מס' צפיות - 503
דירוג ממוצע -
"לא מאהבת מרדכי, אלא שנאת המן"
מאת: kalligula 11/02/09 (23:30)

הבחירות בישראל 2009 הסתיימו, ואפשר לסכם אותן בסיסמא אין מנצחים אלא כולנו יצאנו מופסדים. התוצאות הן בעייתיות על כך אין ספק, ממשלה בישראל לא תוכל להחזיק מעמד הרבה זמן, ולראש הממשלה הבא מחכה עבודה לא קלה ואף בלתי אפשרית, ובמקום להתעסק בבעיות הדחופות שעומדות על הפרק, הוא יתעסק בהישרדותו הפוליטית.

 

עכשיו אנחנו בעיצומו של הויכוח, מי זכאי להרכיב לממשלה, ומי אמור לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, מי ניצח, ומי הפסיד, ושאר סיסמאות.

 

ע"פ שיטת הממשל הנוכחי שלנו, הבחירות הוכרעו, וניתן אף להגדיר את ההכרעה כנוק אאוט!!! העם אמר את דברו!!! לא ניתן בכלל לפרשנות, הוא נתן לגוש הימין בלוק חוסם של 65 חכי"ם, וגוש השמאל כולל כ55 חכי"ם כאשר בתוכם נכללים קולותיהם של 3 מפלגות ערביות שהודיעו שהן לא יתנו את קולן לממשלת בראשות ליבני (בעקבות מעורבותה במבצע "עופרת יצוקה"), מה שמרסק את השמאל ומוריד אותו אל עבר 44 מנדטים בלבד!!!

 

אל לנו לשכוח שההפרש בין קדימה לליכוד עומד מנדט אחד בלבד, עובדה שעלולה להשתנות אחרי קבלתם של קולות החיילים שבדר"כ מחזקים את הימין וע"פ פילוח קולותיהם רובם מצביעים ליברמן וליכוד, דבר שעלול לקעקע את זעקותיהם של חברי קדימה שזכותם לעמוד בראשות הממשלה

 

ציפי ליבני אם ניצחה ניצחונה משול לניצחון פירוס, אמנם ממצב של ירידה לסביבות 25 מנדטים היא התחזקה ל28 מנדטים, אבל על חשבון מי? על חשבון מחנה שלה כאשר היא כירסמה במפלגת העבודה וריסקה את מרצ עד ל3 מנדטים בלבד!!! הלוא היא זו שהתייצבה בגאון והכריזה על עצמה כמובילה של גוש השמאל ויותר מפזלה לעבר גוש זה, ועליו היא ביססה את האג'נדה שלה , לא מעט ע"י מסע הפחדה למה יקרה לנו אם חלילה ביבי יזכה ויוביל אותנו לממשלת ימין קיצוני לא עלינו,ציפי ליבני קיבלה מפלגה של 29 מנדטים ואפילו לא שמרה על כוחה, ולולא מסע ההפחדה שלה כנגד נתניהו עם רוח גבית של תקשורת מגוייסת היא מקסימום שמרה על כוחה, ובדרך ריסקה את הגוש עליה נסמכה, ואם זה ניצחון אז אוי לנו מניצחון שכזה.

 

בנימין נתניהו שעשה בדיוק הפוך, כיוון את כל יהבו על גוש הימין, לקח מפלגה מרוסקת שבקושי גירדה את ה12 מנדטים (רק בעזרת החיילים), ישב במדבר הפוליטי באופוזיציה, הצליח לגרום להקדמת הבחירות לא מעט בזכותו של ברק, והצליח להכפיל את כוחו והרבה יותר מכך, והיום מפלגתו נושקת ל27 מנדטים והגוש אותו ייצג הצליח להמריא מ44 מנדטים אל עבר 65 מנדטים בכנסת הנוכחית, וזה למרות המלחמה שבדר"כ עוזרת למפלגות השלטון ולמרות החמור מכך נגד תקשורת מגוייסת כנגדו שעושה ותעשה כל דבר ע"מ לקעקע את אישיותו ודמותו, ותחילת המסע לדה לגיטימציה לנצחון מחנהו.

 

חברה הבחירות הללו למרות הנסיונות הפתאטים להפכן לכאלה, הן אינן בחירות אישיות, אלא בחירות למפלגה או גוש, כל אחד ע"פ השקפת עולמו כאשר אני בוחר איחוד לאומי,ישראל ביתנו,ליכוד ועוד ברור לי שנתניהו הוא זה שיוביל, מאידך אם הייתי בוחר בעבודה, מרצ או קדימה היה ברור לי שציפי ליבני היא זו שתרכיב את הממשלה הבאה, כל הנסיונות להפוך את הבחירות האלה לאישיות הן כל כולן ע"מ לשרת אינטרסים ועשיית דה לגיטימציה לנתניהו.

 

קדימה והעבודה מנהלות את המדינה הזו כבר מספר שנים, הן אלו שהביאו עלינו את מלחמת לבנון השניה על כל הכשולונות והמשמעויות שלה, הן אלו שישבו בחוסר מעש כאשר חבל ארץ שלם חי תחת איום טילים יומיומי, הן אלה שהפקירו את החטוף גלעד שליט שעד היום יושב בשביו,הן אלה שבנו לנו את החמאסטן בדרום ואת חיזבאללהלנד בצפון, הן אלה שלא עשו דבר וחצי דבר לפתרון בעיות המים בישראל, מצב החינוך בשיא השפל,הקטל בדרכים נמשך,משפחות הפשע חוגגות, מצב הנכים והקשישים, והביאו את רמות השחיתות לרמות שלא ידענו כמותן (הירשזון,אולמרט,רמון ועוד) בגינן יצאנו להצבעה אתמול.

 

אז קודם כל הסיסמא הזו ממשלה אחרת,נקיה,חדשה,ובלה בלה בלה לא עובדות עלי, לצערי על הרבה כן, ובעיקר מהסיבה שהדמוניזציה שעשו לנתניהו יכולות להרים כאן את הדמות הכי הזוייה ולא מתאימה שיכולה להיות (זה לא מה שאני חושב על ליבני אגב) שהצלחת היתה בעיקר "לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן", לא נראה לי שצריך להסביר מי זה מי.

 

קדימה כשלה בקדנציה האחרונה ולכן במדינה מתוקנת ונורמלית אחרי כשלון הולכים הביתה ובוחרים באלטרנטיבה, הפעם הליכוד והימין הם האלטרנטיבה ואל תהלכו עלינו אימים על בעיתיות עם ממשל אובמה (ראינו את ארה"ב איך הפקירה את גיאורגיה כך שבעבורי היא משענת קנה רצוץ), אירופה חוששת מקשיים במו"מ לשלום, נו באמת איזה שלום מאז החתימה על הסכם אוסלו נשפך כאן דם שיכול למלא אוקיינוס, ובכלל שאירופה תטיף לנו?  שיביטו מה קורה בקולוניות שלהן לשעבר ומה עשו שם, ואנגליה בפרט כאן במזרח התיכון, רוסיה תטיף לנו? הלוא פוטין החזיר את רוסיה לימיה של אימפריית הרשע, טורקיה? הידרדרות היחסים שלנו לא ידעו שפל כזה מזה עשורים באשמת  קדימה והעבודה ולא בגלל הליכוד והימין, ובכלל מצבנו בזירה הבינלאומית מצוי היום בשפל עמו שלא ידענו כבר שנים אז שיעשו לי טובה כל רואי השחורות ומנהלי מסע ההפחדה, שביננו הם בעלי אינטרסים ושיקולים זרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר