מס' צפיות - 236
דירוג ממוצע -
בניית בית ראש הממשלה - האם זהו העיתוי הנכון?
מאת: אודי פוזיס 09/02/09 (10:32)

אני באמת מבין את הצורך בכך שמשכן ראש הממשלה צריך להיות מספיק מרווח, גדול ומרשים על מנת שאפשר יהיה לארח בו אנשים רמי דרג ועל מנת שאפשר יהיה לערוך בו אירועים רבי משתתפים, משהו כמו משכן הנשיא לצורך העניין. אז הנה כבר יש לנו בית אחד שעונה על הקריטריונים האלה. אז נכון, זה לא בית ראש הממשלה אלא בית הנשיא, אבל עד עכשיו זה היה מספיק טוב. חוץ מזה אל תשכחו שבית הנשיא מאוכלס במשך 5 שנים (בדרך כלל) על ידי אותו דייר, ואילו בית ראש הממשלה יחליף דייר לעיתים מאוד קרובות, בערך כל שנתיים שלוש.

 

אבל זאת לא הנקודה. הנקודה המרכזית בנושא הזה הוא העיתוי, וכאן הבעיה. עד עכשיו הסתדרנו יפה מאוד עם בית ראש הממשלה הנוכחי. יופי. אז נכון, אולי זה לא מספיק וצריך לבנות משהו אחר. אבל למה דווקא עכשיו, כשאנחנו בעיצומו של משבר כלכלי, כשאנשים מפוטרים ממקומות העבודה שלהם, כשהעתיד לא ברור - גם הכלכלי וגם הבטחוני, כשעדיין לא כל הדרום והצפון ממוגנים, כשמצב החינוך על הפנים ועוד טוענים שאין תקציבים, כשמצב הכבישים על הפנים וגם שם טוענים שאין תקציבים. אז איך זה שיש פתאום תקציב של 650 מיליון ש"ח כדי לבנות בית לראש הממשלה? משהו כאן נראה לכם סביר? אנשים עניים מסתובבים בתוכנו, גם כאלה שכן עובדים ולא מצליחים לגמור את החודש, אז אולי במקום לבזבז את הכסף הזה בבית מנקר עיניים אפשר להעביר את התקציבים האלה לשירותי הרווחה, שעבודתם גדלה בחודשים האחרונים?

 

תקראו את הדעה של אריאנה מלמד ב-ynet:

 

כן, גם אני ראיתי את הראיון המביך של ביבי אתמול בערוץ 10, למה מביך? כי הוא התחמק מלענות כמעט על כל שאלה מהותית שמיקי חיימוביץ' שאלה אותו. אבל בנושא בית ראש הממשלה הוא היה נחוש - דבר ראשון שהוא יעשה זה לבטל את ההחלטה. יופי, אני מאוד שמח, זה גם הדבר הקל ביותר שהוא יכול לעשות כי על יתר השאלות הוא ממש לא יכל לענות.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר