתגר הריקוד של מרינה
 
אתגר הריקודים של מרינה מהעונה הראשונה בטח זכור לכם. אז הנה, כשרק הגיע הזמן לכך, ההפקה לא יכלה להתאפק וסדרה אתגר ריקוד חדש או יותר נכון אתגר שיווי המשקל בשביל מיכל, מה זה משנה איך קוראים לזה. דיווה על הגריל והשיפוד האחרון הוא לתת למיכל חסינות שהרי אפשר לסמוך על החרמנות של גיא שמירית לא באה בחשבון, לא משנה מה.
 
דיווה בשלב הזה כבר פרפרה את פרפורי הגסיסה האחרונים שלה ונפלה ראשונה כי "זה לא הזמן שלי והאנשים שלי והיום שלי" אבל שנייה אחרי שירדה הבינה שנתנה לשתי האחרות לנצח את "דיווה הפייטרית, דיווה של מניחה, דיווה שרועדת ועומדת על הקורה ויודעת שזה הרבה מעבר ליכולת שלה". גם בגוף שלישי היא סותרת את עצמה. אריק עוד מספיק להכריז "פתאום מצאתי את נקודת שיווי המשקל שלי, אני לא מבין מאיפה זה בא" שזה שוב עוד אחד מהמשפטים שהוא רגיל לומר שנייה לפני שהוא מפסיד. מיכל זוכה בחסינות האישית והמסמר האחרון בארון של דיווה ננעץ. איתי לא מבין מה מטריד את דיווה אז היא מציירת לו את זה. היא מציירת בית והוא חושב שזה פרוידיאני כי היא מתגעגעת לילדים שלה. אני חושב שלא ברור לי מאיפה איתי מכיר מילה כמו "פרוידיאני".
 
התפרצות
 
מועצת השבט מגיעה ורוצים שנתהה אם הבנים התאחדו עם דיווה בשביל ברית השישה באיחוד, מישהו באמת תהה?. מיכל מספרת על קטע פסיכוטי מספר אחד של דיווה (ראו למעלה) ובשביל דיווה זה הסימן לקטע פסיכוזה מספר שלוש. דיווה אומרת "קודם כל זה לא התפרצות, אני קוראת לזה יצא הקוף ממני". עכשיו נזכרתי מה דיווה הזכירה לי כל הזמן, קוף, מכוער במיוחד עם איפור קבוע. וכדי להראות לנו איך הקוף באמת יוצא ממנה היא מתחילה לתקוף את גיא "זה בסדר גיא, בשבט בארו הדברים היו מאוד ישירים, אף אחד לא הוטעה שם, אצלך בהנהגתך הגדולה, אתה מפתיע אנשים, אתה מנהל אנשים. תחייך גיא, זה בסדר, הכרתי אותך שישים שעות, לקח לי זמן להבין מה קורה בשבט קניבה. אתה יכול להסתכל לי בעיניים, איך אמרתי תסתכל לי בלבן של העיניים ופה תראה יושר, ממך לא רואים יושר". זה היה ללא כל ספק הקטע של הפרק וכמו שהיא אמרה בדיוק דיווה עשתה בסוף חראקירי כי גם אם גיא ואיתי שקלו ללכת עם ברית השישה שהיא הציעה להם, בהתקף הפסיכוזה הקיצוני הזה, היא סתמה על כך את הגולל. היה משעשע ומשמח לראות איך היא מפילה את עצמה. מצד שני כמו שאמרתי בהתחלה, זו הייתה פסיכוזה לא מרתקת ולא מעוררת כבוד בכלל, דבר שאינו אופייני אצלי.
 
זוארץ אומר לדיווה שהוא ראה בה משהו כבוי והיא מתחילה לבכות ומספרת איזה סיפור הזוי על אבא שלה שנפטר ביום חמישי ואז התעורר ונפטר למחרת אבל שדווקא בגלל זה יום חמישי זה היום שהיא מתמודדת עם מותו. הצעד הזה היה הזוי בערך כמו ג'וני פיירפליי שהרג את סבתא שלו. מילא מעיין שנתקפה אישית בפרק שעבר ולכן בכתה, אבל לערב אבות מתים? גועל נפש. אלו היו דמעות שאני לא קונה !
 
אז זהו, במו פיה היא חתמה את גורלה (אם נאמין לעריכה שהראתה התלבטות של הבנים לגבי הצעותיה, גם את זה אני לא קונה) ודיווה הודחה לא לפני שהספיקה לאיים שזה יתנקם בהם.
 
הנה הוא בא, גיבור המלחמה
 
או אז הראו לנו את ההפתעה שהובטחה. מסתבר שכבר מהמודחת הראשונה אירית, הציעו לכל מודח ללכת לאי ולחכות לסיכוי לחזור למשחק. כאמור שלושה הסכימו עד היום, המותג בשבקין, מירית ודיווה. זה גם מוכיח שההפקה לא תכננה את הצעד כדי להציל את בשבקין כפי שחשבו אלא זה היה חלק מהמשחק מהפרק הראשון. מצחיק אותי שמשתמשים דווקא בטוויסט שהיה בעונה האמריקאית באיי הפנינה, כאילו חייבים להעתיק דווקא אותה אחד לאחד ואי אפשר להשתמש בתרגילים מעונות אחרות ומצד שני לא חשבתי אף פעם שההפקה הזו מקורית או יצירתית במיוחד. בכל מקרה אל תשכחו שההפקה יכולה לארגן עוד אתגר ריקודים נוסח מרינה וכן לדאוג שבשבקין יחזור, אל תקחו את זה מהם וגם אל תקחו את זה מאיתנו, אנחנו מחזיקים למותג אצבעות !
 
המשפטים של הפרק
 

  • מירית מספרת למיכל על דיווה "אתמול היא אומרת לי אני לא אשים פתק שלך". מיכל - "היא תשים פתק של אמא שלה במשחק הזה, אם תצטרך, כדי להציל את עצמה". טוב נו זו גרסא דומה לגרסא שהבאתי פה כאילו היא הייתה אוכלת את ילדיה בשביל הנצחון. כל הכבוד למיכל על ההבחנה.

 

  • "אני השתדלתי להתמקד בנקודה אחת, השתדלתי כמובן לא להעלות את הראש יותר מדי כדי לא להיתקל בטוסיק של מיכל". רואים שאיתי צעיר, עוד כמה שנים הוא כבר ילמד לאן בדיוק להסתכל.

 

  • "אתה יכול להסתכל לי בעיניים, איך אמרתי תסתכל לי בלבן של העיניים ופה תראה יושר" - דיווה, עושה אהוד ברק, גם היא לא סחבק.

 

  • "קודם כל זה לא התפרצות, אני קוראת לזה יצא הקוף ממני" -  דיווה, דרוויניסטית סמויה.

 

  • "אני לא שייכת יותר למשחק הזה כי זה לא מתנהל על פי אמות המידה שאני נכנסתי איתן למשחק, הגיע הזמן ללכת".דיווה, לא מספיק משקרים, לא מספיק תוקעים סכינים בגב בשבילה. לפחות היא יודעת לפרוש בשיא.

 

  • "כשקפצתי מהקורה אמרתי זהו דיווה, מספיק, לחזור לשפיות, לחזור לנורמאליות, לחזור למה שאת כאילו". שכחה את רגע של פסיכוטיות שלוש. טוב שהיא הוסיפה "כאילו".

 

  • זוארץ - "רוצה לחזור?". בשבקין - "ברור"

 
בפרק הבא אופיר מוכיח שהוא פרידמן מת ומתאבד על הכדור במשימה. אריק מנסה להוכיח שהוא דוקטור ומכריז "ישר הבנתי שמדובר בחבלת ראש רצינית", גם את זה לא קניתי. בפרק הבא גם מביאים את נועם טור העונה הראשונה להשתתף בפרק, לא ממש חשפו במה אבל הפרומואים כרגיל הראו אותו מתחרה באתגר הכדור כשהוא רץ נגד עידן. אחרי בואו חשפו בפני המתמודדים גם את הקינוח שכולם כבר יודעים מיהו אבל אני אשאיר את זה בסוד למקרה שחלק לא יודעים. צעד נואש להשתמש בנועם כדי להשיג עוד קצת רייטינג ואפשר גם להשתמש באותו פרומו מהשנה שעבר, "שובו של נועם". חסכוני. עידן לא מבין גם כן בשביל מה היה צריך את זה ושואל "מה עושים איתו? אפשר לאכול אותו?" אני בטוח שהבנות לא היו מתנגדות.
 

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר