מס' צפיות - 1022
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 11 - שיר פרידה
בין הקניבה-לים, ישב לו מטורף עמוס במטאפורות ועם חזה חלק דיבר הוא על עצמו וכשהזמן חלף כבש את הצופים עם המון אמרות כנף סלחנו על הכול, אפילו על השנאה למרות שהוא כמעט שחט ערבייה נפרדים אנו ממך, בעצב ואכזבה על שלא זרקת את ההומו לתוך המדורה.
מאת: טמיר כהן 05/02/09 (10:29)

עכשיו הכול ברור. הצעד המרתיח של דחיית ההדחה מיום שבת לפרק של אתמול, נעשתה כחלק מהייאוש הכללי שאוחז את ערוץ 10 והפקת התכנית. מה לעשות שהמוצר שהיה אמור להיות ביצת הזהב של הערוץ אחרי הצלחת העונה הראשונה, בינתיים מרגיש יותר כמו ביצה סרוחה אחרי שבועיים בשמש. בשבקין היה היחיד שהצליח להתעלות מעל לשאר והיה כפי הנראה הליהוק היצירתי היחיד, אם כי גם אופיר מראה ניצוצות של גדולה מבחינה אסטרטגית ואריק מצליח למלא להם את התכנית עם הקשקושים המיותרים שלו ולהיות מתיש, נלעג ובעל שיגעון גדלות שדורש טיפול דחוף. עכשיו הצעד של דחיית ההדחה מובן, רצו להשאיר את מושך הרייטינג היחיד במשחק עוד כמה ימים ולהרוויח אוויר אחרון לנשימה. האם בשביל זה היה שווה להרגיז את כל הצופים, תגידו אתם.
 
פרידה
 
אז למגינת רוחם של רוב הצופים, בשבקין הלך אתמול הביתה. בימים האחרונים נפוצו שמועות שהוא הולך אבל לא הביתה וששוב יהיה תרגיל כדוגמת אי המתים. לי היה ברור שזה לא ייקרה. אמנם ההפקה לא למדה לקחים, אבל גם יש גבול לכל תעלול. תרגיל כמו אי המתים לא יחזור. מצד שני, אם כעבר מתערבים וההפקה הראתה שגם השנה היא עושה זאת, חבל שלא התערבו לטובת בשבקין, זה היה זמן טוב מכל להשתמש בנשק המרתיח של ההתערבות, לפחות היו עושים זאת בשביל מטרה ראויה כמו בשבקין.
 
יש לי עוד המון דברים, כולם עצובים, לומר על עזיבתו של בשבקין, אבל מגיעה לו פרידה שמחה. לכן אביא את דבריו אחרי ההדחה שמדברים בעד עצמם ושוב מראים לנו בדיוק מה איבדנו, מלך ריאליטי בהתהוות, שהודח בטרם עת. בשבקין "כואב לי, זה כמו להגיד לי קשור לי את הנעל, אני בא לקשור את הנעל, אני מקבל בעיטה לתוך האף". "משמעות השם שלי זה נתינה וזה לא ישתנה, אני אוהב את עצמי ככה". גם אנחנו אוהבים אותך בשבקין, אתה יכול להתנחם בעובדה שקניבה את העונש שלהם כבר יקבלו מעצם העובדה שהם נשארו לבד עם אריק.
 
אני רוצה להקדיש לבשבקין שיר פרידה:
 
בין הקניבה-לים, ישב לו מטורף
עמוס במטאפורות ועם חזה חלק
דיבר הוא על עצמו וכשהזמן חלף
כבש את הצופים עם המון אמרות כנף
סלחנו על הכול, אפילו על השנאה
למרות שהוא כמעט שחט ערבייה
נפרדים אנו ממך, בעצב ואכזבה
על שלא זרקת את ההומו לתוך המדורה.
 
הראשונים לשלם את המחיר יהיו גיא ואיתי שאולי הבינו, לפי מה שראינו בפרק הקודם, שאם הם מדיחים את בשבקין הם נשארים במיעוט מספרי ויהיו הבאים ללכת, אבל כנראה שההבנה הזו חלפה מהר מאוד. בינתיים הם ממשיכים לסמוך על הנחש הראשי במשחק, אריק ולא מבינים שכרגע, גם אם אריק מצטרף אליהם המקסימום שהם משיגים זה שוויון 3:3, כך שהוא לא יעשה את זה מעולם. אני לא יודע לגבי גיא, אבל אני די בטוח שאיתי לא הצליח לעשות את החישוב הפשוט הזה ולכן הוא הדיח את בשבקין.
 
הייאוש נעשה יותר נוח
 
שלא נגיד שההפקה יודעת רק לקחת ולקחת, היא מחליטה לפנק לפנק לפנק ומסדרת אתגר פרס שבסופו אחד השבטים יזכה במיטה של חברה ששמה לא הוסתר מהצופים. אפרת אמרה שזו המיטה הכי יפה שהיא ראתה בחיים שלה ושהיא הולכת להתאבד על המשימה. זה רק אני שזוכר שהיא כבר אמרה את זה כל כמה משימות ואנחנו עדיין מחכים שתבצע כבר וניפטר מעונשה של זאת?. במשימה תלו מתמודד אחד מכל שבט על פירמידה מעל המים כשהוא קשור בחבל ושאר חברי השבט מחזיקים את החבל. כל רבע שעה אחד מכל שבט יוצא ופחות אנשים מחזיקים את החבל עד שנשאר רק אחד והראשון ששומט את חבר שבטו למים יוצא. וואלה, עוד אתגר שברור שיגיע לקרב של עידן מול גיא. אנסטסיה שהייתה תלויה על החבל בקניבה התקשתה גם בזה ואחרי כמה דקות הכריזה "הייתי כולי ככה עם שרירים תפוסים, נרדמו לי הרגליים", מי אמר מיותרת? אריק ממשיך לנסות לשכנע אותנו שהוא רופא ואומר "חומצות החלב בשרירים שלנו צרחו אני כאן, אני כאן, אני כאן" ואני רק שיוועתי שמיתרי הקול שלו יצעקו "אני לא כאן, אני לא כאן" ושנזכה בקצת שקט ממנו או לפחות בחסדי העורכים של התכנית שיפסיקו לשלב את כל הליהוגים שלו בפרק, אם אין חומרים טובים, תקצרו את התכנית. מיד אחרי שחשבתי את זה מסתבר שגם הכותבים של התכנית לא מכינים חומרים חדשים אז זוארץ אומר שוב, בדיוק כמו בפרק הקודם "שוב הרוח האנושית, נגד איתני הטבע". בסופו של האתגר, גיא מצליח לגבור על עידן וקניבה זוכים במיטה. אחרי שהם מסדרים אותה במחנה אריק אומר שזה "כמו בית מלון שני כוכבים באמסטרדם שזונות מציצות מתוך הוילונות וקוראות בואו בואו". אם הוא לא היה מוכיח כל העונה שהוא כוסית, הייתי חושד שהוא לא הומו בכלל. 
 
חשיפות
 
בינתיים בבארו דיוה מנסה לשכנע את עידן להיות פחות נחמד אבל לא בא לו. קצת אח"כ היא מתחילה לבכות וכדי שלא נחשוב שהיא בוכה בגלל עידן (לא קונה את זה) היא מספרת איזה סיפור על געגועים ועל איך היא חולמת שהילדים שלה קוראים לה והיא לא באה ושהיא לא תסלח לעצמה על מה שהיא עשתה להם. עוד היינו יכולים לקנות את זה לולא היא הוכיחה כבר, שהיא הייתה מוכנה לאכול את הילדים שלה בשביל הניצחון. שוב נחשפנו לנפשה ה"עדינה" של הדיוה והמראות לא היו נעימים.
 
מיכל עושה יוגה והתחת שלה מבצבץ לו, היה טעים. דיוה כמובן מקנאה אז היא אומרת לה לסדר את התחתונים ויואב שכבר הוכיח שהוא טיפש, אומר שזה עושה לו בחילה אבל מיד מחזיר לי אמון כלשהו ביכולתו להבין דברים פשוטים ומסביר "זה לא התחת של מיכל שעושה לי בחילה, זה ההתנהגות". מזל. יואב ממשיך "למה היוגה שלה צריכה להיות ככה מול העיניים שלנו על הבוקר עם הרגליים פשוקות וכל זה. זה לא בשביל, לא יודע, זה טעם נפגם, זה טעם נפגם". יואב, או יובב (משמשון ויובב), עכשיו אני בטוח שמשהו נפגם, אצלו בראש. אגב, מילא שהוא "חושב" ככה (המרכאות בגלל שיובב וחושב לא הולכים יחד), אבל למה להרוס לכולם?. זה לא שיש הרבה מראות מרננים על האי...
 
אופיר מספר למיכל את האסטרטגיה שלו ואני מקווה שהיא לא תהרוס לו כי הוא בינתיים השחקן הכי טוב במשחק הזה.
 
חסינות ידועה מראש
 
למה ידועה מראש, כי בארו החליטו לתת לעידן לנוח. הוא עבד מספיק קשה בפרק הקודם ובאתגר הפרס בפרק הזה. שטויות, זה לא נורא, אז מה אם זה יגרום להם להפסיד באתגר בלי בעיות. האתגר הפעם שוב כלל מאבק על שקי חול רק שהפעם הם לא היו קבורים אז זה היה עניין של כוח בלבד. כשעידן בצד ואיגור הוא החזק ביותר בשבט בארו, זו הייתה כרוניקה של הפסד ברור מראש וקניבה אכן ניצחו, בעיקר בזכות גיא שבלי הנמסיס שלו עידן, פרח בקלות. אחרי הנצחון אריק רץ לנשק את אנסטסיה ולחבק את איתי. שוב אני חושב שזה היה אמור להיות הפוך ושוב אני תוהה אם הוא באמת הומו. ניחא, האריק הזה לא ממש מעניין וחבל שהוא מקבל את כל הפוקוס.
 
המשפטים של הפרק
 

  • "אני כרגע החלטתי לסמוך על אריק ואני ממש מקווה שהוא לא ישנה את ההחלטה ויבגוד בנו, כי אם לא אני ארצח אותו בלילה". איתי, מעט תבונה, המון נחישות.

 

  • "אריק, חזק מבין הנשים, חלש מבין הגברים היה שלישי". גיא, מפגין התמצאות במיקום של אריק בשרשרת המזון השבטית, אבל קצת מבולבל לגבי נטייתו.

 

  • "אופיר לדעתי הוא החוליה החלשה בבארו בכל מה שקשור לפיזיות, הוא עם חליפה של שרירים ופחות קבלות עליהם". גיא, ממשיך להיטפל דווקא להומואים. מישהו יודע במקרה איפה מקבלים קבלות על שרירים? בינתיים מצאתי רק מקומות שעובדים שחור.

 

  • "לא יצא לי לישון שישה אנשים במיטה. יצר המיניות אצלי מאוד חזק, כנראה שאנחנו נמצאים בסיטואציה שמלכתחילה מיניות היא לא היצר הראשון שכובש אותך. בלילה כשאנחנו כולנו מתגודדים צפוף, אני יכול לחבק את אריק באותה מידה". גיא, בוידוי שהיינו מעדיפים לא לשמוע.

 

  • "הבעיה היא שכולם ככה בכפיות שאם מישהו אם הוא ישן תוקע נוד, נשארים פה ארבעה על הרצפה". שאר חברי השבט "אריק, אריק...". אריק "ממה? ממנגו?". גיא - "כולם פה בכפיות, מהלחץ המצטבר". קניבה, משחררים לחצים מסוג אחר.

 

  • "עצמתי את העיניים וככה מחפש ביד את השלט, להעביר ערוץ. אז אתה מבין שאתה עצמך חי בסרט, השלט מופנה כלפייך עכשיו". איתי, מוכיח יכולות לוגיות מפתיעות עם משפט מבית בשבקין.

 

  • "אני יודע איפה פחות או יותר אמור להיות פסלון החסינות. האם אני מוצא את עצמי חורש את קיר החלזונות? עובר כל נקיק ונקיק? לא, אני נותן לאיתי לעשות את כל העבודה השחורה. אריק, למד מאפרת איך להעביד את הנקבות.

 

  • איגור - "על הקטן שלי שהיא מפונקת". מעיין - "מה, יש לך קטן?". איגור - "אני אומר את האמת, אין לי שם יעני שטרונגול, יש לי בולבול, זה מה יש". איגור, לא למד שב"הישרדות" לא כדאי לומר את האמת. מעיין - "איגור הוא מדהים, כמו ידיד ככה, כיפי אמיתי. כמו אח כזה, אח גדול". שנייה אחרי שלמדה על מימדיו, מעיין כבר רוצה שהם יישארו רק ידידים. אישה טיפוסית.

 

  • "צריך לצבוע? אני כולי צבוע, תרתי משמע". אריק, מתרגש שסוף סוף הוא יכול להתאפר, בדיוק כמו בבית.

 
 
זהו, נגמר הפרק שבו נפרדנו מנקודת האור היחידה בעונה הזו, בשבקין. לא פלא שהיה מדובר באחד מהפרקים הכי משעממים בעונה. אחרי ההדחה המצערת, אני גם לא צופה שזה ישתנה בהרבה והתחרות מול "המירוץ למיליון" שעולה מחר, גם כן לא תעזור. בפרק הבא, דיוה שהלכה עם איתי לאי המתים תפלרטט איתו בעוז. מסכן. איגור ומעיין רבים ובארו רבים במועצת השבט. בקיצור, חגיגה. או שלא...

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר