מס' צפיות - 1189
דירוג ממוצע -
מוסיקה מתוך סרטים - קונצרט תז' ירושלים / האופרה ת"א
מאת: elybikoret 14/02/09 (09:01)

האופרה הישראלית משתדלת לקרב אליה שכבות שונות מהציבור הישראלי שלא כל כך מתענינות וקשורות לאמנות האופרה והיא מארגנת סדרות מיוחדות של קונצרטים מוסיקליים מגוונים. בין הסדרות יש גם סידרה בשם"הסידרה הקלאסית הקלה". בקונצרט הראשון מהסידרה שמענו לא מזמן את הקונצרט" שירת מקהלה " קטעי מקהלה מאופרות. אמש התקיים הקונצרט השני בכותרת"מוסיקה על מסך הכסף". השתתפו בביצוע התזמורת הסימפונית ירושלים-רשות השידור, יקי ראובן-מנדולינה ושירה רז-מצו סופרן.  

 

ניצח על הקונצרט עומר מ. ולבר. ניצוחו היה מאוד מדוייק ומוקפד. הוא ניצח במרץ נעורים רב ובצורה ראותנית ביותר. הקונצרט התחיל בסויטה סימפונית מתוך "חופי הכרך" מאת ברנשטיין. וולבר נראה עומד על דוכן המנצחים כאילו מתאבק באויר עם מתאגרף בלתי נראה לפניו. תנועות ידיים רבות, ניצוח עם אגרוף, תענוג היה לראותו עומד ומנצח. המוסיקה כללה קטעים בסיגנונות שונים ואת כולם הוא ניצח במהימנות וכשרון רב.  

 

התזמורת נשמעה לו והוכנה היטב על ידו. הורגש שהן התזמורת והן המנצח נהנים בעבודתם. הצטינו כלי הנשיפה שהיו פעילים מאוד בחלק גדול מהקטעים.  

 

התכנית היתה מגוונת מאוד וכללה לצד מנגינות מפורסמות מתוך סרטים ידועים גם לא ידועים כלל. שמענו קטע מתוך "זורבה היוני" מאת מיקיס תיאודורקיס, "ד'ר ז'יבגו"-מוריס ז'אר, "מטריות שרבורג"-מישל לגרנד, "הקוסם מארץ עוץ"-הרולד ארלן, "אמריקאי בפריז"-גרשווין ואח'. חלקו הראשון של הקונצרט הוקדש ברובו לקטעים הפחות מפורסמים וחלקו השני ללהיטים הידועים. נבחרו יותר קטעים קצביים על חשבון המנגינות השקטות והרומנטיות.  

 

היתה זאת חויה לא קטנה לשמוע ולהזכר במנגינות המפורסמות מהסרטים הישנים והטובים שהיו בפי כל בזמנו. לזמרת שירה רז קול נעים ושירה יפה אך בחלקו הראשון של הערב בקטעים שהיא שרה במיקרופון  כמעט ולא נשמע קולה שלא באשמתה כי אותו דבר קרה גם למנדולינה. כנראה היתה תקלה במערכת ההגברה מאחר ואחר ההפסקה ההגברה היתה תקינה והכל נשמע היטב.   יקי ראובן שניגן במנדולינה הצטיין בנגינתו והוא גם ליוה את המנצח שלאור התשואות הרבות והרמות של הקהל נתן כהדרן קטע באקורדיאון ומנדולינה למרות שהודיע בתחילת הקונצרט  שעקב פציעה ביד לא יוכל לנגן את הקטעים באקורדיאון. מחוה יפה לקהל שהריע ממושכות.    

 

לראות או לא לראות: קונצרט קל, ערוך ומבוצע היטב. אין לי ספק שקונצרטים מסוג זה מביאים קהל חדש ולא מורגל לקונצרטים סימפוניים.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר