מס' צפיות - 668
דירוג ממוצע -
מהפכן הזמר העברי חלק ג'
בחלק זה אסקור את פעולתו של איינשטיין בשנות ה-80 ותחילת ה-90.
מאת: רועי אורן 09/02/09 (22:59)

בשנת 1980 חובר איינשטיין למיקי גבריאלוב ומוציא את האלבום:"חמוש במשקפיים" אשר מורכב רובו משירי משוררים אותם הלחין גבריאלוב. יציאת האלבום לוותה במסע הופעות (שבדיעבעד היו האחרונות של איינשטין בפני קהל חי). במהלך מסע ההופעות צרך אריק אלכוהול וראייתו הטשטשה ונוצרה תחושה שאריק אינו אוהב להופיע .

 

למאמרים הקודמים בסדרה:

מהפכן הזמר העברי חלק ב' 

מהפכן הזמר העברי

 

האמרגן מיכאל תפוח רצה לארגן מסע הופעות בארה"ב אך איינשטיין אשר פחד מטיסות סרב ואת הופעתו האחרונה קיים ב29 באוגוסט 1981 במועדון בקיסריה. בשנת 1982 חובר אריק איינשטיין לאמן יצחק קלפטר (אותו הכיר מלהקת הצ'רצ'לים אים עבד) והוציא את האלבום "יושב על הגדר" באותה שנה עובר איינשטיין תאונת דרכים קשה בה נהרגת ידידה טובה שלו ואריק נפצע קשה בעינו הימנית.

 

בעקבות התאונה מחליט אריק להסתגר בביתו ולעבור להקלטות אולפן. בשנת 1983 מוציא הצמד איינשטיין-קלפטר את האלבום"שביר" שבו איינשטיין כותב את כל הטקסטים וקלפטר מלחין. בשנת 1984 חובר איינשטיין למוסיקאי שם-טוב לוי ומוציא את האלבום "פסק זמן" (שלמעט שיר אחד "יעקב ועשו אותו כתב ביאליק) כתב איינשטיין את כל הטקסטים ולוי הלחין ועיבד.

 

בשנת 1986 חוזר אריק איינשטיין לעבוד עם מיקי גבריאלוב (שיתוף פעולה הניב שני אלבומים מצליחים "אוהב להיות בבית" ו"על גבול האור" באלבומים מאלו היה שילוב של שירי משוררים לשירים שחיבר איינשטיין בעקבות אירועים שקרו בחייו האישיים. בשנת 1988 מוציא איינשטיין אלבום מחווה למשורר אברהם חלפי שהיה חבר של אביו וכעבור שנה הוציא את אלבום הילדים הראשון שלו "רציתי להיות ילד".

 

בשנת 1991 מוציא איינשטין את קלטת הילדים "כמו גדולים" המופצת בדי-וי-די , כעבור שנה יוצר איינשטיין יחד עם חבריו מוני מושונוב את הסרט הפארודי "כבלים" אשר עסק בשידורי הכבלים בישראל. באותה שונה נ וצרה קלטת ילדים נוספת כהארנב היונה ותרנגולת כחולה" בו הוא שר דואט עם יהודית רביץ . בשנת 1995 אריק מוציא את האלבום שהצליח מסחרית "יש לי אהבה" בו בין השאר כותב איינשטיין גרסה נוספת לשיר "סע לאט" משנות השבעים.

 

המשך במאמר הבא

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר