מס' צפיות - 655
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 13 - לכאורה
לכאורה ההפקה ממשיכה לא להתערב במשחק, לכאורה לא עוזרים למשתתפים עם הקשיים באי, לכאורה לא ממשיכים לשחק עם הפורמט. הכל לכאורה, ההפקה ממשיכה לבחוש והייאוש של הצופים לא נהייה יותר נוח
מאת: טמיר כהן 12/02/09 (09:11)

לכאורה ההפקה אינה מתערבת במהלך המשחק
לכאורה המשתתפים נאלצים להתמודד עם קשיי ההישרדות
לכאורה הצעד של ערבוב השבטים הוא צעד שהוא חלק מהפורמט ונעשה בעבר
לכאורה לא עשו את הצעד הזה כדי להציל אף אחד (גיא ואיתי?) או להציל את העונה משממונה (פירוק הגרעינים השולטים)
לכאורה לא נמאס לנו מגיא זוארץ וההנחיה היבשה שלו
לכאורה לא היו שום פרסומות סמויות במהלך הפרק או עודף פרסומות לאורך שידורו
לכאורה לא רואים את העונה הזו מעט מדי צופים בשביל שיטענו שהיא משובחת או שהיא תחזיר את ההשקעה
 
פשיטת רגל
 
כל זה רק לכאורה. כי הפרומו לפרק הבא בא והטיח את הכול בפני הצופים כשהתבשרנו שהשורדים שעזבו כבר את האי מקבלים הזדמנות לחזור. אין לי מושג מאיפה המציאו את זה, אין לי מושג איך הם מעיזים להחזיר מישהו שעף, כמו שהחזירו את נועם מאי המתים וזכו לביקורת נוקבת בעונה הראשונה, אין לי מושג אפילו אם לא לשמוח שאולי המותג בשבקין יחזור לחיינו, אבל דבר אחד אני יודע, כל הטענות על ניקיון כפיה של ההפקה, הושלכו סופית לפח ובמקרה הזה, הייאוש לא נעשה בכלל יותר נוח. בפרק אחד קיבלנו את כל הדברים המרתיחים האפשריים. זה התחיל בערבוב השבטים שלמרות שהוא חלק מהפורמט, נעשה בעיתוי שבו בכל שבט התגבש גרעין שולט שלא יזכה כבר ליהנות מפרי עמלו האסטרטגי, זה המשיך עם מתן שק אורז לכל שבט כדי שלא יצטרכו באמת לשרוד ולמצוא אוכל בעצמם. לאחר מכן קיבלנו פרס שכולו פרסומת לא סמויה אחת גדולה לתה קר ואם זה לא מספיק בגמר אתגר החסינות קיבל שבט בארו גם אוכל בהפתעה וסיר כי לפרינססות של קניבה לא נאה לאכול אורז שנחפר מהמימיות. כל הדברים שקשורים לקשיי הישרדות או למצבים קשים בגלל נחיתות אסטרטגית נמחקו כלא היו וחזרנו לנקודת ההתחלה.
 

קראו עוד בפרשן על הפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 12 - אכזריות גאונית

הישרדות איי הפנינה, פרק 11 - שיר פרידה

• הישרדות איי הפנינה, פרק 10 - בשבקין זה מותג

הישרדות איי הפנינה, פרק 9 - שלום חבר, אדיוס לוקו


אם זה לא מספיק, בפרק הבא יכול להיות שיחזרו שורד או כמה אפילו מאלו שהודחו. זו כבר פשיטת רגל של ההפקה. אין דרך יפה לומר זאת ואם זה צעד נואש בגלל הרייטינג המקרטע, אז יש לי חדשות בשבילם, להתחיל מחדש לא הופך את העונה למעניינת ולא מציל אותנו מהליהוק הכושל. החזרת מתמודד מעניין מאלו שעפו (יאללה בשבקין) יכול לעצבן אנשים ואולי לפגוע יותר מאשר להועיל. כבר אמרתי את זה פעם ואי אפשר לא לומר את זה גם הפעם, קיבלתם פורמט משובח, תנו לו לעשות את שלו.
 
לאן פנינו מועדות
 
אז חוץ מהמסע הבטוח לכיוון עשרה אחוזי הרייטינג, מלמטה, ערבוב השבטים עשה כמה דברים. בראש ובראשונה הוא הרס את האסטרטגיה של ההומואים שכבר השיגו שליטה בשבטים שלהם. אופיר אמנם לא יודע את זה עדיין, אבל הוא דווקא הרוויח מהמהלך משום שהגרעין השולט דיווה, עידן ואיגור התפרקו ואנחנו זכינו לראות את דיווה מתפתלת קצת ולזכות ברגעי עונג ספורים ונדירים. גיא ואיתי קיבלו במתנה את חייהם, כשאריק מאבד שליטה וייאלץ לפחות בהתחלה להיצמד לברית איתם ובנוסף קניבה זכו סופסוף לבנות שעוזרות במחנה במקום הפרינססות שעברו כולן לבארו. ובארו, הם אולי לא יודעים את זה עדיין, אבל השחרור מהעריצות של דיווה ומההליכה העיוורת שלהם אחריה היא ברכה ומצד שני הם קיבלו את בנות קניבה העצלניות כעונש חדש. הם עוד עלולים להתגעגע. היה מעניין לראות איך עידן ואיגור עוד לא גידלו אפילו חצי אשך ומעדיפים להפסיד באתגר החסינות רק כדי להגן על דיווה. אופיר מנצל את זה לטובתו וחושף את הרעיון של עידן בפני נטע-לי, זה היה יכול להיות רעיון טוב אבל ההפקה ליוותה את זה בקלוז אפ על הפרופיל של נטע-לי וזו הייתה חוויה מרתיעה וקשה מדי בשבילי. 
 
בגלל שאני לא רוצה לקחת את המיקוד מפשיטת הרגל של ההפקה, אסתפק הפעם בסקירה של רגעי השיא של הפרק:
 

 • בהחלפת השבטים, אנסטסיה מתפשטת באיטיות מהבאף הישן שלה ששימש אותה כבגד והצופים והבנים מתענגים כאחד. איתי אומר "וואו, אני פשוט רציתי לנשק את אלוהים באותו רגע". גיא אומר "באותו רגע, כל היום הזה קיבל אור חיובי". אני בדיוק חשבתי איך הם קלעו למה שאני מרגיש אבל אז גיא משלים את המשפט "סופסוף נפטרנו מאנסטסיה". עכשיו אני בטוח שמדובר בזוג מטומטמים. אני מבין שהיא מתישה ומיותרת, אבל מה רגע בלהתענג על הרגע ולהעריך אותו כמו שצריך?

 

 • עידן בוחר באפרת ואומר "היא משדרת מבחינתי כוח, רצון להצליח, מין בולדוזר כזה שרץ קדימה". אפרת אומרת "הוא גבר גבר עידן, זה הבנאדם שאני רוצה איתי בשבט". אולי אני מושפע מהאקלים הפוליטי אבל אשכרה חשבתי שהם תיארו זה את זו כמו את אריק שרון ומופז.

 

 • יואב שנבחר אחרון מביא אותה במטאפורה: "הרגשתי כמו הילד האחרון שבוחרים לכדורגל בהפסקה וגם תוקעים אותו בשער כל ההפסקה". תוקעים אותו בשער? אני מבין את התסכול אבל מציע ליואב שלא ייתן לאופיר רעיונות.

 

 • באתגר הפרס אנחנו מתבשרים על פעולה חדשה שבוצעה במשחק כשאפרת מתוודה "לראות את איתי וגיא שאלה אנשים שאני יכולה להגיד גדלו איתי, נשמו איתי את אותו אי, פתאום להילחם בהם זו הזייה מבחינתי". לא יותר הזוי מלדמיין שנשמת איתם את אותו האי. קניבה מנצחים וזוכים בארגז מלא בפרסומת לא סמויה למשקאות קרים.

 

 • בקניבה, הבנות התחלפו והם קיבלו את מירית, מיכל ודיווה. ואיתי מגלה זן חדש של בחורות: "פתאום הבנות עשו משהו מאוד מוזר, עזרו לנו. חשבתי לעצמי, תגידו מה? מה אתן עושות?". ולחשוב שהן בסה"כ היו צריכות לאסוף קצת עצים. בבארו זה היה בדיוק הפוך, הם קיבלו את נטע-לי וחבורת שוהות האי העצלניות שלה. אפרת מיד אומרת "זה חול חול ואין מה לאכול מה שקורה פה" ואיגור תוהה "מה הן רוצות שאני אביא להן פלזמה עם פוך". על זה נאמר, איך שגלגל מסתובב לו. המזל שלהן זה שלא נוח בבארו והן לא ממש ישנות כי אני כבר רואה את איגור חוגג על שלושת העצלניות עם המצ'טה.

 

 • אריק ברגע נדיר של כנות מדבר עם דיווה על חוסר הכנות שלו. "לאף אני לא חושב שאני משחק משחק ישר. אלו שהודחו נגיד, אני לא חושב שהייתי הכי ישר אליהם בעולם. אבל אני לא מוביל ויוזם". דיווה - "אתה פסיבי?". אריק, "נוח לי שגיא הדומיננטי". זו הייתה ללא ספק החשיפה של העונה, אני מאוד מאוכזב מגיא פינס שלא חשף את הזוגיות הזו עד עכשיו. ואנחנו, לא רק שגילינו על זוגיות פורחת, גם למדנו מי זה שנותן ומי זה שמקבל. איכשהו לא מפתיע אותי בכלל שאריק הוא זה שנח ונותן לגיא לעשות את כל העבודה.

 

 • אריק "דיווה היא נחש, אבל גם יריבה ראויה". אריק, יודע מין את מינו

 

 • אריק לגיא "הצ'יקיטה הזאתי, אני יודע שאתה מאוד רוצה לאכול אותה, אבל נראה לי שזה גורם למתח מיותר פה בקרב הבנות?". גיא - "הבנות האלה לא מכירות אותה בכלל". אחלה תשובה אבל אחרי התגלית על יחסיהם, אני לא מבין למה אריק וגיא מבזבזים את זמנם בשיחות על פרגיות.

 

 • איגור מפנטז על פרגיות אחרות "למען האמת, שלושת הבנות פה, הן בנות מאוד מיוחדות ומאוד טעימות ככה, סבבה לאללה".

 

 • "קמתי בבוקר וראיתי את צ'יקיטה לידי כמו איזה אמא שדואגת. הייתי בהלם. קודם כל הרגשתי מניאק שאני כל הזמן מתכנן על הרבע עוף הזה בלי בשר ופתאום ברגע הכי לא צפוי, היא עושה איתי את החיבור האמיתי". גיא סופסוף מוכיח שהוא באמת רוחניק ובעיקר מראה שהוא מעדיף את צ'יקיטה, על דיווה, האמא שהוא קיבל משבט בארו. דוגרי, אני לא יכול להאשים אותו.

 

 • אתגר החסינות, צריך לפתור פאזל של צבעים וצורות ולסדר אותם כך שאותו צבע ואותה צורה לא יחזרו על עצמם באותה שורה. בכל שבט אחד מכוון את השאר, אריק בקניבה ואפרת בבארו. אריק מקדים ואומר לשבט שלו "זה המגרש הביתי שלי, אני פותר פאזלים כאלו בחמש דקות. יש לי רק דבר אחד להגיד לכם, כבר פתרתי את זה". אפרת אומרת "כל העניין הזה של משימות חשיבה, של חידות הגיון, זה משהו שגדלתי עליו בגלל אבא שלי". מפתיע מישהו שזה לקח כמעט ארבעים דקות ושאריק הפסיד כרגיל. אלייך אריק לקבלת תגובה "האחריות כולה שלי אבל אני חושב שנכנעתי לכוחות חזקים ממני ומוח חריף משלי". יה רייט. אריק צריך להיזהר, כל עוד נטע-לי הייתה בשבט שלו הייתה תמיד מישהי מיותרת ממנו, עכשיו אין לו על מי לתפוס ככה טרמפ. אפרת נסחפת כרגיל "אבא שלי יהיה מרוצה ומבסוט, זה מבחינתו יהיה אפי הבת שלי פתרה את חידת ההיגיון, גברה על דוקטור מהצד השני". ואני חייב לשאול, גם מרוצה וגם מבסוט? וזה דוקטור זה?

בפרק הבא, דיוה שוב חושפת את הצד הפסיכופטי שלה ומתקיפה את מיכל שהיא לא ראויה. אחר כך היא מנסה למכור את גופה לכל שאר חברי השבט ואומרת שהיא מציעה להם את עצמה ביחד עם עידן ואיגור. האם היא פספסה את החלפת השבטים? למה כולם מדברים כל הזמן על האיחוד הרחוק כל כך ? אה ולא נשכח, אחד או יותר מהמודחים יחזור, פשיטת רגל כבר אמרתי?

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר